Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Veszélyes így gondolkodni?...

Veszélyes így gondolkodni? Így tényleg egy pár héten belül halott leszek?

Figyelt kérdés

Itt állok "készen" arra, hogy egyetem után elkezdjem az első teljes munkaidős állásomat. Kivéve, hogy mentálisan még sem állok készen. 5+ nap, heti 40+ óra. Életem hátralévő részében ez lesz. És... ezt nem akarom. Miért a fenéért kell a cégeknek a hétből 5 nap? Hogy van ennek bármi értelme? Több időt fogok tölteni a munkával, mint a szabadidőmet. Ez az ÉN életem és nem másé... Nem akarom. Krvára nem akarom. Tartsa meg a piszkos pénzét minden cég és főnök.

Valószínűleg ezzel a hozzáállással az utcán fogok lakni. Legalább SZABAD leszek. Senki sem tud ott irányítani, vagy megmondani, hol legyek. Az én időm az enyém lesz.

1 éve vagyok munkanélküli. Ez az év csodálatos volt. Akkor ébredtek, amikor akarok, akkor alszom, amikor akarok. Csak tántorogok, nem csinálok semmit. Ezt szeretném csinálni életem hátralévő részében. (Tudom, hogy van portás meg biztonságiőr munka, de nem bezárva akarom ezt a semmittevést csinálni egy fülkébe vagy portára láncolva).

Úgy érzem, ha tovább folytatom, szüleim kiraknak és meghalok. Teljes ellátásos mamahoteles vagyok és eddig mindent nekem csináltak meg. Lényegében csak a fenekem törlöm ki magamnak, minden mást ők csinálnak nekem mert teljesen önellátásképtelen vagyok, egy szendvicset nem tudok magamnak megcsinálni mert a szüleim beleerőltettek ebbe a helyzetbe. Viszont most már akarják, hogy dolgozzak. Hát én nem akarok.

Ha így kikerülnék egy nap az utcára, szerintetek kaputt lenne nekem?



2023. aug. 25. 23:24
A kérdező szavazást indított:
Fix halál, igen
Nem, szerintem el tudnál élni 60-70 éves korodig az utcán semmit sem csinálva
21 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%

Az egyetemisták vagy diplomások nagyon nagy része átesik egy lelki válságon az egyetem utolsó évében vagy a diploma után. Van, aki olyanokat gondol, amit te, van aki egyszerűen csak pánikol, hogy ő ezt hogy fogja kivitelezni.

Ez kb akkor fog rendeződni, amikor fokozatosan szembesülsz azokkal a dolgokkal amik taszítottak vagy amiktől féltél.


Belerohanni nem kell, vannak munahelyek, ahol csökkentett munkaidőben dolgozhatsz, pl napi 4-6 órát.

Vagy létezik hely, ahol 5 napot sem kell dolgoznod, mert 12 órában 3 napot dolgozol, 4 napod szabad.

De a lényeg, hogy amikor elkezdesz dolgozni és bele is látsz az egészbe, akkor tisztább képet kapsz.

2023. aug. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Sajnos beleláttam az egészbe és nem kaptam tisztább képet akkor. Annyiban "ferdítettem", hogy nem az első teljes állású munkámra várok, mert diploma után 3 hónapig voltam call centeres, csak a próbaidő legutolsó napján felmondtam. Viszont én ezt nem tartom nagyon számon, mert 3 hónap az lófing. Viszont megkaptam ott a tiszta képet, hogy mindenki aki 5+ éve van ott ugyanott toporzékol, level 1-es kollégaként mint én voltam.
2023. aug. 25. 23:56
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy darab munka a millió munka közül.


Ha én is az első munkahelyemet vettem volna alapul a munkahely definiálására, hidd el, most én se dolgoznék. Nem call center volt, hanem más és utáltam csinálni, ráadásul amellett, hogy mindig hullafáradtan estem haza, odabent kiabáltak is velem. Kerestem egy másik helyet, ahol pedig imádtam lenni. Mert attól, hogy A munkahely egy rémálom, B munkahely nem lesz az.


Az, hogy rögtön az első negatív élménynél feladom olyan kb, mintha azt mondanám, hogy meg akarok tanulni spanyolul és pont egy tanárnak alkalmatlan magántanrát fogok ki. Nem az a megoldás, hogy elkönyvelem magamban, hogy én sosem fogok spanyolul megtanulni. Helyette ha azt mondom, hogy hagyom a fenébe ezt a perszónát és keresek egy másik tanárt és ő meg pont a szöges ellentétje az előzőnek, akkor megtanulom a nyelvet. Ha ő is egy bohóc, akkor keresek egy harmadikat. És addig keresek, amíg nem találok egyet. Mert léteznek jó tanárok. Ugyanígy léteznek jó munkahelyek csak keresni kell.

2023. aug. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
50%
Ezt olvasni is rossz volt. Egy igazi selejt vagy. Őszintén kívánom, hogy a szüleid minél előbb ráunjanak az élősködésedre, és kidobjanak a francba, aztán a híd alól legyen nagy a szád.
2023. aug. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
50%
4, köszönjük a hasznos segítséget abban, hogy hogyan tegye rendbe a kérdező az életét!
2023. aug. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%
Hat pedig kenytelen leszel.. par nap utca utan, szetfagyva, megverve, lehuzva, budosen, koszosan, ehezve konyorogni fogsz hogy adjon vki melot meg szallast. Pont egy ilyen elkenyesztetett gyerek fogja birni 😀
2023. aug. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
60%

6, na ez már haladás némiképpen. Az lenne a lényeg, hogy segítsünk a kérdezőnek megérteni, hogy pontosan miért kéne hogy elhagyja ezt a gondolkodásmódjt és hogyan ehetné meg sikeresen.


6, te tudnál ehhez pszichológiai szakönyvet javasolni? Nekem van pár tletem ehhez, talán Rafael Santandreunak A Boldogság receptje című könyvével kezdhetne a kérdező.

Te mit gondolsz, 6?

2023. aug. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
36%
Engem nem rakhatnak ki mert én mediánbérrel többet keresek mint a kisnyugdíjas anyám meg apám együttvéve. Egymásra vagyunk utalva, mert én is fejlődésképtelen lettem. Még mindig a majdnem fekvőbeteg apám old meg dolgokat amihez valami műszaki affinitás kell, anyám meg kimos elénk teszi a kaját stb. Megelégedtem annyival, hogy nem napról napra élünk. Nem versenyzek. Egy nyomorult munkahelyet legalább intézzél magadnak.
2023. aug. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
97%

Hasonló voltam, csak én azért otthon sokmindent megcsináltam, mert magamra, a családomra dolgozni nem vagyok rest, a környezetemre igényes vagyok, meg amúgy is elunom magam, a teljes semmittevés nekem nem opció. Viszont az sem, hogy más valakinek termeljem ki napi 8 órában a luxuséletre valót.

Nem azzal van konkrétan a bajom, hogy dolgozni kell a pénzért cserébe, hanem az egésznek az aránytalan, túl kötött, kizsigerelő módjával.

Az idősebb generáció még csípőből rávágja, hogy élősködő! A fiatalok azonban rendszerbeli hibákat látnak és egyre inkább nem kérnek így belőle.

Én drukkolok, hogy kitaposnak maguknak egy új, élhetőbb utat.

Sajnos a munkát nem nagyon végleg kikerülni, de próbálj esetleg vállalkozni. Akkor legalább magadnak dolgozol, a munkára fordított időből csak te profitálsz. Azért az csak jobb érzés.

2023. aug. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok.

Azért válaszoltam így, mert a Kérdező nem akarja rendbetenni az életét. Nem azt kérdezte, hogy mit tegyen, hogy jobbra forduljon az élete, vagy legalább hogyan változtathatna a hozzáállásán, hanem egyszerűen kijelentette, hogy ő marad a mamahotelben, mert nincs kedve dolgozni és pont. És még el is hiszi, hogy igaza van.

Ismerek amúgy egy ilyen embert. Hamarosan 40 éves. Neki a szülei vettek egy lakást, abba hord fel mindenféle nőket, kettőnek már gyereket is csinált (nem direkt, de ha az ember nem húz gumit, előfordul), dolgozni derogál neki, mert ő nem fog befásulni, inkább piál, iszik és drogozik. Saját bevallása szerint előbb vesz magának cigit, mint a gyereknek enni.

Most épp kitalálta, hogy Magyarország ellene van, kiment külföldre, és ott csinálja ugyanezt. Iszik, drogozik, és tarhálja a pénzt az ismerőseitől.

Az "átlagembereket" meg a normális munkát pedig ugyanolyan nagy arccal nézi le, mint a "kedves" Kérdező.

2023. aug. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!