Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi történt volna...

Szerintetek mi történt volna velem ha beszállok a kocsiba?

Figyelt kérdés

Kamasz fiú koromban kb 18-19 évesen az volt a hobbim hogy túrázok, kirándulok. Egyszer elmentem egyedül kirándulni messze az otthonomtól.

Két falu között volt egy hosszabb útszakasz ahol én gyalogoltam és megállt mellettem egy lepukkant szuzuki 3 nem túl bizalomgerjesztő kreol honfitársunkkal, majd felajánlották hogy elvisznek a következő faluba.

Természetesen nemet mondtam és hivatkoztam hogy épp a gyaloglás/kirándulás a célom. Erre erősödtek hogy ők elvisznek és csak segíteni akarnak, így beszéltünk egy ideig de végül csak tovább mentek.


Bevallom nagyon megijedtem és feszült volt a levegő akkor annak ellenére hogy én optimista, kicsit naív vagyok. Egyikük eléggé méregett engem meg a hátizsákom. Nem hiszem hogy meg tudtam volna megvédeni magam, ráadásúl vékony fizikumú vagyok és nem verekedtem soha. Végig aggódtam hogy az út hátralevő részében nem-e várnak rám valahol.



2023. aug. 12. 16:18
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Erről eszembe jut egy történet. Én is kb 18, max 20 éves lehettem. Akkoriban még lehetett állomások előtt, peronon is akár cigizni. Sokszor várakoztam Cegléd vasútállomáson, átszállások miatt. Az egyik ilyen alkalommal mikor ott cigizgettem a kapu előtti kis zöldterületen, odajött hozzám egy kb 3 fős C társaság, azt hiszem azzal a szöveggel hogy "hü teso te is mindig fordítva teszel vissza egy szálat a dobozba"? (Az a durva hogy ez igaz volt. A tesóm egyébként ugyanígy járt évekkel később, és ő is. Ugyanez a banda lehetett.) Szóval akaratlanul is szóba elegyedtünk, pedig egyből lerázhattam volna őket a francba. Amikor már kezdett kínos lenni, magán jellegű dolgok, bulizás, drogok stb kerültek szóba akkor mondtam magamban na irány a peron. Persze követtek és persze az lett a vége adjak pénz és veszünk "együtt füvet" persze nagyon jól tudtam hogy csak le akarnak húzni. Az egyik "teso" el is ment """fűért""" de persze visszajött, pechemre a vonatom késett, az 500 Ft-ost 1000-esek követték... akkor már nagyon nézelődtem hogy valaki vegye màr észre ezeket de nem jàrt arra senki... a végén már konkrétan késeléssel fenyegettek... szerencsére nem volt nálam látható helyen több pénz ezért 3500 Ft-tal megúsztam. (Az egyik táskámban egyébkent volt 50 000 Ft cash...) Jött a vonat és fölugrottam, Ceglédet meg az ilyen szitukat kerülöm azóta is.
2023. szept. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Engem bezártak egy telefonfülkébe 10 évesen fényes nappal a falu közepén. Rég volt, nem volt meg mobil. Nagymamámnál vakációztam és felhívtam a szüleim. Volt annyi lélekjelenlétem, hogy a zsebemben lévő pénzre mosolyogva azt mondtam zsebkendő és a kártyámon meg csak pár forint maradt, kérik?

Nem..

Isten őrizzen meg tőlük.

2023. szept. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki leszolit ugy teszek mintha hivanank mobilon es kamubeszelgetesbe kezdek aztan elmegyek onnan tavolabbra
2023. szept. 30. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

#16: én se hiszem hogy megverni akartak volna, mindhárom nagyobb volt mint én és szerintem eggyiknek se jelentettem volna akadályt. Igaz nekem nem tüntek olyan mitugrász kötekedőseknek, akik szórakozásból verekednek.

Viszont az nekem is gyanús lett hogy az egyikük nagyon érdeklődött a cuccaim iránt, úgyhogy ebből gondolom így utólag lehet kirabólni akartak volna, bár nem tudom mit vittek volna el mert nem volt sok pénz vagy nagy érték nálam.

2023. szept. 30. 05:47
 25/27 anonim ***** válasza:
Nemreg volt egy olyan eset ahol egy ember egy tini gyereket a buzon félemlitett meg es penzt kovetelt tole, szegeny gyerek meg adott is neki par ezret
2023. szept. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy nagy valószínűséggel tényleg csak segíteni akartak, DE! soha nem lehet tudni, hogy mikor áll a látszólagos kedvesség mögött ártó szándék. És lehet, hogy 99,9%-ban semmi rosszat nem akarnak, mi van, ha pont azzal a 0,1%-kal van dolgod? Jobb inkább gyanakodni, mint hogy valami rossz történjen veled.
jan. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csak elvittek volna jófejségből, ha bármit akartak volna egy kiszolgáltatott emberrel csinálni az országút közepén, azt megteszik.
jan. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!