Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Láttam egy verekedést élőben,...

Láttam egy verekedést élőben, és megijedtem férfi létemre ez normális?

Figyelt kérdés

Ültem a metrón és nem tudom, hogy honnan jött, de két ember elkezdett ordítani egymással, majd elkezdtek verekedni, úgy szedte szét őket a velük lévő társaság.


Ami viszont fura volt nekem, hogy teljesen leblokkoltam, olyan érzés volt bennem, mintha egy vizsgán lennék, aminek nagy a tétje és nem tudnék válaszolni a kérdésekre, olyan kellemetlen érzés volt bennem.


Ez normális férfiként?


Vagy érdemes lenne elkezdenem mondjuk ökölvívó edzésre járnom, hogy ezeket a rossz érzéseket legyőzzem magamban?


2023. szept. 13. 12:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A férfiak is meg szoktak ijedni/félni. Szerintem ebben semmi különös nincs. Olvass el egy őszinte hangvételű háborús regényt, és meglátod.

Nem mindenki Marvel hős.


Mondjuk amikor aluljáróban készült videót látok arról, hogy valakik vegzálnak egy nyilvánvalóan gyengébb embert (akár férfit, igen) és a koloniálszekrény-méretű férfiak is nagy ívben kikerülik a jelenséget, az azért ciki.



N

2023. szept. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez mentális kérdés és nem fizikai. Edzésre hiába is mennél. Úgy tűnik, hogy hál'Isten nem szoktál ilyet látni. Nincs ezzel semmi baj, de ha csak te tudsz segíteni, akkor hívj rendőrt. Közbeavatkozni úgyis vitatott, hogy inkább tilos.
2023. szept. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%

"Nincs ezzel semmi baj, de ha csak te tudsz segíteni, akkor hívj rendőrt."


Amíg a rendőr kiér, simán agyonverik/megerőszakolják/akármit csinálnak az áldozattal...


1 voltam

2023. szept. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt hozzá kell tennem, hogy amikor két seggrészeg vagy bedrogozott tesó összeverekszik, azzal én sem foglalkoznék
2023. szept. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

3

Ha beavatkozol, esetleg téged is. Ezért írtam. hogy vitatott, amit már persze nem ollóztál ide... Ne légy politikus! ;-)


Vedd figyelembe, hogy az elkövetőnél, akit rajtakapsz, lehet bármi...és már meg is haltál.

2023. szept. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

5-ös nagyon jól tudom én azt. Beszélgettem már olyan férfivel, aki nem egyszer avatkozott verekedésbe - pedig tőle aztán nem várhatta senki, 168 magas kb. Elég komoly sérüleseket kapott.


Azért egy csaknem 2 méteres szteroidhuszár nyugodtan segíthet a bajbajutottakon. Ő is fel lenne háborodva, ha egy hozzá hasonló férfi cserben hagyná pont az ő hozzátartozóját, amikor épp nincs vele.

2023. szept. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%
Én be is szartam volna.
2023. szept. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
Ja, féltetted az épségedet. Az lenne a gond ha nem így lenne.
2023. szept. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A félelem teljesen normális, főleg ha azt érzed, hogy tehetetlen vagy. Én önvédelmi sportoltam, ott sem szerettem harcolni, de utcán vagy bárhol már meg tudnám magam védeni vagy legalábbis nem lennék védtelen egy ilyen szituban. A legfontosabb dolog, amit az önvédelmi sportoknál meg lehet tanulni: a legjobb segítőd a lábad. Ha ilyen szitu lenne, akkor fuss, a szádat meg arra használd, hogy ne alakulhasson ki ilyen szitu, azaz dumálj, amíg lehet és irányítsd úgy a dolgokat, hogy ne kelljen ütni.
2023. szept. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy korábban láttál-e ilyen jelenetet? Ha igen, akkor mit tettél? Ha nem voltál ilyennek a tanúja sosem, akkor érthető, hogy leblokkoltál.

A szeméélyiségen is múlik, hogy mennyire képes az egyén beleállni helyzetekbe: introvertált, vagy extrovertált az egyén.

2023. szept. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!