Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor éreztél már szekunder...

Mikor éreztél már szekunder szégyent? Vannak közületek, akik egyáltalán nem éreznek ilyent?

Figyelt kérdés
mentális zavarokkal küzdők, pszichotikusok, nárcisztikusok, vagy erősen énközpontúak stb.? Van-e az IQ bármelyik fajtájának köze ehhez?

2023. aug. 28. 09:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon sokszor tapasztaltam.

Szimplán ha csak egy filmet néztem, és kellemetlen volt a helyzet a jelenetben.

Mostanra már nem igazán jellemző, de elő-elő fordul.

Vetélkedőkben, ha valaki irdalmatlan butaságot mond.

Vagy munkahelyen ha valaki olyan szót használ, többször maga biztosan aminek teljesen más a jelentése, mint ahogyan Ő a mondatban használja.


(Pl. Egyszer a munkahelyemen az egyik kollégám kapott egy fegyelmit, ugye le volt írva, hogy "elmarasztalják", Ő ezt úgy értelmezte, hogy ki van rúgva, és amikor elmondták, hogy félre értette a dolgot, még neki állt feljebb, hogy de az volt oda írva, ráadásul kitartottak a butaságát.)

2023. aug. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Más hülyeségéért, vállalhatatlan megnyilvánulásáért vagy viselkedéséért miért én szégyelljem magam? Idegesíthet, fáraszthat, elszomoríthat vagy feldühíthet, de a szégyen ilyen szituációban baromság.
2023. aug. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
2-es vagyok: Ez egy túltolt érzelmi bevonódás, a kontroll hiánya.
2023. aug. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen én is így látom, hogy káros az emberre, túl sok empátia, kontrollálatlan bevonódás.


Olyasmi egyébként, mint mikor szomorú film alatt sírsz, nyilván fordítva amikor a főszereplő sikeres te is örülsz.

2023. aug. 28. 10:44
 5/12 anonim válasza:
Mentális zavarral küzdő vagyok, és szerintem sokkal több szekunder szégyenérzetem van, mint az átlagembernek.
2023. aug. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
A filmes és könyves bevonódás az szerintem más. Egyrészt a sima empátia vagy mentalizáció, a képzelőerő nem ugyanaz, mint az a fajta túlzott bevonódás, amiről a kérdésed szól. Ott direkt úgy tálalják az eseményeket, az érzelmeket, a karaktereket, hogy ezt a hatást érjék el, hogy a bőrödből kilépve valaki máséba lépj. És eleve te is ezt akarod, ezért kezded el nézni, olvasni azt a valamit, tudatos a bevonódás megkezdése. A valóságban ellenben nincsen ilyen írói varázskéz, azok az emberek, akik kiváltják belőled a szekunder szégyent, vagy olyan mellékszereplők, akiknek a rendező vezetéknevet vagy két tulajdonságnál többől álló személyiséget se adott, vagy csak járkáló statiszták. Értük nyilván nem sírsz vagy ujjongsz a filmben se.
2023. aug. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szégyentől indulnék.

Miért érez valaki szégyent, milyen valós vagy képzelt önértékelési dolog áll nála a háttérben. Úgy gondolom hogy a szégyen egy rossz reakció bármilyen ilyen gondodra, már ez is egy viselkedési zavar, mégha nagyon általános is.


Következő, hogy csak saját tetteidért vagy akaratlanul másokéiért is érzel szégyent? Mint mondjuk a gyereked akiért felelős vagy. A politikus aki az országodat képviseli.


Tágabb kör, amikor egy hozzád nem köthető embernél átéled a helyzetét és akkor érzed ezt.


Reagálva:

5. Pont hogy milyen mentális zavar, érdekelne hogy melyeknél nem figyelhető meg pl. ilyen szégyenérzés.

6. Vonatkoztass el attól hogy el akarják nálad érni. Meg hogy akarod -e hogy átéld ezt. Nem csak mellékszereplőnél érzed ettől független.

2023. aug. 28. 12:12
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly december 31-ig olvastam politikai és társadalmi híreket, néztem hírműsorokat, olvastam parlamenti naplókat és jegyzőkönyveket, előterjesztéseket, néztem politikai vitaműsorokat... Január 1. óta nem teszem. Azóta nincsen. Betegségből is gyógyulófélben vagyok! Javaslom kerülni az ilyen tartalmakat és azokat a személyeket, akik erről szeretnek csevegni, agitálni, vitázni vagy akár csak eszmét cserélni.
2023. aug. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8. Mi köze a szekunder szégyen kérdéshez ennek?


Én megértem ezt. De a homokba sem lehet dugni a fejünket.

Ennek a társadalomnak a részesei vagyunk. Ha tetszik ha nem.

Persze ha mentális zavarok voltak ez miatt, akkor igen...

Talán egy határvonal meghúzása segít hogy mennyit foglalkozzunk vele.

Mint ahogy bármilyen dolog ez is be tud húzni mint addikció.

2023. aug. 28. 12:44
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

9

Minden alkalommal szekunder szégyenérzet fogott el, valahányszor ezek bele mertek szemrebbenés nélkül hazudni az egész tv-néző, hírolvasó, parlamenti közvetítést követő népesség szemébe...

Azt kérdezted, hogy mikor éreztem ilyet. Pontosan ekkor és minden alkalommal. Szóval az egzakt válasznak szerinted nincsen köze a kérdéshez?

2023. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!