Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyire fontos hogy...

Tényleg ennyire fontos hogy milyen lett az érettségid?

Figyelt kérdés
Amikor ilyeket olvasok itt, hogy szerintetek milyen lett az érettségim, akkor mit várnak az emberek ettől? Nekem csak azok a tárgyaim lettek jók amik érdekeltek. 2 tárgy, a matek és a fizika. Illetve a biosz, de abból nem tettem. A többi pont annyi lett, hogy elegendő legyen ahhoz hogy elfelejtsem az egészet örökre, pl a Petőfi élete. Pedig egyetem tanulok és mérnökin. Mégis vannak még emberek akiknek megemlítem kérésükre, hogy milyen lett a többi érettségim és akkor mint valami debilre, úgy néznek rám kerek szemekkel. Hogy lehet az hogy sokkal jobban teljesítek náluk, mégis jobb lett az ő érettségijük. Az erősségeimre építek, semmi több nincs ebben szerintem.

2023. aug. 15. 17:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Szóval attól leszek"

Nem.

Ahogy írták is: az érettségi egy általános képet adhat rólad - az érdeklődésedről, típusodról, szorgalmadról, stb.

Ne becsüld le, de ne is misztifikáld túl.

2023. aug. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Metionin ***** válasza:
67%
Addig fontos (egy része) amíg felvesznek egyetemre. Utána a kutyát sem érdekli. Amúgy nekem a matek volt a mumus, 5. osztályig sokkal előrébb voltam, mint a többiek, aztán kaptunk egy szar tanárt, aki mellett megutáltam és kínszenvedéssé vált. Gimiben sajnos ismét egy szar tanár lett és a végére a hármast örültem ha összekaparom. Az érettségim is hármas lett. Egyetemen kellett 1 félév matek, deriválás, integrálás, gondoltam meg fogok halni. De olyan normális tanár volt, hogy játszva megértettem mindent és simán átmentem. Na ennyit számít a tanár és az érettségi jegy.
2023. aug. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Amúgy egy kis off, de a nyelvvizsgánál is hasonló a helyzet. Tudásban nyilván nem ugyanaz, ha valaki éppen csak átcsúszott vagy majdnem a maximumot elérte. De aki éppen csak átcsúszott is eléri azt a szintet, amiből megkapta a papírt, különben nem lett volna elégséges a tudása ahhoz, hogy sikeres nyelvvizsgát tegyen. Ebből kiindulva amikor egy munkahely megigényel egy C1 nyelvvizsgát, az számít, hogy a papírod megvan-e. Majd ők szükség esetén csinálnak egy szóbeli/írásbeli vizsgát a jelentkezővel, hogy csekkolják, tényleg tud-e az adott nyelven kommunikálni.


Nálam is ez a nóta ment, amikor sikerült a nyelvvizsga. Otthon megjegyezték, hogy sikerülhetett volna jobban is. Nem emlékszem már mennyit értem el, de nem volt imagasló eredmény és ez volt a gond otthon. Eddig ez sosem számított, annyi volt a lényeg, hogy tudjam bizonyítani, hogy nekem van nyelvvizsga bizonyítványom.


Ugyanúgy a diplomámba be van írva, hogy közepes. Eddig egyszer sem fordult elő, hogy azt mondták egy interjún, hogy "Bocsánat, de el kell, hogy utasítsuk önt, mert CSAK közepesre értékelték a diplomájában."


Az érettségi eredmények is csak abban számítanak, hogy hova vesznek fel, de utána nem számít.


Én pl nem emlékszem arra, hogy hányasokat kaptam. Nem szerénykedek vagy szégyellem, egyszerűen csak 12 éve érettségiztem és nem emlékszem rá, úgy ahogy a bizonyítványaimra sem emlékszem. Nemes egyszerűséggel azért, mert onnantól kezdve, hogy felvettek az egyetemre, nekem nem számított hogy mi volt a gimiben vagy általánosban és utána se alakult úgy az életem, hogy ez kellett volna, hogy számítson.

2023. aug. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

NEKEM nem fontos, - nem egy munkahelyen megálltam a helyemet, ahol kellett volna anno, az érettségi. A rátermettség és a munkaintelligencia nem függvénye annak, hogy fejből fújod, kiket tett magáévá két évtized leforgása alatt egy alapjában értéktelen valaki, akinek csak azért adtak valakik "értéket", hogy el tudják adni a "tudományukat" megélhetési forrásként.

Semmivel, senki előtt nem leszek értékesebb attól, hogy 300 év alatt bemagolt mantrákkal "kápráztatok el" alkalomszerűen embereket magam körül.

2023. aug. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!