Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Veszélyes így gondolkodni?...

Veszélyes így gondolkodni? Így tényleg egy pár héten belül halott leszek?

Figyelt kérdés

Itt állok "készen" arra, hogy egyetem után elkezdjem az első teljes munkaidős állásomat. Kivéve, hogy mentálisan még sem állok készen. 5+ nap, heti 40+ óra. Életem hátralévő részében ez lesz. És... ezt nem akarom. Miért a fenéért kell a cégeknek a hétből 5 nap? Hogy van ennek bármi értelme? Több időt fogok tölteni a munkával, mint a szabadidőmet. Ez az ÉN életem és nem másé... Nem akarom. Krvára nem akarom. Tartsa meg a piszkos pénzét minden cég és főnök.

Valószínűleg ezzel a hozzáállással az utcán fogok lakni. Legalább SZABAD leszek. Senki sem tud ott irányítani, vagy megmondani, hol legyek. Az én időm az enyém lesz.

1 éve vagyok munkanélküli. Ez az év csodálatos volt. Akkor ébredtek, amikor akarok, akkor alszom, amikor akarok. Csak tántorogok, nem csinálok semmit. Ezt szeretném csinálni életem hátralévő részében. (Tudom, hogy van portás meg biztonságiőr munka, de nem bezárva akarom ezt a semmittevést csinálni egy fülkébe vagy portára láncolva).

Úgy érzem, ha tovább folytatom, szüleim kiraknak és meghalok. Teljes ellátásos mamahoteles vagyok és eddig mindent nekem csináltak meg. Lényegében csak a fenekem törlöm ki magamnak, minden mást ők csinálnak nekem mert teljesen önellátásképtelen vagyok, egy szendvicset nem tudok magamnak megcsinálni mert a szüleim beleerőltettek ebbe a helyzetbe. Viszont most már akarják, hogy dolgozzak. Hát én nem akarok.

Ha így kikerülnék egy nap az utcára, szerintetek kaputt lenne nekem?



2023. aug. 25. 23:24
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
76%
De utolsó, pont az akinek rendbe kell tennie az életét nem veszi észre, hogy rendbe kell tennie és mi itt vagyunk, hogy segítsünk ebben neki.
2023. aug. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
86%

De gondolod, hogy a kedves válaszaitoktól majd észhez tér? Az ilyen annyit szűr le belőle, hogy a sok átlagos birka le akarja húzni a saját szintjére. Nagyon nagy az arca, senki segítsége nem kell neki, ő eldöntötte, hogy a szülein fog élősködni, úgy kell nekik, miért nevelték ilyenre.

Ez rettenetes, ilyen nyílt arroganciával ritkán találkozni.

2023. aug. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
27%

Alig olvastam 1-2 sort.


Nos sok olyan kéne, mint te. Aki úgy van ezzel az egésszel, hogy "mivan? Te fogyatékos vagy?", nem pedig úgy, hogy "na akkor nyomjuk, mert ez a "normális"". Erre senki sem áll készen, ahogy egy érzéstelenítés mentes láb lefűrészelésre sem. Élj úgy, hogy nyomást gyakorolj a bolygóra, hogy ez az őrület szünjön meg.

2023. aug. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
87%

Akkor olvasd végig. Jelenleg a szülein élősködik, és szerinte ez így tökéletes.

Ha kimenne az erdőbe, vagy egy tanyán kezdene önellátó életet, még azt is mondanám, hogy báror. Anyu-apu pénzén viszont nem egy nagy szám lázadónak lenni.

2023. aug. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
21%

"Ha kimenne az erdőbe, vagy egy tanyán kezdene önellátó életet, még azt is mondanám, hogy báror"


A modern ember erre nem képes. Szorítok azoknak akik felvállalják a kettős életet, megkezdik ezt a kivonulást. Kettős élet, mert széllel szemben nem hugyozhatnak. Tekerni kell ebben a fenntarthatatlanságban, nem dobhatsz el azonnal mindent. Azok sem az abszolút nulláról indulnak neki, akik bevállalják ezt.

2023. aug. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyre tobb az ilyen sajna :/ Otthon laknak, lustak, eletkeptelenek, kenyesek, gyengek. Ha keresnek is vmennyit az se eleg semmire es csak siraknkozni tudnak
2023. aug. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Miujság azóta?
2023. okt. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Minden bizonnyal a szüleid is dolgoznak valahol, és az abból származó pénz gondolom már nem büdös, pedig nekik is meg kell érte szenvedni.

Ne várd, hogy az életben majd szépen az öledbe hullik minden, különben soha nem lesz semmid, és egy idő után tényleg az utcán kötsz ki.

2023. nov. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Már az én generációmon is érezhető ez a jelenség (20-30),de ez innen csak rosszabb lesz... Persze azzal sokan egyetértünk, hogy sok cég kizsigerel, lesz*Ják hogy vagy csak dolgozz olcsó pénzért, legtöbb esetben nem is azt csinálod amit szeretsz, vagy értelmetlennek tartod amit csinálsz stb stb. De szó szerint sz*rt sz csinálni egész nap az agyhalál. Nem tudom abba hogy nem lehet belepusztulni, nem élet. Arról nem is beszélve, hogy gondolom az étrend és az egész életmód ami ehhez társul sem tartható fent hosszú távon. Arról még nem is beszélve, hogy persze mindneki szeret néha kicsit lustálkodni, de pofám szakadna le ha más fáradozása álltal megkeresett pénzen tenném ezt. Milyen jogon? Ha másért nem is, de már csak azért elmegy az ember dolgozni, hogy ne más verejtékén keresztül lazulgassak, hanem én is hozzá tegyek valamit. Arról még ne is beszéljünk, hogy olyan munkát is lehet vállalni amit szeret az ember. Ha nincs rá lehetőség, akkor meg azért is lehet dolgozni, tanulni, hogy később tudjon olyan dolgot is csinálni az ember amit szeret, vagy hasznosnak gondol. De gondoljunk csak bele mi lenne, ha mindneki hirtelen úgy élne ahogyan te. Meg állna az étel termelése, a szemét szállítása, az orvosi kivizsgálás, a műtétek, a tisztálkodási szerek gyártása, a logisztika, a rendőrség stb. Bele lehet gondolni milyen világ lenne ez...
jan. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Van némi rálátásom a hajléktalanok életére, ezért szeretném kicsit oszlatni a rózsaszín ködöt.

Először is, hajléktalanként nem annyit alszol, amennyit akarsz, és nem akkor kelsz, amikor akarsz. Hanem például akkor kelsz, amikor a rendőr oldalba bök, hogy takarodj, mert zárják az állomást. Aludni pedig egyáltalán nem fogsz tudni, mert az összes erre potenciálisan alkalmas hely nagyon kényelmetlen (lehet, hogy kívülről nézve úgy tűnik, milyen jól alszanak egy padon vagy az aluljáróban, de ez egyáltalán nem így van). Ha pedig mégis sikerülne aludnod, jó eséllyel ki fognak rabolni. Egy idő után hálás lennél, ha valaki megmondaná, hol lehetsz, de mindenki csak azt fogja mondani, hogy hol NEM lehetsz. Sok hajléktalan számára a legpraktikusabb megoldás, ha bevernek 1-2 kirakatot vagy hasonló, amiért pár hónapra börtönbe kerülhetnek, azzal egész jól át lehet vészelni a telet fűtött helyen, ingyen koszttal, az utcához képest luxus körülmények között. Majdnem olyan jó, mint a mamahotel. De akkor lőttek a szabadságodnak. Szóval gondold át még egyszer, mert ez csak a jéghegy csúcsa. Ha pedig bizonytalan vagy, tegyél egy főpróbát, még mielőtt a szüleid bármit lépnének: költözz ki néhány hajléktalan mellé pár hétre, kísérleti célból, hogy megtudd, ez-e a neked való életforma. Ha nem jön be, még mindig hazamehetsz és kezdhetsz új életet.

jan. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!