Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valahogy rögtön észreveszem,...

Valahogy rögtön észreveszem, meghallom az emberek szavaiban a következetlenséget, ez beteg? Vagy csak ha jelzem?

Figyelt kérdés
Gondolom, ha senki nem kérdezte, akkor ne nyilvánítsak véleményt, és vélhetően örülni se fognak neki, szerintem senkinek nem hat dicséretnek, ha következetlennek nevezik, nekem se tűnt még soha annak, amikor rám mondták. A kérdés inkább az, miért fontos nekem ezt észrevenni, miért ezen van a fókuszom?
2023. febr. 21. 10:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom. Mi mondjuk meg, hogy érzel? Nem ismerjük az életutadat, hogy honnan jöhet ez az érzés. Mi az első, ami eszedbe jut róla?
2023. febr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, csak te gondolod így, más meg nem értene veled egyet.

Tehát egyszerűbben: lehet csak te képzeled azt magadról, hogy te ezt észreveszed, holott nincs is mit észrevenned, csak bemeséled magadnak.

2023. febr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz a következetlenségen?
2023. febr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne ha mondanál egy példát, mire gondolsz.
2023. febr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Azon, hogy következetlen valaki, mit értessz pontosan?

Így, példa nélkül elég nehéz bármit is írni

2023. febr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gond, de előtte kérdezd meg őket, hogy elmondhatod-e azt, amit az adott személlyel kapcsolatban észlelsz? Mert ha csak úgy egyből mondod a dolgokat, akkor az konfliktust szülhet.
2023. febr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Példák az életemből: egyszer együtt dolgoztam egy nővel, aki korábban szállodaigazgató volt. A szokásos módon fényezte magát, hogy milyen rengeteget dolgozott. A munkaidejét munkával töltötte, soha nem lógott. Egy másik sztoriban azt mondta, sokszor volt, hogy a lányai bementek hozzá a munkahelyére és ott beszélgettek. Szerintem ez ellentmondás.

Másik, szintén munkahelyi történés: egy kollégámat fölvették, és valahogy egyre gyanúsabb lett, neki is, nekem is, gondolom, másoknak is, hogy készülnek kirúgni egy régebb óta ott levő kollégát és az új, hogy kicsit beszélgessen velem, előadja ezt az elméletét (ami egyébként igaznak bizonyult), és mondja, ha ez igaz...milyen gázok a főnökök, neki így nem kell állás, ez az ő elveibe nem fér bele. Nem sokkal ez után tényleg elküldték a korábbi dolgozót. Ha ez a másik komolyan mondta volna, amit mond, akkor felmondott volna. Hiszen neki így nem kell állás, az ő elveibe nem fér bele.

Egyiküknek se jeleztem semmit, nem kértem rajtuk számon a szavaikat, csak most ideöntöm. Illetve keresek egy itteni kérdést, amire sűrűn válaszolgattam, és valaki azt írta nekem, na jó, azért a kötözködésnek is van határa. És én egyetértek, adott poszt alatt valóban kötözködő voltam, szőrszálhasogatónak is hívják az ilyet. Tényleg ilyen vagyok. A miértre keresem a választ.

2023. febr. 24. 09:47
 8/16 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem beteg dolog. Az emberek többsége érzelmi alapon működik, kevesebben vannak azok, akik logikusan gondolkodnak és a tényekre, számokra koncentrálnak. Te ezek közé tartozol. Én is ilyen vagyok, nekem fontos a tényszerűség, nem mondok olyat, amit nem gondolok komolyan. Sokan pedig minél nagyobb érzelmi hatást akarnak kiváltani, ezért túloznak, tódítanak, kiszíneznek, egyszer így, másszor úgy beszélnek. A tények náluk másodlagosak. Nem érdemes ezt a fejükre olvasni, mert többnyire semmi haszna, csak ellenérzést keltesz magad iránt.
2023. febr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem találom azt a kérdést, amihez a kommentjeim után valaki (jogosan) azt jelezte, hogy a kötekedésnek is vannak határai. Itt egy másik, itt a 9-es válasz is az enyém pl. Nekem az ellentmondás a történetben és erre kérdeztem rá, hogy ellenszenves és mindenki által kritizált kolléga hogy lehet neki szimpatikus? https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__baratok-baratsagok__..
2023. febr. 24. 17:01
 10/16 A kérdező kommentje:
Írok még egy másik példát, szintén a saját életemből, barátnővel, volt barátnővel, sokszor megtörtént. Mesél valamit a magánéletéről, pl: szemforgatva, hogy jaj, hát ez az új barátja milyen féltékeny, hát őrá ilyen féltékeny még sose volt senki...Kellemetlennek, terhesnek beállítva mindezt. Én: én igazából örülnék, jól esne, ha valaki féltékeny lenne rám, számomra az azt mutatná, hogy nagyon értékes vagyok neki, fél, hogy elveszít stb (ma már tudom, hogy ez nem feltétlenül így van, de akkor ezt mondtam). Ő: jaj, hát úgy én is!!!! Más (sokszori) alkalommal, megint mond valamit, én homlokegyenest ellenkező véleményt fejezek ki, erre ő: "ja, hát úgy igen!!!" "Ja, nem úgy értem!!!" Akkor miért nem azt mondta????
2023. febr. 25. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!