Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus szakra tervezek menni, viszont a matek kissé rémít. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Van vissza 1 évem a gimiből, 10. óta javultam matekból, idén 5-ös lettem. Megy a matek, de nem vagyok egy zseni, néha rááll az agyam, néha nem. Szorgalmamat tekintve nem mondanám borzasztónak magam, mivel szeretem. Mit gondoltok, ha megírom a középszintű érettségit (valszeg az emelt 5-ösre nem menne) 5-ösre, érdemes kopogtatnom ilyen szakok ajtaján?

2023. aug. 28. 17:35
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%
Az, hogy megírod ötösre a középszintű mateko, még semmit nem jelent. Attól még mehetsz info szakra, de lehetsz atombölcsész is. Nincs olyan jellegű implikáció, hogy ha valaki ötösre írja a közép matekot, akkor biztosan jól fog neki menni az info szakon a matek. Alapvetően tudsz -e gondolkodni, az a fontos kérdés, illetve a nehézségről: egyetemen nagyot csap a nehézség azoknak, akik nem voltak kellően leterhelve a középiskolában. Ráadásul nem tanulnak középszinten egy csomó olyan dolgot, ami segíthet az egyetemen, mert nem ott hallasz először róla. Pl. ilyen a deriválás, integrálás, sorozat határértéke, függvény határértéke. Persze attól is függ, milyen iskolában, milyen tanáról tanulod közép- vagy emeltszinten a matekot. Szóval ez egy eléggé összetett kérdés. Mint írtad, van szorgalmad, az egyáltalán nem baj, kelleni fog.
2023. aug. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!