Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen konfliktusok/balhék...

Milyen konfliktusok/balhék szoktak előfordulni abból, ha valaki fényképez, vagy videóz valamit? Veled történt már incidens fotózásból/videózásból kifolyólag?

Figyelt kérdés
Megesett már veletek, hogy épp fényképeztetek vagy filmeztetek valamit, és szóvá tették, vagy konfliktus lett belőle valakivel? Mi volt a fotózás/videózás tárgya, és milyen célból? Mit mondott? Mi volt a problémája? Lett valami következménye az esetnek?

2023. szept. 10. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fotóztam a saját házamat, mert megakartam hirdetni. Vasútállomással szemben lakok. Egy ott dolgozó kint cigizett az állomás épülete előtt, és lesett. Odajött a házak előtti járdára és elkezdett sétálgatni körlöttem, végig pislogás nélkül lesve és cigizve.

Megkérdeztem mit lesel? Valami bajod van?

Visszakérdezett hogy mit képzelek hogy fotozóm ezt a házat. Ilyet nem csinálhatok. Takarodjak innen azonnal mert feljelent.

Szépen káromkodva elküldtem a jó q anyjába. Kihívta a polgárőröket. Én pedig a rendőröket hívtam ki az egész bandára, szóba se álltam a polgárőrökkel. A rendőrök elbeszélgettek a polgárőrökkel, és a nővel is. Panaszt is írtam be a mávnak. Google térképre is kiírtam az esetet.

Szerintem kirughatták a nyomorékot, mert azóta se láttam erre.

2023. szept. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
#1, ez jó történet. :)
2023. szept. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Somló Volán Zrt. ***** válasza:

Én hobby buszfotós vagyok és szoktam néha Volánbuszokat fotózni. Kihangsúlyozom, hogy a képen szereplő emberek arcát és a belógó autók rendszámát mindig kitakarom és úgy teszem fel a netre. Az egyedüli rendszám amit meghagyok az az autóbusz rendszáma. Történt egyszer, hogy én 2023. 06. 20-án buszt fotóztam a buszmegálló környékén. Már éppen végeztem volna, amikor megláttam egy álló buszt a megállóban, ami sok ideje ott állt és gondoltam jó ötlet lenne, ha le fotóznám parkolva is. El is lőttem egy képet...upsz ez túl világos lett, beállítottam a gépet sötétebbre, aztán lőttem róla még egy képet. Aztán már mentem is volna haza, amikor észrevettem, hogy a buszsofőr elkezdett megindulni felém. Azt mondja:

- Gyere csak ide!

- Ki engedte meg, hogy fotózz? Kérdezte agresszíven a sofőr.

- Senki.

- Mindjárt földhöz b@szom azt a sz@rt. Mondta mérgesen a buszsofőr.

- Nem fotózunk másokat, ezt tanuld meg!

- Én csak a buszt fotóztam.

Aztán utána, mint aki jól végezte dolgát visszament a buszra, aztán még olyanokat mondott, hogy otthon a szobámban fotózgassak. Szerintem ezt meg lehetett volna normálisan is beszélni, úgy, hogy nyugodtan, és nem nagy hangnemben, fenyegetés és kötözködés nélkül. Azt még hozzáteszem, hogy 17 éves autista vagyok, és emiatt eléggé meg is ijedtem. Haza mentem aztán pityergés volt. Aztán ez az eset be lett jelentve a volánnak, hogy miközben buszt fotóztam, csúnyán viselkedett a buszsofőr. Be lett mondva az autóbusz rendszáma is. (LNV-398) Azt mondják sejtették ezt a rendszámot. Aztán az is kiderült, hogy a buszmegálló területére kellett volna forgatási engedély, amiről akkor még azt hittem, hogy a volántelepre kell csak. A mai napig nem értem, hogy egy autóbusz állomásra ami nem is nagy és ráadásul nyílt, minek kell forgatási engedély? Mert oda úgyis be tudnék simán fotózni, hogy közterületen állok és rá közelítek a területre. Meg van ott egy 10 emeletes ház közvetlenül mellette és onnét az ablakból is bárki befotózhat. Gondolom az ennek a funkciója, hogy értesüljenek arról az ott dolgozók, hogy buszfotózás fog történni. Valami ilyesmit tudnék elképzelni. Aztán később kiraktam ezt a netre (természetesen autóbusz rendszámán kívül minden más kitakarva) és kiderült, hogy ez a sofőr egy ..... Ha valaki kérdezné, azért nem takarom ki a busz rendszámát, mert ezekről a buszokról sok kép van már fent a neten rendszámmal. Ezt úgy kell elképzelni, hogy beírok a böngészőbe egy busz rendszámot és nagy valószínűséggel ki fog dobni róla képet. Ja meg meg kellett volna kérdezni a sofőrt fotózás előtt, hogy lefotózhatom e a buszt. Majd legközelebb így csinálom, ha bent lesz a sofőr a fülkében. Ha ezt egy hobby buszfotós olvassa, annak üzenem, hogy az LNV-398-at óvatosan fotózgassa, mert nem lehet tudni, hogy mikor vezeti a fent említett sofőr.

2023. szept. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, hát az átlag magyar ennyit értett meg a fényképzéssel kapcsolatos személyiségi jogokból, mint amit az esetek mutatnak.
2023. szept. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem volt még incidens, max a google maps-on hogy észrevettem magunkat.
febr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!