Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy gondolkodnak a Feministák?

Hogy gondolkodnak a Feministák?

Figyelt kérdés

Szerencsétlenségemre csupa feminista vesz körbe. De hogy gondolkodnak? Egyáltalán nem gondnokolom magam hímsoviniszta egyénnek de maga a feminim megmozdulás egyre jobban kezd zabszem lenni ott hátul.

Story: Cserfes és segítőkész vagyok. Erre a nő hozzám vágta, hogy én Mans planing vagyok. Szimplán csak azért mert felajánlottam neki egy segítséget, előtte pedig kitaláltam neki valami ami hasznos és mutatós lenne a lakásában (barkácsolás). Nem esett jól. Mivel nem nézem le a nőket, épp ellenkezőleg én nagyon is figyelmes és gondoskodó vagyok (ezt pedig mások mondjak mind a két nemből...).

Elfogadó vagyok. Mindenkit a maga módján kell kezelni (én sem vagyok egyszerű eset, mert kevésséggel is túl tudok lőni), de valahogy nem fér a fejembe, hogy amennyiben egy nő feministának vallja magát, sértésnek veszi, ha azt feltételezem róla, hogy valamit nem tud akkor miért várja el, hogy egy asztal arrébb pakolást én csináljak? KFC-ben moziban, üzemanyagot ajándékokat miért én fizessem? Ezekkel semmi gond lenne, öröm adni. Ez működtet. De akkor most vagy egyenlőek vagyunk akkor 50-50 és nincs elvárás irányomba, vagy ne legyen folyamatosan az arcomba tolva, egy olyan jelző (hímsoviniszta) ami nem is igaz... Mert gondolom feminizmus ide vagy oda, de a "nők és gyerekeket előre" mondat vagy sorkatonaság mellőzése női jogával élne mindegyik...


Bár nem látok rá sok esélyt, de örülnék ha egy feminista nő is hozzászolna ehhez a témához (főleg, mert célom megismerni a környezetem és úgy viselkedni ahogy az neki is jó)



2023. aug. 14. 21:28
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#10

-De hangoztatják. Környezetemben lévő magát feministának valló nő imádja azt hangoztatni, hogy a férfiak hülyék, ők a tökéletesek és nincs ránk szükség. Illetve csak a baj van velünk.

-A pénz dolog sem igaz, mert ő kitalálja, hogy ma pizzázni akar akkor keresek pizzériát és elmegyünk enni amit a végén én fizetek. Ha lát egy jo film előzetest akkor menjünk moziba azt szintén én fizetem. (amivel továbbra sem lenne gond, ha magukat nem helyeznék piedesztára, hogy nők...)

-Törvényhozók, igen. De lehetne azért is lobbizni, hogy ebben is legyen egyenlőség. De erről még nem volt szó.

-Erőszak dologban egyetértünk.

-Most speciel egy esküvőn ahol azzal kezdte a faszi, hogy kevés a szék és milyen jó lenne ha elsőkörben az idősek, majd a gyerekek és nők ülnének le. De ha egy vészhelyzet lenne akkor sem gondolnám logikusnak. Anyám egy seggfej, nagyobb a szája mint amit valójában le is tett az asztalra. Velem és húgommal összesen 8 évet tudott gyesen lenni. Ezalatt az idő alatt sem volt rend otthon, főzni nem tanult meg költözésben sem segédkezett. Lényegében semmit nem csinált. Én amikor covid alatt 2 hónapot otthon voltam olyan rendet raktam, mint előtte sose volt otthon. 8 éven keresztül semmit nem csinálna az szerintem teljesítmény... Szóval nem, feltétlen anya neveli a gyereket, hanem az akinek van türelme hozzá és szereti.

-Arra értettem, hogy nekem nem lehetnek elvárásaim. Mert az már sérti az önérzetüket. De én bánjak vele jól, figyeljek rá, engedjem előre és legyek illedelmes. Ha segítséget kérek akkor én használjak "légyszíves"-t, ha ő akar valamit akkor csak mondja és kész. Ha csinál nekem vacsorát az köszönjem meg. Ha én elviszem moziba az természetes.

-Most ezzel olyan mintha az mondanád, hogy befolyásolhatoak a nők ilyen téren... Ha nekem nem tetszik valaki az lehozhatja nekem a csillagokat akkor sem fog tetszeni. Az előző párom (akinek az apja verte az párom anyját régen) elégé nem szerette a pasikat. Ő is nagyon akarta a kapcsolatot velem, mégis nekem kellett megtenni az első lépést és megmondta, hogy pasik DOLGA kezdeményezni. De mitől lett ez mostanság ennyire menő nőként egyedül lenni? Rengetegen mondják, hogy nem akarnak kapcsolatot, nem akarnak házasságot (gyerekvállalást meg tudom érteni teljes mértékben, hogy mi az indok...). De mitől menő, jó az, hogy nem akarnak kapcsolatot? Rokonom most mondta, hogy a jegyese megcsalta és a csaj fel volt háborodva mikor a utána mentek kocsival és lebuktatták majd vissza kérte a gyűrűt. Jó, hogy nem a srác kér élnézést mert a csaj félre lép...

2023. aug. 19. 22:59
 12/12 anonim ***** válasza:

#11 “De hangoztatják. Környezetemben lévő magát feministának valló nő”

Na itt a hiba. Attól hogy feministának hiszi magát, még nem lesz az.

“mert ő kitalálja, hogy ma pizzázni akar akkor keresek pizzériát és elmegyünk enni amit a végén én fizetek.”

Mármint kapcsolatban már? Vagy randizás alatt? Kapcsolatban alap a felezés, vagy egyszer én fizetek legközelebb ő. Randizás szakaszban az fizet, aki elhívja a másikat.

“De lehetne azért is lobbizni, hogy ebben is legyen egyenlőség.”

Ha a férfiakat ez zavarja, lobbizzanak ők. Nehogy már a férfiak ügyeit is a nők oldják meg. Van szátok, használjátok. Kezdeményezzetek tüntetéseket, aláírásgyűjtést, demonstrációt, stb.

“Most speciel egy esküvőn ”

Téged komolyan nem zavarna ha ott ücsörögnél, miközben anyuka a kisbabával a kezében álldogál melletted? Amúgy engem egyáltalán nem érdekel ha pasi ilyenkor leül. Az anyádnál kapcsolatos frusztrációd magánügy. Esetleg pszichológussal dolgozd fel.

“-Arra értettem, hogy nekem nem lehetnek elvárásaim”

Mindenkinek lehetnek elvárásai, amég tudja azokat kulturáltan, nem sértő módon közölni. Aki sértegeti a másikat nemtől függetlenül, az paraszt.

“t. Ő is nagyon akarta a kapcsolatot velem, mégis nekem kellett megtenni az első lépést és megmondta, hogy pasik DOLGA kezdeményezni. ”

Ez nem feminista álláspont. Ha nekem tetszik egy pasi, kezdeményezek. Ha nem annyira, akkor nem. Ha ő randira hív, akkor attól függ hogy elmegyek-e, hogy amúgy mennyire szimpatikus. Lehet kialakulhat valami, de ilyenkor nem kezdeményezek, mert nem fog meg elsőre. Akkor minek?

“ De mitől lett ez mostanság ennyire menő nőként egyedül lenni? Rengetegen mondják, hogy nem akarnak kapcsolatot, nem akarnak házasságot ”

Mert sokan inkább maradnak egyedül mint hogy egy rossz kapcsolatban legyenek. Friss statisztikák mutatják hogy a társadalom legboldogabb rétege a nem házas gyermektelen nők. Mert nem kell senkit kiszolgálni, senki után takarítani, stb. Szerintem érthető.

“Rokonom most mondta, hogy a jegyese megcsalta és a csaj fel volt háborodva ”

Oké. Akkor az összes nő ilyen?

2023. aug. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!