Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A diplomásokkal szemben,...

A diplomásokkal szemben, miért vannak ilyen elvárások?

Figyelt kérdés

Szülők, rokonok, ismerősök részéről is.

Alapvetően nekem van egy mérnöki meg egy közgazdasági diplomám.

Gyakran mondják, nem vagyok igazi értelmiség.


Amin sokan megrökönyödnek,hogy nem szeretek könyveket olvasni.Sohasem szerettem, egyetem alatt sem.Gyakran fizettem olyannak, aki a kötelező irodalomból csinált rövidített változatot,hogy küldje el és abból készültem fel.


Én sohasem tagadtam le, miért szereztem két diplomát.Azért,hogy kényelmes szellemi állásom legyen, átlag feletti bérrel.Egy mérnöki és gazdasági diploma, gyakorlatilag garancia erre.

Ezen is sokan megrökönyödnek, de nem értem, miért.


Lehet, flancolni meg játszani az agyunkat, de a diplomázni vágyók 80 százalékát ez mozgatja, ez motiválja és nem a "tudásszomj" meg hasonló magasztos eszmék.



Színházba járni sem szeretek.Nem tudom értékelni.

Inkább megnézek egy sci-fi sorozatot/filmet, mondjuk Star Treket.


2023. aug. 22. 11:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nincs ezzel semmi gond.

Tisztan latszik, h real beallitottsagu vagy.

En meg olvasni szeretek inkabb, szinhazba jarni, de a matekkal, fizikaval ilyesmikkel, hadilabon allok.

Most az meg, h ki mit mond, hat abszolut nem relevans🤷🏼‍♀️

2023. aug. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%
De, értelmiség vagy. Zöldségeket beszélnek.
2023. aug. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%
Èn ugyanígy vagyok, közgáz diplomám van a jól fizetö állás miatt. De a tipikus "értelmiségi" dolgok engem sem érdekelnek. Ott van a párom, szakmunkás végzettségü, imád színházba, komolyzenei koncertekre járni. Szerintem ez nem a papíron múlik. Engem viszont még nem ért atrocitás amiatt, hogy nem érdekelnek ezek a dolgok, de én nem is mozgok ilyen körökben.
2023. aug. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%

"A diplomásokkal szemben, miért vannak ilyen elvárások?


Szülők, rokonok, ismerősök részéről is."


Nem, nem a diplomásokkal szemben vannak olyan elvárások amiket te felsoroltál, hanem VELED szemben. Vélhetően azért, mert tanulatlan, aluliskolázott emberek a szüleid, rokonaid és ismerőseik és azt hiszik, hogy azért mert te lediplomáztál akkor automatikusan értelmiségi ember leszel aki olvas, művelődik stb...


Én mérnökinformatikus vagyok a környezetem tele van informatikusokkal és matematikusokkal, akik egyáltalán nem lepődnek meg amikor azt mondom hogy az utolsó irodalmi mű amit elolvastan az a Kábel a rengetegben című kötelező olvasmány, színház helyett pedig kocsmákba járok bebszni

2023. aug. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk egyformák, hagyd rájuk. Én ugyan valóban érdeklődésből szereztem mérnök informatika diplomát, és ha szakmában akarok újat tanulni, a tudásvágy hajt, nem a papírok halmozása (utálok vizsgázni), ezen kívül nagyon széles az érdeklődési köröm, szívesen nézek sci-fit, olvasok Rejtő Jenőt, érdekel az etológia, szeretem a kreatív hobbi tevékenységeket, vagy éppen túrázok a kutyámmal... stb. Amíg nem ártasz senkinek, igazából másoknak semmi köze hozzá, hogyan szeretsz élni. Legfeljebb nem lesz közös programotok.
2023. aug. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
73%
A diplomás lét önmagában még nem egyenlő azzal, hogy az illető értelmiségi lenne, úgyhogy ebben igazuk van. (Nézd meg a Wikipédia "értelmiség" szócikkét.) És kicsit tényleg fura, hogy egy többdiplomás emberben nincs vágy a művelődésre, kultúrára.
2023. aug. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Na és ha ezt mondják, kit érdekel. Hanyagold te is a témát, nem kell fennen hangoztatni, hogy nem érdekel a kultúra. Amúgy a többséghez tartozol.
2023. aug. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
42%

"nem szeretek könyveket olvasni. Sohasem szerettem, egyetem alatt sem. Gyakran fizettem olyannak, aki a kötelező irodalomból csinált rövidített változatot"

"Színházba járni sem szeretek. Nem tudom értékelni.

Inkább megnézek egy sci-fi sorozatot/filmet, mondjuk Star Treket."


Sajnos egyre több az ilyen diplomás aki semmihez sem ért és csak lobogtatja nagyképűen a papírját.

Ráadásul még ez is felhígult idén, mert szinte minden hülyét felvettek már 100 körüli pontszámmal is az egyetemekre, akiknek legalább kettes érettségijük volt.


Majd le lehet pontozni, de értelmiséginek ne nevezze magát az aki mindent pénzért íratott, nem járt színházba, a filmklasszikusok is -nyilván- kimaradtak az életéből és még a könyveket is utálja.

Ezt KIKÉREM A VALÓDI ÉRTELMISÉGIEK NEVÉBEN!


Remélhetőleg, majd visszakapjátok ezt az élettől, amikor pl. olyan orvoshoz mentek akit -hozzátok hasonlóan- szintén csak a papír megszerzése és a pénzkeresés motivált.

És jönnek majd hozzátok a kétbalkezes kókler mesteremberek is, ha valami építeni vagy javítani kell.

Ők szakembernek hazudják magukat, ahogyan ti meg értelmiséginek.

2023. aug. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
59%

A valóság az, hogy nem akartál/tudtál elhelyezkedni az első diplomával.

Így lehet a 2.-kal se tudsz.

Amíg nem dolgozol, semmiképp se mondanálak értelmiséginek :D

2023. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
61%

9.

Bocs, de nem attól lesz valaki értelmiségi, hogy elkezd dolgozni.

Értelmiséginek ne nevezzük azokat akiknek nincsen valódi és elvárható tudás az agyukban!

2023. aug. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!