Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy gondolkodnak a Feministák?

Hogy gondolkodnak a Feministák?

Figyelt kérdés

Szerencsétlenségemre csupa feminista vesz körbe. De hogy gondolkodnak? Egyáltalán nem gondnokolom magam hímsoviniszta egyénnek de maga a feminim megmozdulás egyre jobban kezd zabszem lenni ott hátul.

Story: Cserfes és segítőkész vagyok. Erre a nő hozzám vágta, hogy én Mans planing vagyok. Szimplán csak azért mert felajánlottam neki egy segítséget, előtte pedig kitaláltam neki valami ami hasznos és mutatós lenne a lakásában (barkácsolás). Nem esett jól. Mivel nem nézem le a nőket, épp ellenkezőleg én nagyon is figyelmes és gondoskodó vagyok (ezt pedig mások mondjak mind a két nemből...).

Elfogadó vagyok. Mindenkit a maga módján kell kezelni (én sem vagyok egyszerű eset, mert kevésséggel is túl tudok lőni), de valahogy nem fér a fejembe, hogy amennyiben egy nő feministának vallja magát, sértésnek veszi, ha azt feltételezem róla, hogy valamit nem tud akkor miért várja el, hogy egy asztal arrébb pakolást én csináljak? KFC-ben moziban, üzemanyagot ajándékokat miért én fizessem? Ezekkel semmi gond lenne, öröm adni. Ez működtet. De akkor most vagy egyenlőek vagyunk akkor 50-50 és nincs elvárás irányomba, vagy ne legyen folyamatosan az arcomba tolva, egy olyan jelző (hímsoviniszta) ami nem is igaz... Mert gondolom feminizmus ide vagy oda, de a "nők és gyerekeket előre" mondat vagy sorkatonaság mellőzése női jogával élne mindegyik...


Bár nem látok rá sok esélyt, de örülnék ha egy feminista nő is hozzászolna ehhez a témához (főleg, mert célom megismerni a környezetem és úgy viselkedni ahogy az neki is jó)



2023. aug. 14. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Ha a legtöbben úgy latják hogy jó vagy úgy ahogy, akkor ne a kevés agylövötthöz alkalmazkodj, csak szard le az ilyeneket.
2023. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Kitana. ***** válasza:
92%

Nézd, én feminista vagyok, de nem biztos, hogy a környezetem ezt így kimondva tudja rólam, mert a hozzám közel álló férfiak nem hozzák ki belőlem ezt, mivel tök normálisak, nem szövegelnek bele a dolgaimba kérés nélkül, meg ilyenek. Az más, ha valamiben a segítségüket kérem és segítenek, de gondolom neked is fura lenne, ha átmenne valami random csajhaverod és nekiállna mittomén elmosogatni, mert azt mondaná, látja, hogy neked nem megy normálisan.

A példáig elég zavarosak, ezekre nem tudok mit írni. De olyan pl volt, hogy kolléga srác folyamatosan ki akarta venni a kezemből a munkát, mert hogy az nem női meló és ő csak segít, de érted, ha női melót akartam volna csinálni, nem egy autóalkatrész raktárban dolgoztam volna épp, szóval ott pl egyáltalán nem volt indokolt, hogy kérés nélkül ott tobzódjon és bizonygassa, hogy ő mekkora hím, ő mondjuk kapott a feminista oldalamból🤷‍♀️

2023. aug. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

"Szimplán csak azért mert felajánlottam neki egy segítséget, előtte pedig kitaláltam neki valami ami hasznos és mutatós lenne a lakásában (barkácsolás)."


Senkit nem érdekel a kéretlen tanács.


"amennyiben egy nő feministának vallja magát, sértésnek veszi, ha azt feltételezem róla, hogy valamit nem tud akkor miért várja el, hogy egy asztal arrébb pakolást én csináljak?"


A kettő hogy függ össze? Fizikailag erősebb vagy egy nőnél, de ez nem jelenti azt, hogy okosabb, olvasottabb, műveltebb vagy. Ezt érted?


"KFC-ben moziban, üzemanyagot ajándékokat miért én fizessem?"


Mert a lány, akivel ismerkedsz, ilyen. Az egyenjogúságnak nincs köze ahhoz, hogy az ember kihez vonzódik.

2023. aug. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kicsit radikálisnak érzem ez a feminista dolgot... Lehet, hogy túl ártatlanul gondolkodok egy komoly témában, de élve a te példáddal, ha egy csaj átjönne hozzám és elmosogatna mert én nem tudok akkor do it... Elmondja szerinte mit csinálok rosszul. Elgondolkodok róla, hogy valóban rossz-e. A tanácsokat meghallgatom és ami olyan azt megfogadom. Nem attól leszek kevesebb, hogy más segít valamiben, hanem ha ragaszkodok a hülyeséghez...


Akiről én írtam a kérdésben, annyit ért el, hogy "magára hagytam". Bizonyos témákban, amiről tudom, hogy tudom mert ez a szakmám, mond valamit. Tudom, hogy nem úgy van de ráhagyom. Jobb ez így? Konfrontálodjak feleslegesen? Ha cipekedni kellett akkor mindig felajánlottam, hogy majd én. Most hagyom. Vinni akarja, akkor vigye. Elégé úgy érzem, hogy nagyon túl van lihegve ez a téma. Tisztában vagyok vele, hogy nem kell őt félteni, okos, talpraesett, keménykötésű. És mégis úgy jön le a dolog, hogy egy olyan embernek akarja bizonygatni, hogy ő is van olyan talpraesett mint egy férfi, aki soha nem nézte le azért mert nő, hanem egyenlő partnernek tekintette mindigis.

2023. aug. 14. 22:43
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
Ő nem így gondolja. És ha ezt nem tudod elfogadni, az is mutatja, mi veled a probléma.
2023. aug. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Most én vagyok már nagyon kába, vagy tényleg csapongó a kérdés leírása, és nem derül ki belőle, hogy most tulajdonképpen mi is a kérdés?
2023. aug. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Nekem van egy feminista nőrokonom, valahogy úgy képzelhető el, hogy akkor megfelelő a komfortérzete, amikor magamról is érzem, hogy úgy viselkedek, mint egy papucs.

Vagy borzalmasan alárendelem magam a szeszélyeinek.

Sokszor látom rajta hogy mosolyog, na az olyankor hízelgő neki.

Pedig nagyon nem ilyen vagyok pasasként, autókat szerelek, haverok, tipikus férfi hobbik, stb.

Ha egy ilyen nő lenne az élettársam, már 1 hét után főbe lőném magam.

Soha senkit nem szoktam elnyomni, de ennél a rokonomnál érezhető 5 tonna komplexus, és akkor érzi jól magát, ha lehet némi hatalma, főleg férfiakon.

Nem egészséges.

A feminizmus valódi értelme elég minimális teret nyer sajnos, amikor valódi szakemberek segítenek a nőknek, pszichológusok, szociológusok, nem pedig: leszbikusok, elnyomottak, komplexusosok, bántalmazottak, stb.

2023. aug. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hogy mit csinálnak?!?
2023. aug. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Na akkor újra. A kérdést még 1-2 napja írtam, elégé ideges állapotomba, de csak most posztoltam (mert az utolsó gombra nem kattintottam rá...)


Szóval, hogy gondolkodik a feminista nő?

-Miért van az, hogy minden feminista azt hangoztatja, hogy ő felsőbbrendű? De amikor már cipekedni kell vagy pakolni akkor hirtelen az a pasi dolga lesz?

-Miért csak addig várja el, hogy egyenlő félként kezeljem ameddig nem hozza ki a számlát a pincér?

-Olyankor hol vagyunk egyenlőek, amikor pl. Ukrajnában női kollega ki be járkál a határon, apját meg át kellett csalni? (sorkatonaság)

-Ha az utcán megyünk és kapok egy pofont akkor minden feltételezni fogja, hogy egy görény vagyok, de ha a csajnak adok egy pofont akkor növerő vagyok. Vagy fizikai erőszak kifejtése csak női előjog?

-Miért van, hogy bár egyenlőek vagyunk de "a nők és gyerekek előre" jelszó azért él. Pasiként én kevesebbet ére?

-Miért érzem azt, hogy a nőknek semmit se muszáj de nekem pasiként kötelességem van.

-Miért a pasinak kell kezdeményeznie ha kapcsolatot akar. Ha nagyon nyomul akkor zaklat, ha meg túl lassan csinálja friendzone... (nem vagyok ince vagy mi, kivételek vannak, az elmúlt 1 hétben csak erről a témáról olvastam. Persze nem ritka, hogy a nő szólítja meg a pasit, de a kézfogás meg a csókot már pasinak kell kezdeni. Legalábbis az általam ismert nők mind ezt mondták, hogy ők nem fognak kezdeményezni....)


Aki ezt olvassa, biztos azt gondolja, hogy én valami anti feminista ember vagyok, pedig nem... Én csak békében, nyugodtan szeretnék élni nőkkel. Úgy nőtem fel, hogy nekem evidens volt, a férfi női egyenlőség. Meg sem kérdőjelezettem, hogy egy nő kevesebbet érne. A "kedves" hagyományokat tartom. Kaját fizetem, kocsival, hozom viszem, előre engedem, ajándékkal meglepem, ha kell segítek (mondjuk nemtől, kortól független segítőkész vagyok). Tisztelem a nőket, elfogadom, hogy gondolkodásunk nem azonos. Nem érek többet mint más, de ők sem. Mindenki másban jó. Pasi-pasi között is van különbség. Mégsem jobb egyik a másiknál. Csak egyik azt tudjak, másik meg ezt. Miért nem lehet békében nyugodtan élni egymás mellett? Nem én emelem a fizetésüket, nem én kérdezem meg a interjún, hogy "van-e gyerek, vagy tervez-e", nem én nézem le őket. Akkor miért rajtam kell levezetni az X ezer év elnyomását?

2023. aug. 15. 09:48
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

#9 “Miért van az, hogy minden feminista azt hangoztatja, hogy ő felsőbbrendű? ”

Nem hangoztatják ezt, mivel a feminizmus jelentése az egyenlőség. Én pl feminista vagyok, és nem mondok ilyeneket, szóval ne általánosíts.

“Miért csak addig várja el, hogy egyenlő félként kezeljem ameddig nem hozza ki a számlát a pincér?”

Mert az fizet, aki ELHÍVJA a másikat. Ha én hívok el valakit, én fizetek.

“Olyankor hol vagyunk egyenlőek, amikor pl. Ukrajnában női kollega ki be járkál a határon, apját meg át kellett csalni?”

Ezt a törvényhozóktól kérdezd. Nem mi alakítottuk így. Szerintem sem korrekt.

“Vagy fizikai erőszak kifejtése csak női előjog?”

Önvédelmen kívül erőszakoskodni mindkét nemnél parasztság.

“Miért van, hogy bár egyenlőek vagyunk de "a nők és gyerekek előre" jelszó azért él. Pasiként én kevesebbet ére?”

Ezt a férfiak alakították így. Amúgy milyen helyzetben voltál, akkor ezt hallottad? Amúgy a gyerek rész érthető, nem? A gyerek anyja, aki elsősorban a gondját viseli szinten logikus hogy a gyerekkel megy, ugye? Eddig egyetértünk? Akkor a továbbiakban kik maradnak?

“Miért érzem azt, hogy a nőknek semmit se muszáj de nekem pasiként kötelességem van”

Mármint mit?

“Miért a pasinak kell kezdeményeznie ha kapcsolatot akar.”

Mert ki kezdeményezzen? Aki nem akar kapcsolatot? A nők is kezdeményeznek, max nem veled.

2023. aug. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!