Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől függ az, hogy ki mennyir...

Mitől függ az, hogy ki mennyire mutatja mennyi pénze van?

Figyelt kérdés
Úgy figyeltem meg az emberek többsége szereti mutatni azt, ha van pénze, mert menő házat, autót vesz, egzotikus helyekre jár nyaralni, magániskolába küldi a gyerekeit, minőségi italokat vesz, stb nem sorolom tovább, úgyis mindenki tudja, hogy mennyi mindenre el lehet költeni a pénzt. Vannak viszont olyanok, akik nem mutatják ezt, mert viszonylag szerényen élnek és egy idegen nem is gondolná róluk, hogy milyen hátterük van. Én a nagyszüleimnél lepődtem meg, mert panelben laktak, régi autójuk volt, nem is jártak nagyon sehova csak kirándulni, mégis mikor meghaltak és megláttam mennyi félretett pénzük van, hát az életmódjuk egyáltalán nem tükrözte. Mások meg hitelből tartják fent a jólét látszatát. Mitől függ ez, hogy ki mennyire mutatja ezt a külvilágnak?

2023. aug. 9. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Intelligencia kérdése. Akinek van pénze, annak esze is, és nem felesleges külsőségekre költi.
2023. aug. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudnád hány átlagos kinézetű embernek van jelentős tartaléka, és hány menő kinézetű embernek meg tök üres a zsebe vagy még egy halom hitele is van. Általában a hülye azzal is kérkedik ami nincs, az okos meg azt is letagadja ami van.
2023. aug. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
100%
Sokszor múlik azon is, hogy miként jött a gazdagság. Akinek a szülei vagy ő maga megdolgoztak érte, általában nem hivalkodik, ha vannak is minőségi dolgai, szép házuk stb. nem csapnak olyan világraszóló költekezéseket és nem dicsekednek. Míg aki alá csak úgy odarakták és az illető fel sem fogja, mennyi munka megteremteni mindazt, amibe ő csak beleült, az hirdeti. A másik ilyen kategória akiknek hitelből van mindenféle hivalkodó cucca.
2023. aug. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tipikusan az önbizalomhiányt probálják, pénzzel egyébb külsőségekkel kompenzálni. Szóval az alacsonyönértékelést, kissebségiérzést akarják magamutógató költekezéssel elfedni, megmutatni hogy ők is valakik.
2023. aug. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Aki gyagya, az rázza a rongyot, az eszesebb meg az orra alá dörgöli, hogy milyen az, amikor van is tényleg.
2023. aug. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Intelligencia? Javaslom, nézz körül Bács-Kiskun megyében néhány földműves életkörülményeiben. A szakadt külső sokszor hatalmas vagyonokat rejt.
2023. aug. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!