Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől leszek az emberek...

Mitől leszek az emberek szemében okos? 19L

Figyelt kérdés
Hiába tudok sok mindent az életről mindenki tapasztalatlan buta kis csitrinek tart.

2023. aug. 29. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
"Hiába tudok sok mindent az életről " Ezt a mondatodat vésd fel az ajtófélfára és 30-40 év múlva olvasd el.
2023. aug. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%

Kik tartanak buta csitrinek? Akkor tűnsz intelligensnek egy társaságban, ha minél több témával kapcsolatban tájékozott vagy. Mikor valaki minden témához hozzá tud szólni értelmesen, az az illető okosnak, műveltnek tűnik.

Aki meg végig csendben ücsörög, ő meg butának, egyszerű személynek látszik.

2023. aug. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Korosztályom és az anyám koruak is.( 40-50)

Szeretek mindenhez hozzászolni nem vagyok csöndes egy társaságban. Barátságos és segitőkész is vagyok.

2023. aug. 29. 09:59
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"tudok sok mindent az életről"

19 éves vagy... Csak hiszed, hogy tudsz.

Akkor leszel okos, ha TUDOD, hogy keveset tudsz, de képes vagy tanulni

2023. aug. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem, de mit tegyek hogy ne nézzenek mindenhonnan ki? Ne utáljon sok ember?
2023. aug. 29. 10:24
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne okoskodj! Tudd mikor kell csendben maradni
2023. aug. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Az a probléma, hogy az emberek minimum 80%-nak nagyon alacsony az intelligenciája, illetve nagyon buták.


Hiába gyors az eligazodási, tájékozódási, lényegmegragadási, információ hasznosítási képességed, illetve többféle gondolkodási és információ feldolgozási módszerrel rendelkezel, ezer-felé szempont szerint látsz és értékelsz, az emberek nagy részének inkább az egója magas (nagy), mint sem az értelmi képessége.


Mivel alacsony az értelmi képességük, ez mellett nincsenek "magasabb rendű" szellemi igényeik, így lehetsz bármennyire okos (tájékozott, gyors felfogású stb.), a bennük lévő EGO és előítélet miatt (életkorod) fel sem ismerik a fenti tulajdonsággal rendelkező embert.


Tapasztalatból írom.


Ezt csak egy nagyon magas intelligenciával, megfelelő tájékozottsággal rendelkező ember fogja felismerni.

2023. aug. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Shaddark ***** válasza:
0%

Előzőnek.

Nem, nem alacsony, Magyarországon 110 körül van ami kifejezetten magasnak számít. :)

Bocsi, nem akarlak megbántani, de inkább azt tartom valószínűnek, hogy nem érted hogyan működünk.

Vannak a Myer-Briggs féle személyiség típusok.

[link]

Ebből van 16 féle, 4 nagy csoportba sorolhatóan.

Ezek számára mások az életben a prioritások. Ami neked a saját személyiséged számára prioritás, az egy másik számára egyáltalán nem fontos. És fordítva.

Ezért ha pl. egy "életművész" nem takarékoskodik amikor van bőven bevétele, az az én számomra tűnhet butaságnak, mert számomra fontos a hosszú távú stabilitás. Neki meg eszébe sem jut ilyesmire gondolni, számára a most megélése a fontos. De ez nem butaság, egyszerűen másképpen működünk.

És vég nélkül sorolhatnám a példákat, én is úgy gondolkodom mint a legtöbben egy - egy döntés előtt. Azaz előnyök, hátrányok, lehetőségek, veszélyek felmérése.

De ami egy INTJ számára előny, az egy ISTJ számára lehet hogy már hátrány, ami egy adott nézőpontból lehetőség, az egy másik nézőpontból lehet veszély.

Ezt érdemes megérteni, sok bosszankodástól menthet meg :)

2023. aug. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

8.


"Nem, nem alacsony, Magyarországon 110 körül van ami kifejezetten magasnak számít. :)"


Hazudj máshol.


Sajnos nem sikerült megértened a válaszom.

Látszik, hogy fogalmad sincs az intelligenciáról.

2023. aug. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%

Az, hogy sokat csacsogsz, nem egyenlő azzal, hogy értelmeset is mondasz.


A barátságosságot, segítőkészséget ne keverd ide, mert nincs köze a fentebbi állításodhoz.


Csak nyolc évvel vagyok idősebb nálad, de:

- kamaszkoromban meghalt a fiú barátom, pár évvel később egy nagyon jó barátom is, teljesen hirtelen.

Mégsem tudok semmit az életről.


- volt 10 munkahelyem, 8 különböző ágazatban (vendéglátás, egészségügy (kórházban, rehabon, krónikus belgyógyászat, traumatológia, sebészet) teherautó sofőr, irodista, gyári munkás, stb. Jelenleg állami közigazgatáson belül vagyok.

Mégsem tudok semmit az életről.


-van családom, van házunk, volt hitelünk.

Mégsem tudok semmit az életről.


-Munkám során rengeteg *mindennel* találkoztam és találkozom: látom, hogyan mennek tönkre családok, emberek akár 1 hét alatt. Látom, hogyan hal meg valaki. Látom hogyan tud egy ember teljesen más személlyé változni. Látom magam előtt, hogyan képes valaki olyan döntést hozni, ami helyrehozhatatlanná válik.

Látom hogyan oldódnak meg lehetetlennek tűnő problémák.

Látom, hogyan dolgozzák fel emberek a feldolgozhatatlant.

Mégsem tudok semmit az életről.


-volt két öngyilkossági kísérletem pár éve.

Mégsem tudok semmit az életről.


-akármerre megyek az utamon, -vagy hívjuk aminek akarjuk -, mindig találtozok ismeretlen dolgokkal.

Ha úgy érzem, nekem már nem lehet újat mutatni, akkor tanulok vagy kutatni kezdek valami új után. A tudás végtelen.

Ezért semmit sem tudok még az életről.



Remélem érted, mire akarok kilyukadni, kérdező.

2023. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!