Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért a nyári időt...

Az emberek miért a nyári időt hívják úgy, hogy "jó idő"?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan panaszkodnak a kánikulára, mégis, hivatalosan a nyári meleget hívják jó időnek. "Jön a nyár, jön a jó idő!"


Általában ősszel és tavasszal van az, hogy süt a nap, de nem perzsel, nem okoz szédülést, fejfájást, mellkasi fájdalmat, hányingert, alvászavarokat, stb. Az emberek is ezt a két évszakot hívják a kedvencüknek.


Akkor nem a tavaszi és az őszi meleget kéne jó időnek hívni?

Vagy hivatalosan miért a nyári meleget hívják így?


2023. aug. 27. 22:56
1 2
 11/13 anonim válasza:
75%
Ezt én se értem, hogy most ez a közel 40 fokot miért kell jó időnek hívni, amikor mindenki csak szenved már ettől a pokoli hőmérséklettől. Nálam a jó idő az 30 fok alatt kezdődik.
2023. aug. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
75%
Mert régen extrémnek számított a 30 fok feletti hőmérséklet. Amikor gyerek voltam alig lépte át a 30-at. Iskolakezdéskor pulóver, hosszú nadrág. Most meg papucsba slattyogok be a munkába.
2023. aug. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
28%

“ Általában ősszel és tavasszal van az, hogy süt a nap”

Legtöbbször szakad az eső ősszel meg tavasszal…. (Mondjuk idén a nyár nagy részében is szakadt sajnos)

A legtöbb embernek meg nem az a jó idő hogy bokáig cuppog a sárban és ázik.

2023. aug. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!