Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Veszélyes így gondolkodni?...

Veszélyes így gondolkodni? Így tényleg egy pár héten belül halott leszek?

Figyelt kérdés

Itt állok "készen" arra, hogy egyetem után elkezdjem az első teljes munkaidős állásomat. Kivéve, hogy mentálisan még sem állok készen. 5+ nap, heti 40+ óra. Életem hátralévő részében ez lesz. És... ezt nem akarom. Miért a fenéért kell a cégeknek a hétből 5 nap? Hogy van ennek bármi értelme? Több időt fogok tölteni a munkával, mint a szabadidőmet. Ez az ÉN életem és nem másé... Nem akarom. Krvára nem akarom. Tartsa meg a piszkos pénzét minden cég és főnök.

Valószínűleg ezzel a hozzáállással az utcán fogok lakni. Legalább SZABAD leszek. Senki sem tud ott irányítani, vagy megmondani, hol legyek. Az én időm az enyém lesz.

1 éve vagyok munkanélküli. Ez az év csodálatos volt. Akkor ébredtek, amikor akarok, akkor alszom, amikor akarok. Csak tántorogok, nem csinálok semmit. Ezt szeretném csinálni életem hátralévő részében. (Tudom, hogy van portás meg biztonságiőr munka, de nem bezárva akarom ezt a semmittevést csinálni egy fülkébe vagy portára láncolva).

Úgy érzem, ha tovább folytatom, szüleim kiraknak és meghalok. Teljes ellátásos mamahoteles vagyok és eddig mindent nekem csináltak meg. Lényegében csak a fenekem törlöm ki magamnak, minden mást ők csinálnak nekem mert teljesen önellátásképtelen vagyok, egy szendvicset nem tudok magamnak megcsinálni mert a szüleim beleerőltettek ebbe a helyzetbe. Viszont most már akarják, hogy dolgozzak. Hát én nem akarok.

Ha így kikerülnék egy nap az utcára, szerintetek kaputt lenne nekem?



2023. aug. 25. 23:24
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként pedig nem, nem leszel pár héten belül halott, ilyen egyszerűen nem úszod meg. Évekig fogsz szenvedni, lassú halál lesz. Telente egyesével fogják amputálni az elfagyott lábujjaidat, majd egyre feljebb. A nem gyógyuló, elfertőződött sebeidet nyáron beköpik a legyek, a kikelő kukacok fogják lerágni a húsodat, ami elevenen rohad le rólad, és a saját hullaszagra emlékeztető bűzödet fogod szagolni egész nap, amin a mosakodás sem segít. Sajnos voltak ilyen betegeim. :(
jan. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
78%

20-21, sajnos ezeknek a felhasználóknak hiába írod ezeket. Nekem pl azt írta egy felhasználó, hogy ő bipoláris személyiségzavaros és fogjam már fel, hogy ő inkább lenne rákos.

Rájuk kell hagyni, majd amikor jön az első komolyabb probléma az életükben, akkor rádöbbennek, hogy ideje abbahagyni a hisztit.

jan. 21. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak miatta írtam. A "normális" emberek között is akadnak csomóan, akik azt gondolják, hogy a hajléktalanok azért csinálják ezt, mert nekik így jó. Nem, nem jó nekik, és nem önként választották ezt az életformát, függetlenül attól, hogy milyen mértékben hibásak benne (ez mindig többtényezős dolog).
jan. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként pont ezért lett volna jó, ha már egyetem mellett is dolgoztál volna legalább 1-2 napot, mert szereztél volna tapasztalatot azzal kapcsolatban, hogy milyen egy munkahelyen dolgozni, és most nem rettegnél tőle szabályszerűen.

Egy multinál vagyok gyakornok, és mellette egy nehéz szakon folytatom az egyetemi tanulmányaimat, nappali munkarendben.

Kezdetben kicsit igazságtalannak éreztem az élet részéről, hogy mas megteheti az egyetem melletti láblógatást, nekem pedig dolgoznom kell.

Utólag már úgy vagyok vele, hogy legalább szerzek releváns munkatapasztalatot és nem fogok úgy pánikolni, mint a kérdező, amikor majd főállásban kerülök ki a munkaerőpiacra.

jan. 22. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Szabad leszel,ja...Az utcán keményebb élet van,mint ha dolgoznál.Főleg,ha egy szendvicset sem tudsz magadnak megcsinálni.Lehetsz akármekkora szabadelvű vándorfilozófus,a rendszer alól igazából nem fogsz tudni kibújni.Mi van,ha később barátnőt,családot szeretnél? Ki fog veled szóbaállni?
márc. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
El kell utazni egy mediterrán országba. Sokan csinálják manapság. Ott máris könnyebb az utcán élni.
márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!