Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez lehet a baj amiért nehezen...

Ez lehet a baj amiért nehezen teremtek kapcsolatot lányokkal? Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

A kapcsolatteremtés alatt nem párkapcsolatra gondolok, hanem inkább arra, hogy nehezebben tudok beszédbe elegyedni velük és arra, hogy hogyan is viselkedjek velük, ha nem hajtani akarok rájuk.

Valami csoda folytán amikor iskolába jártam (általános+közép+szakma = 14 év) csak 1 lány osztálytársam volt mindenhol aki mindig ez az igazi fiús csaj volt. Így itt sem tudtam soha megtapasztalni, hogy hogyan is kellene egy lány felé közeledni akkor, ha nem akarok tőle semmi olyasmit max barátkozni vagy csak jó viszonyban lenni leve. Volt már egy pár munkahelyem de ott is mindig az átlag korosztály nőkből a 40+. Szóval az életben nem volt még olyan, hogy én a saját korosztályom béli lányokkal lettem volna valahol vagy csak beszélgettem volna ilyen alap dolgokról. Ez miatt, ha véletlen valami van ahol ismeretlen lányok is vannak soha nem tudom, hogyan kellene velük beszélgetnem vagy ne legyek zavarban a közelükben. Mert hát mégsem úgy kell mint egy másik sráccal.. Nekem valahogy ez nem megy akkor, ha nem akarok tőlük semmit.

Szerintem a fentebb leírt dolgok miatt megy ez nekem nehezen. Vagy egyáltalán miről lehet egy ismeretlen csajjal elkezdeni beszélgetni, hogy ne értse félre?


2023. aug. 20. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem ez az oka, te egyszerűen ilyen vagy.

Egyébként a lányok is emberek, pont ugyanúgy kell beszélgetni velük, mint bárki mással. És még csak nem is egyformák ők sem, van amelyikkel pillanatok alatt megtalálja az ember a közös hangot, van amelyikkel sosem igazán.


Középiskolától nekem is csak egyetlen lány osztálytársam volt, első munkahelyemen gyakorlatilag nem volt nő, a másodikon kettő, azok is idősebbek...

2023. aug. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlással szerintem tudnál rajta változtatni.
2023. aug. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudtad gyakorolni alralanos iskolaban meg szakkozepben?? Mit csinaltal akkor,amikor oda jartal? Mer nem beszelgettek veluk??
2023. aug. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze a "gyakorlathoz". Ez sokmindennek a függvénye: genetika, anyával/lány tesóval való viszony, hozott minták és személyes csalódások/traumák.

Gyakorlattal csak megtanulod kezelni/elnyomni az ilyen beidegződéseidet, de gyökeres változást "hagyományos" (azaz tudatos) módszerekkel nem fogsz tudni elérni.


Azok akik természetesen tudnak beszélni alapból lányokkal, azok szerencsések abban hogy mit hoztak otthonról (genetika, minták, neveltetés).


Ha viszont ez feltétele lenne annak hogy párkapcsolata legyen az embernek (mi másért akarnál "barátkozni" velük, ne akard már magadat is átb.szni), akkor már rég kihalt volna az emberiség.

Nyugi, menni fog idővel. Úgy jön majd össze ha nem is próbálkozol, csak úgy magától. Csak legyenek olyan rendszeres tevékenységeid amik során kell találkoznod emberekkel, mert négy fal között nehezebben fog menni ;)

2023. aug. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem a te hibád, nekem végig voltak lány osztálytársaim, csoporttársaim, általában több is mint fiú, mégsem tudtam velük soha beszélni egy mondatot, mert nem voltam elég menő, elég sármos. A nőknek már fiatalon se lehet megfelelni.
2023. aug. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!