Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az,hogy aki kevés...

Miért van az,hogy aki kevés pénzt keres,az rögtön elkölti az egészet,aki sokat, az meg mindent sajnál magától?

Figyelt kérdés
Előbbi az unokatestvérem,utóbbi a nagybátyám. Míg az egyik minimálbért keres, sok százezres telefont fizet hitelre,minden hónapban drága ruhákra költi a pénzét,és 30 ezreket szór el belvárosi éttermekben,addig a másik,akinek közel a fizetése a millióhoz,és tudná az életet élvezni inkább állampapírokra,részvényekre gyűjt, de kb mindent sajnál magától. Kinyúlt pólókban mászkál,és elvan egy leharcolt Suzukiban.
2023. aug. 19. 08:26
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Ez egy hulye altalanositas.
2023. aug. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem minden esetben van így.
2023. aug. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Olvasd el,és látni fogod,hogy ez két ember esete,nem általánosítás.
2023. aug. 19. 08:32
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Nincs az. Pont azok között gyakoribb ez a spúrság, akik voltak már szegények, de spórolással és kitartó küzdelemmel sikerült kitörniük belőle. Mert félnek hogy visszazuhannak oda, ahonnan indultak.

Alapból gazdag emberek közt is előfordulhat persze, de sokkal ritkább. Mivel ők nem tanulták meg úgy a pénz értékét, sokkal hajlamosabbak a pénzszórásra.

Az igazán szegények meg pont nem szórják a pénzt, hisz nincs mit. Hanem egyszerűen annyira szegények, hogy már az alapokkal fel is élték a keretet.

2023. aug. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

"aki sokat, az meg mindent sajnál magától?"


Ezt 2 példával tudom alátámasztani a rokonságomban, igaz, ők már nyugdíjasok, hogy ők gazdagok, és nagyon zsugoriak. Az egyik ugyan költ magára valamit, a másik meg semmit.

2023. aug. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Talán azért herdálja el azt a kevés pénzt is, mert úgy érzi, úgysem fog összegyülni belőle soha semmi értelmesre - akkor pedig már inkább élvezi az életet.


A másik számára viszont a nagy pénz nagy felelősséggel jár - mert ha annyiból nem tud magának kényelmes életet teremteni, az elég link.


De a 4.-es választ is láttam már megvalósulni. Sokféle hozzáállás/megküzdési stratégia létezik.

2023. aug. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van egy ilyen jelenség, hogy a keveset keresők szórják a pénzt. Ez azért van, mert fordítva gondolkodnak.
2023. aug. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az előbbi sosem tanulta meg a gazdálkodás, a későbbi időkre való előretervezés fontosságát.
2023. aug. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amíg jól kerestem , mindig úgy költekeztem, hogy maradjon. Most , hogy lófüttyet sem kapok, a jarandóság után már egy két nappal csak a kajára marad, a következő jarandóságig. Tehát, kívülről úgy tűnhet, hogy pikk pakk elköltöm a rokkantnyugdíjam. Pl: jövő hónapban aktuális lesz egy pár cipőt venni . S bumm. Rezsi, és kaja marad.
2023. aug. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Olvasd el,és látni fogod,hogy ez két ember esete,nem általánosítás."


Elolvastam. Általánosítás.

2023. aug. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!