Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mostani fiatal generációnak(...

A mostani fiatal generációnak(16-22 év) a gondolkodásmódja miért különbözik ennyire az idősebbéktől?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, a baráti társaságomban mindenki 30-38 között van. Volt részem egy kicsit kiszakadni a jelenlegi életemből, és úgy hozta a sors, hogy fiatalabb korosztállyal töltöttem pár hetet. Azt kell, hogy mondjam nagyon eltérőek tőlünk és jó értelemben. Amit megfigyeltem náluk:

-sokkal elfogadóbbak

-oda figyelőbbek

-kedvesebbek

-együtt érzőbbek

-befogadóbbak

-közvetlenebbek

-segítőkészebbek

-nyitottabbak


Nem figyeltem meg náluk, olyat ami az én korosztályomnál volt "menő"

-beképzeltség

-lenézés

-bunkózás

-meggyalázás

-melegek "kinézése"/"kiközösítése"

-hátrányos emberek "csesztetése"


Sőt ami nagyon meglett, hogy a roma közösség is ebben a generációban, sokkal tudatosabb mint az én időmben volt. Komolyan jól éreztem magam velük, és teljesen tudtam azonosulni azzal amilyenek.


Persze biztosan vannak kivételek a mai napig, de azt kell hogy mondjam a társadalom pozitív irányba kezdett el fejlődni.


Sokáig külföldön éltem, így elszigetelődtem az otthoni élettől több mint 8 évig. Így amikor haza látogattam, erőteljesebben láttam a különbséget, mint az aki ebben van nap mint nap.


Más is megfigyelt már hasonló társadalmi változást a fiatalabbak körében, vagy csak nekem sikerült kifognom a "legjobb" bandákat, amíg kicsit szocializálódtam? :D



2023. aug. 6. 22:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%

jót röhögtem azokon a hozzászólásokon, akik szerint a mai fiatalok butábbak :D

Ez is jól mutatja, az átlag magyar középkorú is idős ember mennyire vakon van, és mennyire nicns tisztában semmivel, de legalább 5x akkora szája van, mint egy külföldi orvosnak.


Az, hogy idősek okosak és fiatalok buták, mégis miben nyilvánul meg? mert én még az életemben nem találkoztam idős emberrel, aki nagyképűsködésen és fiatalok szidásán bárkimre képes lett volna:


-nyelvtudás nuku

-digitális analfabéták

-meglepő, de borzasztóan műveletlenek és tájékozatlanok is

-általában van egy szűk szakterület, amihez értenek, ezen kívül minden teljes homály


mondjuk az az utolsó két válaszoadón is látszik, hogy nem igazán sikerül normális érvet találni a fiatalok ellen.


egyébként én a helyetekben visszavennék az arcomból:


A hozzám hasonló diplomás nyelveket beszélő fiatalok többsége külföldre készül, mert nem akar egy olyan országban élni, ahol 13 éve fidesz van. (az orvosoktól a bölcsészekig)


Mi lesz veletek, a sok nagyképű, de átlagos képességű, lepukkant 40-50 felettivel?

Majd végezhetitek 250ért 3 ember munkáját a raktárban vagy boltban az árut a polcokra pakolva, miközben se orvos, se tanár,ti csak fületek-farkatok behúzva végzitek a melót, amit a főnököt mondott és morogtok magatokban, hogy milyenek a mai a fiatalok, ha már az utcán nem mertek kötekedni velük (legalábbis izmos fiatalként ezt még nem tapasztaltam).

De legalább jóval kevesebb twitterező "lusta fiatal" lesz a munkahelyeteken, lol.


Egyébként a 7-es jól összefoglalta. Sajnos a szociban felnőtt generációk (tisztelet a kivételnek) nagyjából egy beképzelt szájhős kisgyerek szintjén van.

30-as vagyok, és nagyon kevés olyan (diplomás nyelvet beszélő) korombelivel találkoztam, aki ne lenne elfogadó mondjuk a transzneműekkel vagy melegekkel.

Vannak pár hasonló 50-es ismerősöm is, de ők teljesen máshogy nőttek fel, mint az átlag.

2023. aug. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
3%

Elvagy tévedve kisgyerek.

Nem 1, nem 2 kutatás bebizonyította, hogy a mai generáció tudása nagyon gyenge.

Egy power point prezentáció elkészítésén elhasalnak, és még sorolhatnám. :)

2023. aug. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
67%

1# És ki is találta fel ezeket az eszközöket? És ki nevelt minket? Na ugye.


Szóval menj csak vissza a kocsmába egész nap inni az elvtársakkal, mert az ám a felelősség teljes élet...

2023. szept. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
96%

3-as


"Ráadásul dolgozni sem akarnak"


Akinek nincs élete, az a munkán kívül nem akar semmit.


Te példád is jól mutatja meg a gondolkodás értékvilág különbségét, a fiatalok nem akarják az egész életüket, (amiből csak 1 van) a munkára pazarolni...a boomerekkel ellentétben, a fiataloknál nem az az értékmérő, hogy mennyit dolgozol, a boomereknél az az ember ér a legtöbbet, aki kihajtja a belét, rá megy a magánélete és a családja is számukra az a valaki.


A Z és részben az Y generációk na meg majd később az alfák, élni szeretnék az életüket és nem nyugger korukig a mókuskereket 40 éven át pörgetni, míg az egészsgük azt nem mondja, hogy lehet menni a koporsóba, ezt a felfogást meghagyjuk az X meg a baby boomereknek, ők szétmelózhatják az egészségüket, hajrá.

2023. szept. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
73%

Aranyos, biztató. Nekem is vannak ilyen tapasztalataim, 30 fölött vagyok és élmény 30 alattiakkal lenni. Ha 5-6 évvel később születek, talán nekem is több barátom lett volna fiatalabb koromban. Így maradt a bozótharcos életmód, ami érdekes volt eddig az életemben azt magamnak jártam ki, a korosztályom sajnos csak visszahúzott, épp az említett arcoskodással, kivagyisággal, balkáni stílusú keménykedéssel, ami engem mindig untatott, beálmosított, általában minden összejövetelnek az lett a vége hogy meguntam és hazamentem aludni :D

De azt is tegyük hozzá hogy valószínűleg nem az "álag fiatal" akivel mi találkozunk, nyilván aki idősebbekkel tud kommunikálni az a korosztályánál jobb kommunikátor, jobb neveltetést kapott vagy van valami más előnye a kortársaihoz képest.

Aktuál- és pártpolitikát meg pláne nem kevernék bele, könnyen előzőnelőjelű dolgok is kijöhetnek belőle ha azt kapargatjuk, ki, mikor, kire szavazgat...

2023. okt. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
82%

#11 nagyon jól megfogalmaztad, teljesen egyetértek veled.


Én is ezt tapasztalom. Munkahelyemen a mai 50-60 éves kollégáktól csak azt hallani, hogy a mai fiatalok milyen buták, nem akarnak dolgozni, nem értenek semmihez stb.


Közben az ő korosztályuk nagy része semmi értelmes eredményt nem tud felmutatni egész élete alatt, csak annyit, hogy egy kommunista rendszerben beállva a sorba felnőttek. Aki ment is egyetemre, bejutni is könnyebb volt neki, nem volt 5 érettségi tárgy, nem kellett sehova nyelvvizsga, nem volt neptun, hogy küszködjenek tárgyfelvétellel stb. Manapság érteni kell szinte mindenhez is. Angol nélkül meg vagy lőve, ha nem tudod haladó szinten kezelni az MS office-t, sehova se kellesz. Ők meg elvoltak úgy, hogy titkárnő gépelt helyettük, egy idegennyelvet se beszéltek stb. A többségük annyit tud csak érvként felhozni, hogy ők ennyi évet megéltek, tisztelni kell őket emiatt. Semmi vitakultúra. Általában ők vergődnek facebook kommentekben is a leghangosabban, míg egy mai fiatal szellemesen szétoltja őket trágárság nélkül.


A még idősebbek pedig tipik a mindenhez is értő, mindent jobban tudó 6 általánossal okoskodó alkeszok.


Csak érdemes megnézni, hogy a mai fiatalok mennyi mindent meg tudnak oldani, ha akarnak. Megnéznek egy youtube tutorial videót, és csinálják. Ha nyelvet akarnak tanulni, játékokból, progikból stb jobban megtanulnak angolul beszélni, mint iskolában bármikor is tanították. Feltalálják magukat.


Érdekes, hogyha megnézzük csak itthon a kultúrát, pl zenében is mennyire ott vannak. Évtizedek óta nem volt a hazai zenei életben egyetlen előadó sem, aki kiemelkedett volna a többi közül, és hatalmas hírnevet szerzett volna magának, erre megérkezett Azahriah és társai, akik felkavarták az állóvizet és az egész popkultura hatalmas változáson esett át. Ráadásul Azahriah tökéletesen is szimbolizálja ezt a korosztályt. A Self-made man, aki mindent otthon gépről megtanult. Saját szövegek, saját dallam. Saját magától tanult angolul, hangszeren játszani stb. Semmi politikai hátszél, semmi mesterséges promotálás. Ez is jól mutatja hogy ki tudnak törni, és másképp csinálni mindent, mint ahogy évtizedek óta elvárt volt.

2023. okt. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 xp ali ***** válasza:
Keress rá arra, hogy generációk és lesz olyan, hogy Y, vszeg az vagy te. A mostani 20 év körüliek a Z generáció, 2010-től meg az alfa generáció. Rengeteg anyag van róla. Itt egy random példa. Ha angolul beszélsz, akkor a youtube-on rengeteg jópofa short van az egyes generációkról. [link]
márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!