Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi számít bele nálatok a...

Mi számít bele nálatok a toxikus viselkedésbe? És kinél mi az a határ, melyik toxikusnak számított tulajdonság megléte, ahol inkább már falakat húz a másik fél felé?

Figyelt kérdés
Alapból viselkedési mintázatokra és azok véleményezésére lennék kíváncsi. De valós példák, és esetek is jöhetnek. Akár olyanok is, ahol utólag bebizonyosodott, hogy tényleg jó döntés volt érzelmileg elzárkózni egy adott személytől. Vagy akár épp olyan példa, ahol elfogadott valamit, de nem kellett volna és nagyon megbánta, és azóta kizáró ok.

2023. aug. 25. 13:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
5%

Látod kérdező?


A 8-as válaszoló tökéletesen igazolta azt, amit írtam.


Szerinte azért vagyok toxikus, mert az én véleményem nem egyezik az övével. Természetesen ő rögtön odaírja, hogy "de nem azért, mert nem értenék velük egyet".


Na az ilyen emberek bélyegeznek embereket toxikusnak, nárcisztikusnak, akár egy interneten íródott 5 mondatból. De neki elég, ő egy mentális betegséggel (toxikusság vagy akár nárcizmus) bélyegez meg.


Egy klinikai szakpszichológusnak kell 5x45 perc, hogy emberre azt mondja, hogy elég valószínű hogy ez az ember nárcisztikus. A 8-as válaszolónak elég volt 5 mondat.


Ezért írtam, hogy ezek az emberek BÁRKIT megbélyegeznek, akiknek a véleménye elüt az övéktől. Ha ő neki nem tetszik a stílusod, te egy toxikus ember vagy. Mert ő úgy gondolja, hogy van a Föld, ő áll a közepén, és ezért forog a Föld.


Tehát a 3-as válaszomra TÖKÉLETES iskolapélda a 8-as válaszoló.

2023. aug. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
11, teljesen jól leírtad. "Toxikus" ember nem létezik. Az,hogy nem passzoltok vagy nem vagytok szimpatikusak egymásnak, nem személyiségvonás. Persze az ember élete során találkozik mondjuk 2-3 valódi pszichiátriai esettel,akiket jobb elkerülni. De ha ez a 2-3 ember mind az exed meg a legjobb barátnőd meg az épp aktuális főnököd, esetleg el kéne gondolkodni,ki a hülye valójában.
2023. aug. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Gondolom az se számít toxikus viselkedésnek kicsit se, hogy szétbarmolni egy kérdést, nem a kérdésre válaszolni hanem elkezdeni kötekedni, szavakon lovagolva. Vitatkozni feleslegesen a kérdezővel és az amúgy normálisan válaszolókkal is. És persze lepontozni a normálisan válaszolókat. Mindezt úgy hogy szövegértés egyes, leírtam direkt hogy vonatkoztassunk el a divatjelenségtől és a helytelen szóhasználattól, és maradjunk az eredeti kérdésnél! Ennek ellenére sikerült folytatni ugyanazt, hát grat.

És azt kell mondjam ezek után teljesen egyet értek a #8assal. A legjobb bizonyíték arra amit állít, az a kérdésem teljes szétbarmolása. És ennyit az értelmes beszélgetésről is, mert aki ezt látja idejőve az se fog beírni már. De teljesen normális, egészséges hozzáállás amit műveltek az a lényeg, és a toxikus kifejezés is abszolút nem létező, láthajuk most is épp élőben ja.

2023. aug. 26. 02:18
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
A toxikus mérgezőt jelent és egész életemben vegyszerekre,mérgekre használták. Aztán egy csapat sertődött kidobott csaj elkezdte férfiakra meg egymásra használni. Ennyiről van szó. Az ember nem "mérgező", ennyire nem kell lealacsonyítani senkit. A viselkedés sem "mérgező",attól hogy nem tetszik neked és csak sértődéssel tudsz válaszolni.
2023. aug. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet hogy csak sértődött kiscsajok használnák, ahhoz túlzottan komplex és jelenkori a jelenség. És a női magazinoknál azért kicsit több helyen is megjelenik, pszichológiával kapcsolatos helyeken is. Azt már korábban elmondtam én is, hogy valóban gond, amikor sértődött emberek fűre fára ráhúzzák, vagy amikor a tömegigényre butított cikkekben pongyola és téves módon jelenik meg a fogalom. Nem véletlen vált tömegjelenséggé a sokszor hibás használata, de attól még a jelenség valós!

A mérgező kifejezés meg azért is találó, mert emberi viselkedés más emberekre való hatását írja le. Nem "kell" megsértődni ja, de ha szándékosan negatív érzéseket generál a másik fél (felesleges kötekedés és provokáció, kérések ignorálása, másik fél szándékos el nem olvasása, egyoldalú és kéretlen okoskodás stb), akkor arra nagyon mást nem lehet mondani. És azért is mérgező, mert a másik vagy benyeli és sérül tőle, vagy továbbadja a generált feszültséget, pont mint ahogy a mérgezésnél és fertőzésnél szokás.

Elengedtem a felesleges és parttalan vitatkozást, én már másodjára írom le ugyanazt, meg egy korábbi kommentelő is egész jól kifejtette. De úgy látszik teljesen felesleges. Ignoráns emberekkel nem érdemes mit kezdeni, főleg ha szándékosan nem akarják érteni mi a baj azzal amit művelnek.

2023. aug. 26. 11:42
 16/18 A kérdező kommentje:

#1 és #9 nektek pedig köszönöm, ti értettétek a kérdést, és tudtatok is rá érdemileg válaszolni! Talán mégse a kérdésben szereplő kifejezés volt a hatalmas probléma, hanem a bizonyos két értetlenkedő ember akik egy kifejezésen triggerelődve inkább szétverték és szétoffolták az egészet.

Az is külön jelzi a színvonalakat amikor ezeket a tényleges, kérdésre válaszoló és hasznos válaszokat (#1 és #9) még le is pontozza valaki, mert csak.

Na mindegy, majd másik platformon megpróbálkozom ugyanezzel, remélhetőleg nagyobb sikerrel.

2023. aug. 26. 11:50
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Helyes,addig menj,amíg valaki nem bólogat neked. Mindenki más toxikus :D
2023. aug. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
43%
Kedves Kérdező! Én csak pszichológiát hallgatok jelenleg, nincs még diplomám, ezért amit leírok, szigorúan csak egy vélemény, ami valószínűleg nem megfelelő, de leírom, hogy én hogyan látom. Te egy nő vagy, akinek lehetett egy olyan párkapcsolata, amelyben nagyon sok bántást, megalázást kapott.Jelenleg igazolni szeretnéd ezt, ezen a fórumon keresztül.Lehet, hogy a volt párod valóban nárcisztikus jegyeket mutat, ha még nem tudod elengedni, gondolom gondoskodik róla.Mindezek mellett azonban fontos, hogy lásd: egyetlen ember sem ér annyit, hogy ennyit szenvedjenek miatta. Tényleg nem.Van egy egyszerű módszer arra, lehet, hogy ismrede, hogy hogyan lehet elengedni érzelmileg valakit, vagy legalábbis némileg megkönnyíti.Végy egy papírt, írd fel rá, hogy mi az amit szerettél benne, mi az, amit nem. Ha hosszabb kapcsolatod volt, hosszú lesz a lista, tényleg minden írj fel, azt is, amit esetleg undorítónak találtál, tényleg a legbensőbb, legintimebb dolgokat, érzéseket is, mindent, amit csak Te tudsz. Ha kész, olvasd el és tépd szét. Ez a múlt. Lehet, hogy a jövő sem lesz jobb, lehet, hogy sok szenvedést mér Rád az élet, azt senki sem tudja előre. De EZ a múlt lesz. Próbáld ki kérlek, sikerülni fog:)
2023. aug. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!