Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért a nyári időt...

Az emberek miért a nyári időt hívják úgy, hogy "jó idő"?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan panaszkodnak a kánikulára, mégis, hivatalosan a nyári meleget hívják jó időnek. "Jön a nyár, jön a jó idő!"


Általában ősszel és tavasszal van az, hogy süt a nap, de nem perzsel, nem okoz szédülést, fejfájást, mellkasi fájdalmat, hányingert, alvászavarokat, stb. Az emberek is ezt a két évszakot hívják a kedvencüknek.


Akkor nem a tavaszi és az őszi meleget kéne jó időnek hívni?

Vagy hivatalosan miért a nyári meleget hívják így?


2023. aug. 27. 22:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%

Képzeld el, hogy ruha nélkül melyik időben éreznéd jobban magad.

Na, ezért.

2023. aug. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván azok hívják így, akik ezt preferálják. Nekik ez a jó. Másoknak nem, ők nem is hívják így a nyarat.
2023. aug. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszem, hogy a legtöbb ember a 36-40 fokra gondol, mint "jó idő". Nem kell túlozni, ezen a nyáron is volt kb. 3 hét összesen, amikor kánikula volt, a többi 2 hónap simán elviselhető, na, arra gondolnak ilyenkor.
2023. aug. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

#1

én ruha nélkül is a tavaszt és az őszt választanám

2023. aug. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Nekem mindig jó idő van. Télen is, nyáron is. Alkalmazkodom. Mert én magam vagyok jól. Az évszakokra nem lehetsz befolyással. Így kellene hozzáállni.
2023. aug. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

Mert az emberek fejében az amerikai filmek nagy családi nyaralásai, szabadságai, gyerekekkel, kutyákkal való szaladgálás vannak a fejükben a kerti épített medencével, sok nevetéssel, vidámsággal, finom roppanós ételekkel, Hans Zimmer zenével. Mint a reklámokban.

És remélik, hogy az ő nyaruk is ilyen jó lesz az egész évi robot után. Ezért hívják ezt a jó időnek. De persze nem lesz.

2023. aug. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is ez egy létező jelenség, olyanok is automatikusan mondják, akik aztán az első 28 fokos napon már panaszkodnak, hogy elviselhetetlen a hőség. A "jó idő" azonosult azzal, hogy nincs hideg, nem feltétlenül a valódi jelentése miatt mondják, pedig pl télen az jelentené a jó időt, ha 0, -10 fok van,mert ezen az éghajlaton az lenne normális.
2023. aug. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Ettől én is falnak tudok menni, most is pár hete írja az Időkép valami ilyesmit hogy "visszatér a jó idő", mikor pont hogy a kellemes enyhe esős időt váltotta ez a szar elviselhetetlen dögmeleg 35-40 fok. Hét mondom elmentik ti oda ahová gondolom. A jó idő pont akkor volt mikor esett az eső és meg lehetett maradni a lakásban meg odakinn.
2023. aug. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

"Nyilván azok hívják így, akik ezt preferálják."


Az időjós is jó időnek mondja a napos időt.

2023. aug. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Elmondom, nekem mi jut eszembe a nyárról:

Dögmeleg. Brutális kánikula. Amiket leírtál egészségügyi problémák. Allergiaszezon. Szúnyogok és mindenféle rovarok. Az utcán meg kint a cigányok óbégatnak éjszaka.

Én kifejezetten utálom már a nyarat. Alig várom már a szeptemberi időt.

2023. aug. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!