Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fontos számodra az erkölcsössé...

Fontos számodra az erkölcsösség, a becsületesség? Ha igen miért, ha nem miért nem?

Figyelt kérdés

#Ekrölcsösség, becsületesség
2023. aug. 13. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, fontos. Azért, mert számomra ez alapvetö dolog.
2023. aug. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm a válaszod.
2023. aug. 13. 15:00
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Erre senki nem fogja azt válaszolni, hogy neki nem fontos. Viszont elég sokan fogják azt írni, hogy nekik fontos, de a környezetüknek nem. Vagyis nem jön ki a matek, mert saját magát mindenki becsületesnek tartja, a többi embert viszont nem.

Érdekes dolgok ezek.

2023. aug. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3-as köszönöm a válaszod, lehet így lesz. De arra gondoltam hátha az anonimitás következtében mégis lesz olyan aki leírja hogy neki nem fontos és megindokplja hogy miért nem ha így van, hiszen úgysem derül ki hogy ki az illető, illetőleg ha nekem hazudhat is, önmagának senki nem tud hazudni.
2023. aug. 13. 15:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én értékrendemben fontos erény. A tisztességtelen emberekkel próbálom úgy rendezni a kapcsolataimat, hogy lehetőleg minél hamarabb elhaljanak, megszűnjenek azok, mert nem tudok velük azonosulni és szégyenkezni sem vagyok hajlandó a tetteik miatt.
2023. aug. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5# köszönöm a hozzászólást.
2023. aug. 13. 15:36
 7/12 Metionin ***** válasza:
66%
Megvan a saját értékrendem de ez nem mindig esik egybe azzal, amit hangoztatni szoktak. De a sajátom az igen, fontos.
2023. aug. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Metionin a válaszod.
2023. aug. 13. 17:25
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Mit jelent az erkölcsösség?Az,hogy csak eggyel kefélek egész életemben?A becsületesség fontos,de bosszúálló típus is vagyok.Magamtól nem keresem a bajt,de nem is hagyom magam.Próbálok normális életet élni,nem ártani másnak,ha az se nekem.
2023. aug. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9-es köszönöm a válaszod. Megcsalni mondjuk a párunkat az szerintem nem erkölcsös. De ha nyitott kapcsolatról van szó az megint más de az meg nem számit megcsalásnak, mivel a felek ilyenkor megegyeznek hogy mással is kialakulhat intim együttlét.

Bosszúállás alatt nem tudom pontosan mit értesz vagy ezt hogy kell elképzelni. Másnak a háta mögött nem erkölcsös cselekedni, de ha valaki szándékosan kibaszik az emberrel azzal ezt meg lehet beszélni. Ha pedig nem ért a szép szóból és újra megismétlődik az incidens, hát magára vessen. Mindenki más-más dolgból tanul, van aki abból is ha megkérik valamire van aki meg lehet 1-2 pofonból vagy egy kiadósabb verésből. Nincs ezzel semmi baj, mindenkinek mások a fejlődési tanulási képességei ezért kinek hogy kell rásegíteni.

2023. aug. 13. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!