Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire fontos feleleveníteni...

Mennyire fontos feleleveníteni régi kapcsolatokat?

Figyelt kérdés
Teszem azt, valaki megjelenik, akivel tíz vagy húsz éve semmilyen formában nem beszéltél. Mindegy, hogy célzottan, vagy csak véletlenül futtok össze valahol, és az is mindegy, hogy akkor szorosabb viszonyban voltatok, vagy csak váltottatok pár szót egymással, mert akik hosszabb ideig nem keresik egymást, az nem intenzív kapcsolat. Te hogyan reagálsz ilyen helyzetekben?
2023. szept. 4. 20:11
A kérdező szavazást indított:
Mindig megörülsz ilyenkor, jó dolog újra elővenni a régi kapcsolatokat
Teljesen az adott helyzet függvénye, hogy reagálsz
Nem érdekel, ha ennyi ideig nem voltatok fontosak egymásnak, ezután sem fog hiányozni
20 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A helyzet adja ezt teljesen. :D
2023. szept. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
El lehet kezdeni beszélgetni a régi ismeretség alapján "mi történt azóta, hát veled mi van?" alapján, aztán majd vagy alakul vagy nem.
2023. szept. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen tényleg hosszabb ideje tartó kapcsolat megszakítás után már nem tudok úgy állni az emberhez hogy valaha is fontos legyen, egyszerűen tudom hogy akkor régen miért nem lett szorosabb a kapcsolat. Ha valaki hiányzik az életemből akkor azt célszerűen keresem
2023. szept. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia kérdező.


Mindenkinél más.


Velem történt, hogy 27 év után ismét találkoztam egy gyermekkori ismerőssel.

Amire nem számítottam, hogy folyton segítséget kért tőlem és pénzt kölcsön.

Pénzt egyre többet kért.

A legutolsó kölcsönökért pénzem hét hónap várakozás után visszakértem,mert nem akarta megadni.

Mindezt három évig türtem, hogy mindig kölcsön kért vagy mindig megkért valamire.

Megszakítottam vele a kapcsolatot.

2023. szept. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nahát, teljesen más eredmény jött ki, mint amire előzetesen számítottam, és amit én is megjelöltem volna, csak nem jeleztem hogy melyik ez, mert nem akartam kapásból vitát generálni. Én azt hittem magasan nyer a 3. pont, de úgy látszik, a válaszolók nagy többségének valamiért még fontosak ezek a régi kapcsolatok.


Most azért leírom saját sztorimat. Telefonon érdeklődött egykori osztálytársam (amióta kimaradtunk általánosból, azóta nem beszéltünk, őszintén szólva kevéssé emlékszem rá), mondván kezébe akadt egy fénykép, amin rajta van az akkori osztály, és hogy ő megkeresné ezeket az embereket, hogy annyi év eltelte után megérdeklődje, mi van velük. Én meg leráztam. Lehet hogy részemről ez modortalan volt, lehet hogy számára ez jelentett volna valamit, ha találkozunk. Számomra semmit. Lehet hogy pénzt kért volna, lehet hogy csak beszélgetni akart. Mindegy. Szerintem azért, mert egykor egy közösségbe tartoztunk, az akkor volt, most meg már nem. Én valahogy nem a múltamban élek, nem kutatom ezeket az embereket. Vannak, akikkel egykor osztálytársak, szomszédok, kollégák voltunk, de most már nem. Nekem megvan az a korántsem szűk körű ismerősi meg baráti kör, akikkel most együtt vagyunk és jól. És ebbe nem mindenki fér bele, csak azért, mert egy ideig együtt voltunk egy helyen. Na én így gondolom.

2023. szept. 5. 08:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, teljesen igazad van.

Én is pont így gondolom, mint te.

Én sem vagyok kíváncsi a múltamból senkire.

Minek?

2023. szept. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A múltbeli dolgokat én se tudom igazán elengedni és - bár mondod nem a múltadban élsz - lehet hogy valamiféle rossz érzés miatt nem akarsz találkozni velük, vagy mert teljesen feleslegesnek tartod? Sose tudhatod, mi lehet ha találkozol valakivel/bárkivel, milyen kapcsolat alakul ki köztetek, kiket ismersz meg általuk.

Volt ismerősöm, aki több évtizedes "osztálytalálkozásra nem járás" után hirtelen elment találkozni velük és összejött az egyik osztálytársával...

Mindenki változik az élet során, barátságok is kialakulhatnak.

Ugyanakkor, nekem pl. nem voltak jó emlékeim az osztályközösséget illetően, de valaki meg tudja csinálni, hogy "tiszta lapot nyit", elment a 15-20 éves osztálytalálkozóra, ahol komoly bocsánatkérések hangzottak el, félreértések tisztázódtak és mindenki nagyon jól érezte magát.

Manapság egyre nehezebb barátokat, vagy emberi kapcsolatokat találni, mindenki (a legtöbben) elektronikus kütyü-függő, meg a postokat nézi, ossza meg emberi kapcsolatok helyett.

2023. szept. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tényleg minden helyzet más. Egy iskolatársnőmmel egy munkahelyre kerültünk szakközép után. (Ő 2 évvel fiatalabb, és örült neki, hogy ott vagyok, végre valaki ismerős is van, én pedig "terelgettem" az új helyen. Együtt jártunk be, fél óra volt az út, rengeteget beszélgettünk, megváltottuk a világot.)

Aztán ő férjhez ment, gyerekei lettek, én pedig mégiscsak elkezdtem továbbtanulni egyetemen munka mellett, elszakadtunk egymástól. Én 100 kilométerrel odébb költöztem, férjhez mentem diploma után, gyerekem lett, akkor még egyszer véletlenül összefutottunk a szülővárosomban, ahol ő lakott, és ahol én anyukámat voltam meglátogatni.

Aztán 15 évig semmi.

Mígnem egyszer a 15 éves lányának az akkori iwiw oldaláról megkeresett, és írt nekem. Hogy én vagyok-e tényleg, mi van velem, stb...stb...

Írtam, találkoztunk, és azóta a legjobb barátnők vagyunk. Napi kapcsolatban vagyunk (általában email, telefon), programokat is szervezünk kettesben, de van, hogy csak úgy összefutunk egy kávéra valahol a két város között félúton.

Nagyon nagy kár lett volna kihagyni:)

2023. szept. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, viszont ehhez szerintem az is kell(ett), hogy egy irányba fejlődtünk a 15 év alatt, egymástól teljesen külön is. Tehát amikor újra taliztunk, két negyvenes, nagyon hasonló világnézetű, értékrendű, habitusú ember találkozott újra. (Ha nem így lett volna, akkor pár levél vagy egy találkozás után nem forszírozzuk).
2023. szept. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok.. én is eléggé a múltban élek, de régi osztalytarsakkal nem szeretnék rendszeresen találkozni (sajnos néha megtörténik a kis létszámú község miatt)… akkor sem voltunk jóban, miért akarnék most puszipajtas lenni
2023. szept. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!