Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus szakra tervezek menni, viszont a matek kissé rémít. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Van vissza 1 évem a gimiből, 10. óta javultam matekból, idén 5-ös lettem. Megy a matek, de nem vagyok egy zseni, néha rááll az agyam, néha nem. Szorgalmamat tekintve nem mondanám borzasztónak magam, mivel szeretem. Mit gondoltok, ha megírom a középszintű érettségit (valszeg az emelt 5-ösre nem menne) 5-ösre, érdemes kopogtatnom ilyen szakok ajtaján?

2023. aug. 28. 17:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Én 3-asra írtam meg a közepet, aztán leraktam a gépészmérnökit. Ha leülsz minden nap tanulni, akkor nem lesz gond.


De ajánlom, hogy egy emeltet tegyél + nyelvvizsga a pontok miatt, nem tudom hova akarsz bekerülni, de jó ha van.

2023. aug. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Mérnökinfó szak nem opció? Ott lehet, hogy egy hangyányival kevesebb a színtiszta matek - barátom véleménye.
2023. aug. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1-es:

Köszi a választ!

Matektanárommal volt az emeltről szó, ő úgy gondolja, hogy nem éri meg, mert csúfos lenne az eredmény tapasztalatai alapján. Volt egy tanítványa, aki nálam valószínüleg jobb matekos volt (szinten 5) és rajta is kifogott az emelt, ezért nem tervezek emeltezni.


2-es:

Nem vagyok teljesen tisztában azzal, hogyha én programozni szeretnék akkor hova érdemes mennem, ezért gondoltam erre a szakra, nyilván a neve magyarázza. Egy két tanácsot elfogadnék szívesen ezekkel kapcsolatban.

2023. aug. 28. 17:51
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

A programozástól félj.

Főleg a java alapú nagyon dúrva.

2023. aug. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
#3 hát pedig rohadtul kéne egy emelt, mert az ELTE-n 420 volt a ponthatár idén, Debrecenben 366. Emelt nélkül lehetetlen ennyit elérni. Szóval kapd össze magad minél hamarabb.
2023. aug. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
És nem kötelező matekból emeltezned. Például informatikából is tudsz.
2023. aug. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Technikumon vagyok, lesz egy 5. évem csak azt nem említettem. Tehát szakmát is kapok. Informatikai rendszer és alkalmazás-üzemeltető technikus, ez a neve. Lesz ebből egy vizsgám az 5. Év végen, ha jól tudom ez a vizsga egy emelt infónak simán megfelel.
2023. aug. 28. 18:29
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Ja, így már oké.


Ha jól sikerül a vizsgád akkor annak százalékát megduplázzák 2x + 50 pont (emelt) + a tanulmányi eredményedid 11. 12.-ből + többletpontok

2023. aug. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

2-es vagyok. Nem tudom mennyire hiteles oldal, de talán hasznos, a különböző infós szakok különbségeiről ír, és azt is írja, hogy a proginfón több matek tárgy van: [link]

Amúgy nem tudom nálad opció-e, de pl. ha angolból emelt érettségit teszel, az megfelel egy középfokú nyelvvizsgának, amiért (asszem?) plusz pont jár a felvételin, tesóm most ezért emeltezett belőle.

Egyébként barátom ELTÉ-n végzett proginfón, ő is jó matekos, de nem matekzseni, és nagyon nehéz volt neki ott a matek, rengeteg tétel bizonyítással megszenvedett, ki is bukott, majd újrafelvételezett. Úgy tudom a mérnökinfó pedig a BME-n szintén nagyon nehéz, Óbudai Egyetemről azt hallottam, hogy valamivel könnyebb.

+ Redditen van egy magyar informatikus közösség, a "programmingHungary", ha ott kérdezel, mindenre tudnak válaszolni.

2023. aug. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Bejutni könnyű, na de bent maradni...

Sok sikert. :)

2023. aug. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!