Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezen mi van ami fura vagy nem...

Ezen mi van ami fura vagy nem normális? (lent)

Figyelt kérdés

Azt a visszajelzést kaptam, hogy ahogy az emberekhez állok és ahogy a világot szemlélem az nem normális. Az alább leírom hogy látom a világot:


Nem érdekel mi lesz másokkal és nem kapcsolódok más emberekhez. Abszolút hideg vagyok minden szituációban és mindig azt keresem hogy tudok egy embert/szituációt "felhasználni". Amint egy szituáció haszontalan (pl egy munkahely, egy közösség ahova járok pl sakk-klub) azonnal megválok tőle és lezárom. Nem hiányzik utána és nem is bánom, hogy megváltam tőlük.


Családtagokkal is haszon-érdek alapon kommunikálok. Ha valakitől remélek valamit (pl pénz vagy egyéb segítség pl költözésben) akkor feltekerem kicsit a kapcsolatunkat és utána újra le. Barátságokat érdeklődési területek mentén kötök és nagyon szeretem az érdekes, mély beszélgetéseket. Ha valaki művelt, értelmes és jó a humora akkor órákig tudok vele beszélgetni és keresem az alkalmat. A felületes, semmitmondó ismertségek (pl szomszéddal, volt osztálytárssal) nem érdekelnek.


Munkahelyen és egyéb közösségben alapból csak akkor barátkozom ha használni tudom a másikat. Ez alól mindig csak a kognitív stimuláció a kivétel.


Ha az előrejutáshoz valamit hazudni kell, csalni vagy megvezetni másokat akkor kérdés nélkül megcsinálom. Nem érzem azt, hogy rám bárkinek vagy bárminek a szabályai vonatkoznának. A szabályok csak betűk és szavak. Mindent úgy hajlítok, hogy ÉN jól jöjjek ki belőle. Sokszor félrevezetek/manipulálok másokat ha épp arra van szükség. Sokakat megloptam/csaltam azért hogy pénzt vagy mást szedjek ki belőlük. Az is előfordult, hogy a saját hibámat kentem rá másra és csináltam belőle hülyét mások előtt, mert így tudtam megszerezni azt ami épp kell.

--

--

Ezen mi az ami nem "normális"?

Szerintem mindenki ilyen. Én legalább őszintén bevallom.



2023. aug. 26. 18:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
29%
Mi ezzel a probléma? Attól hogy valaki őszinte, attól még egy szar ember, csak ez..
2023. aug. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Két kérdésre válaszolok.


1. Miért éreztem úgy, hogy ezt meg kell kérdeznem?

Mert szeretek olvasni irodalmat és filozófiát és az utóbbi időben néhány olvasmány-élményemben nagyon elítélően beszéltek a hozzám hasonló karakterekről a sztoriban. Miközben én meg vagyok róla győződve, hogy mindenki ilyen. Ezután hoztam fel az olvasmányba ágyazva az egyik beszélgetőtársamnak és ő is elítélte azt a személyiségtípust amit ott írnak le.


2. Rokonokkal miért nem tartom a kapcsolatot?

Ők se nagyon tartották velem, amikor gyerek voltam. Kb mindenki szart rám. Felnőttként pedig már én vagyok az, aki átlép rajtuk.


+1. Valaki azt írta, hogy ne csodálkozzak, ha nem barátkoznak velem az emberek. Miközben ez abszolút nincs így. Sőt, épp hogy hozzám dörgölőznek sokszor mert olyan kedvesnek és jóravalónak látnak, hogy sokszor velem beszélik ki a problémáikat. Szerintem elég jól tudok belesimulni az elvárásokba ha kell. Pl sokszor kapok szívességeket másoktól, gyorsabb ügyintézést stb. Szóval pont szimpatikusnak szoktak látni és keresik velem a kapcsolatot.

Nyilván mindig egy maszkban vagyok és olyannak adom el magam amit épp látni szeretnének, de ezek szerint elég jól sikerül.

2023. aug. 26. 20:39
 13/21 anonim ***** válasza:
82%
Van, akinek jobb lenne a magányos élet.
2023. aug. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%
Minden normális ember elítéli az olyan érzéketlen semmirekellő embereket, mint amilyen te vagy.
2023. aug. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
81%

Viktor, te vagy az?


Amúgy nem, ez abszolút nem normális, eléggé pszichopatának tűnsz. És nem, egyáltalán nem mindenki ilyen.

2023. aug. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
59%

Ez csak pszichopatia, de ezredekuknel kevesebb a gyilkos.

Azert a hazudast azt ne altalanositsd masokra.

2023. aug. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

A pszichopataságról szóló leírásokat megnéztem és stimmelnek kb. Bár nem mindenben.



Még mindig nem látom be viszont, hogy mások ne ilyenek lennének. Azt viszont elismerem, hogy van kivétel. Mi a véleményetek, a hozzám hasonlóak többségben vagy kisebbségben vannak a társadalomban? Vagy kb fej-fej mellett?


Szerintem mi vagyunk többségben, de az arányokat nem tudom.

2023. aug. 26. 22:53
 18/21 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem a fideszben tárt karokkal várnak, ilyen gátlástalan, mindenkin átgázoló önimádó alakoknak ott a helye.
2023. aug. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
63%

Gerinctelen és gusztustalan a hozzáállásod. Kb pszichopata szinten lehetsz, 0 érzelrmmel és lelkiismerettel.

Ez úgy lenne rendben, ha teljesen különválnál a társadalomtól és szépen megoldanál magadnak mindet úgy, ahogy tudsz. Na akkor már elmondható, hogy korrekt és normális.

2023. szept. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 NTBS ***** válasza:
Szerintem egoista vagy.
2023. szept. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!