Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezen mi van ami fura vagy nem...

Ezen mi van ami fura vagy nem normális? (lent)

Figyelt kérdés

Azt a visszajelzést kaptam, hogy ahogy az emberekhez állok és ahogy a világot szemlélem az nem normális. Az alább leírom hogy látom a világot:


Nem érdekel mi lesz másokkal és nem kapcsolódok más emberekhez. Abszolút hideg vagyok minden szituációban és mindig azt keresem hogy tudok egy embert/szituációt "felhasználni". Amint egy szituáció haszontalan (pl egy munkahely, egy közösség ahova járok pl sakk-klub) azonnal megválok tőle és lezárom. Nem hiányzik utána és nem is bánom, hogy megváltam tőlük.


Családtagokkal is haszon-érdek alapon kommunikálok. Ha valakitől remélek valamit (pl pénz vagy egyéb segítség pl költözésben) akkor feltekerem kicsit a kapcsolatunkat és utána újra le. Barátságokat érdeklődési területek mentén kötök és nagyon szeretem az érdekes, mély beszélgetéseket. Ha valaki művelt, értelmes és jó a humora akkor órákig tudok vele beszélgetni és keresem az alkalmat. A felületes, semmitmondó ismertségek (pl szomszéddal, volt osztálytárssal) nem érdekelnek.


Munkahelyen és egyéb közösségben alapból csak akkor barátkozom ha használni tudom a másikat. Ez alól mindig csak a kognitív stimuláció a kivétel.


Ha az előrejutáshoz valamit hazudni kell, csalni vagy megvezetni másokat akkor kérdés nélkül megcsinálom. Nem érzem azt, hogy rám bárkinek vagy bárminek a szabályai vonatkoznának. A szabályok csak betűk és szavak. Mindent úgy hajlítok, hogy ÉN jól jöjjek ki belőle. Sokszor félrevezetek/manipulálok másokat ha épp arra van szükség. Sokakat megloptam/csaltam azért hogy pénzt vagy mást szedjek ki belőlük. Az is előfordult, hogy a saját hibámat kentem rá másra és csináltam belőle hülyét mások előtt, mert így tudtam megszerezni azt ami épp kell.

--

--

Ezen mi az ami nem "normális"?

Szerintem mindenki ilyen. Én legalább őszintén bevallom.



2023. aug. 26. 18:32
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Mindent rosszul hiszel:

Az emberek bőven döntő része nem olyan, mint te.

Nem hazudnak, nem azt hazudják, hogy nem ilyenek, miközben ilyenek, ahogy hiszed, hanem mindenben pont a fordítottja annak, amit hiszel: őszinték is és tényleg nem ilyenek. Csak te és néhány hozzád hasonló ilyen.

2023. okt. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!