Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mostani fiatal generációnak(...

A mostani fiatal generációnak(16-22 év) a gondolkodásmódja miért különbözik ennyire az idősebbéktől?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, a baráti társaságomban mindenki 30-38 között van. Volt részem egy kicsit kiszakadni a jelenlegi életemből, és úgy hozta a sors, hogy fiatalabb korosztállyal töltöttem pár hetet. Azt kell, hogy mondjam nagyon eltérőek tőlünk és jó értelemben. Amit megfigyeltem náluk:

-sokkal elfogadóbbak

-oda figyelőbbek

-kedvesebbek

-együtt érzőbbek

-befogadóbbak

-közvetlenebbek

-segítőkészebbek

-nyitottabbak


Nem figyeltem meg náluk, olyat ami az én korosztályomnál volt "menő"

-beképzeltség

-lenézés

-bunkózás

-meggyalázás

-melegek "kinézése"/"kiközösítése"

-hátrányos emberek "csesztetése"


Sőt ami nagyon meglett, hogy a roma közösség is ebben a generációban, sokkal tudatosabb mint az én időmben volt. Komolyan jól éreztem magam velük, és teljesen tudtam azonosulni azzal amilyenek.


Persze biztosan vannak kivételek a mai napig, de azt kell hogy mondjam a társadalom pozitív irányba kezdett el fejlődni.


Sokáig külföldön éltem, így elszigetelődtem az otthoni élettől több mint 8 évig. Így amikor haza látogattam, erőteljesebben láttam a különbséget, mint az aki ebben van nap mint nap.


Más is megfigyelt már hasonló társadalmi változást a fiatalabbak körében, vagy csak nekem sikerült kifognom a "legjobb" bandákat, amíg kicsit szocializálódtam? :D



2023. aug. 6. 22:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%

Tévedés.

Egyre butábbak, digitális függők.

Közelítünk miattuk a hülyék paradicsoma felé.

2023. aug. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
14%
Te meleg vagy?
2023. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
43%

Én pont az ellenkezőjét tapasztalom.

Az én generációmban még megtalálhatók itt-ott a fenti tulajdonságok, viszont a 20 évesek körében már szinte egyáltalán nem. Ráadásul dolgozni sem akarnak (tisztelet a kivételnek)


33/Ffi

2023. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

18 éves vagyok, valamint testvéreim is huszonévesek, és én is ezt látom.

Noha 30-as korosztályból nincs ismerősöm, így a szüleim (45-50 évesek) generációjával van csak összehasonlítási alapom, de tényleg ég és föld. Megkeseredettek, némelyikük kifejezetten rasszista és/vagy homofób, bunkó és türelmetlen. Az én ismerőseim, illetve még általánosabban korosztályom azért nem ilyen. Sokkal elfogadóbbak vagyunk, empatikusabbak és az sem igaz, hogy nem akarunk dolgozni(#3-as).

Nyilván itt is vannak kivitélek, mint mindenhol, de nagy általánosságban én is ezt tudom mondani.

2023. aug. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Amiket felsoroltál azok pont nem generációs különbségek szerintem. Intelligensebb fiatalokkal kerültél kapcsolatba, mint a korosztályod. Egyébként persze vannak generációs különbségek
2023. aug. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Épp jó társaságba kerültél. Nekem a lányom alsós osztálya a meglepő, hogy csak apró problémák adódnak a közösséggel, egyébként egy meglepően összetartó osztály, nincsenek úgy elkülönülve egymástól a fiúk és a lányok, mint anno az én időmben. Viszont a sulijukban az évfolyam többi osztálya már problémásabb. Szóval szerintem ez szerencse kérdése, hogy kikkel kerülsz egy társaságba.
2023. aug. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

A mi korosztályunkat még azok a szülők nevelték fel, akik a szocializmusban voltak fiatalok.


Hiába a hozott minták levetkőzéséhez még kell egy generáció.


Mire a mi generációnk lesz 60 éves, addigra már érettebb lesz a társadalom.


Azért is van hatalmon a narancsbanda, mert a társadalom többségét még azok alkotják, akiket leírtál.

Ezért ilyen gyűlölködő, megosztott a társadalom.


Mire a mai tizenévesek elkezdenek foglalkozni a politikával, ők lesznek 30-asok, akkor várható majd valami változás.

2023. aug. 7. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%
Van igazság abban, amit mondasz, de szerintem a fiatalabb generáció inkább csak naivabb. Rengeteg például köztük a liberális beállítottságú, akik az elfogadást hirdetik mindenkivel kapcsolatban, de sosem láttak még élőben cigányt, és nem tudják, hogy mire képesek (tisztelet a kivételnek). A nyitottságuk is azért van, mert még nem annyira látnak át a dolgokon, könnyebb megetetni őket mindenféle dumával.
2023. aug. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%

Pont hogy a fiatalabbak a butábbak.

Nincsenek felkészülve az életre, és nincs is aki felkészítse őket, mert ugye nekik mi a fontos?

Face, Twitter, insta, youtube, Tinder, meg a sok agyhalott közösségi portál, amik miatt tudat alatt függők lesznek.

Szerintetek mi lenne, ha pl 24 órára elvennék tőlük az okostelefont?

Nem bírják ki...

2023. aug. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
19%

A mostani fiatalok nagy része, más világban nőtt fel, úgy is mondhatjuk hogy az internet világában élik a mindennapjaikat.

Facebook, Youtube, TikTok, Messenger, és társaik, ahogyan az utolsó válaszadó is leírta, Ezek nélkül, már létezni sem tudnak. Vannak nekem fiatal kollégáim, és ha óránként, nem néznek rá a telefonra, akkor már idegesebbek. Nagyon sok fiatal, pl... frissdiplomás már milliós fizetéseket akar, szinte azonnal, mert hogy ők elvégeztek egy Egyetemet. Oké szuper ügyesek, de ez így önmagába nemsokat ér!

Megtanulhatnák, mit jelentenek azok a szavak, megkell dolgozni valamiért, mit is jelent az alázat, és egyéb ilyen dolgok.

Tisztelet a kevés kivételnek!

2023. aug. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!