Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyire fontos hogy...

Tényleg ennyire fontos hogy milyen lett az érettségid?

Figyelt kérdés
Amikor ilyeket olvasok itt, hogy szerintetek milyen lett az érettségim, akkor mit várnak az emberek ettől? Nekem csak azok a tárgyaim lettek jók amik érdekeltek. 2 tárgy, a matek és a fizika. Illetve a biosz, de abból nem tettem. A többi pont annyi lett, hogy elegendő legyen ahhoz hogy elfelejtsem az egészet örökre, pl a Petőfi élete. Pedig egyetem tanulok és mérnökin. Mégis vannak még emberek akiknek megemlítem kérésükre, hogy milyen lett a többi érettségim és akkor mint valami debilre, úgy néznek rám kerek szemekkel. Hogy lehet az hogy sokkal jobban teljesítek náluk, mégis jobb lett az ő érettségijük. Az erősségeimre építek, semmi több nincs ebben szerintem.

2023. aug. 15. 17:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Fontos lehet, például kiderül, hogy szakbarbár típus vagy, vagy általánosan művelt.
2023. aug. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem.


Mivel Elavult a teljes közoktatás.


Elemezz verset, de nem tanítják:

- Döntés tudományát.

- Életvezetést és életszervezést.

- Gondolkodási módszereket.

- Hasznos szokások kialakítását.

- Időgazdálkodást.

- Pénzügytant.

- Értékelemzést.

- Érdekérvényesítést.

- Vállallozástant.

- Stb.

2023. aug. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem
2023. aug. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Érettségi csak az egyetemi felvételinél fontos

Mi egyetemen talán az első 1-2 hétben hoztuk szóba az érettségit, azóta szerintem senkivel nem beszéltem arról, neki vagy nekem milyen lett

2023. aug. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#1: Szóval attól leszek általánosan művelt, hogy betanulom más életét? Ne haragudj, de a verselemzés se túl vonzó beszélgetési téma nálam. Nem hiszem hogy ettől csőlátású ember lennék, mert ezek nem nagyon érdekelnek. Mégis szeretik az emberek egy része az érettségit az érdeklődési körhöz kapcsolni. Nem csak az érdekel amit tanulok jelenleg.
2023. aug. 15. 18:05
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Minden ember automatikusan magasabb polcra helyezi önmagát, ha valaki olyan áll előtte aki bármiben gyengébb, kevesebb, szerényebb képességű.

Ezt a balzsamos érzést keltő felértékelődést lehet fokozni azzal, ha kihasználva a szituációt harsányan kihangsúlyozzák a javukra mutatkozó különbséget szavakkal, gesztusokkal, akár kerek szemekkel.

2023. aug. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egyébként ilyen helyzeteket elkerülhetsz azzal a kis hazugsággal, hogy "már nem tudom, meglett és kész"

És akkor nem kérdezősködnek, nem ítélkeznek egy darab papír miatt

2023. aug. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ezek a kérdések csak azt jelentik, hogy az ember szeretne egy kis dicséretet, ha jó lett vagy biztatást, ha nem lett max pontos.


Aki ilyeneket ír, hogy maximum pontot kapott, nagy valószínűségge tudja, hogy szuper lett az érettségije, de megkérdezi, mert valószínűleg otthon sz.arnaka fejére, ugyanúgy aki nem ért el maxpontot, csak négyesre teljesítette is tudja, hogy nem rossz az eredménye, de vszeg lebaxták, hogy miért nem ötös.


Ezért nem értek egyet a "gyerek dolga a tanulás, nem dicsérem/jutalmazom azért, mert végzi a dolgát" felfogással.

Egyrészt, ha a gyerek max pontot ér el, nem érezheti magát úgy, hogy valami nagyon jót ért el, mert nem dicsérik otthon.

Ha meg nem maxpontot kapott akkor bacogatják otthon, hogy hát igazán tanulhatott volna.

2023. aug. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Mégis vannak még emberek akiknek megemlítem kérésükre, hogy milyen lett a többi érettségim és akkor mint valami debilre, úgy néznek rám kerek szemekkel. Hogy lehet az hogy sokkal jobban teljesítek náluk, mégis jobb lett az ő érettségijük. Az erősségeimre építek, semmi több nincs ebben szerintem."


a még ez is bizonyítja azt, amit feljebb írtam. Akiknél a szülő elvárja a kitűnő bizonyítvámyt, ők nem az erősségre hajtanak, hanem, hogy midnenből egyen ötös.

2023. aug. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amikor ott vagy akkor fontosnak tunik mert ezt sulykoljak. A legtobb esetben viszont teljesen mind1, eleg ha atmegy az ember semmit se fog szamitani.
2023. aug. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!