Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ingatlanpiac lehet rasszista?

Az ingatlanpiac lehet rasszista?

Figyelt kérdés
Pl. Borsod megyében van családi ház 1 000 000 ft-ért, gyönyörű helyen. Ugyanez a családi ház ha a Bakonyban lenne 20-30-40 millió. Ez nem rasszizmus?
2023. szept. 14. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor nezz szépen utana mi az a rasszizmus meg hogy hogy mi határozza meg egy lakás árát és térjünk vissza erre a kérdésre ha már van róla valami fogalmad.
2023. szept. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Nem, ez piac. Borsodról nekem nem a biztonság jut az eszembe, és a szegényebb régiók általában a szemnek se túl szépek.

Ha egy ház jó helyen van (értsd: a környék megítélése jó, és a kilátás is gyönyörű) akkor azért azok az emberek, akiknél ez fontos szempont, elég sokat is hajlandóak fizetni.

Tök mindegy hogy ez a környék hol van, kik lakják, ha a vevőnek azon kattog az agya, hogy mikor fogják kirabolni, akkor nem fog itt házat venni.

A kereslet - kínálat miatt ebben az esetben olcsón kell hirdetni, mert nincs verseny.

2023. szept. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor költözz Borsodba:-D


Munkalehetőség nulla, kisebbség aránya 70%. Azért olcsó ott az ingatlan, mert aki teheti menekül.

2023. szept. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennek az előnytelen környezet és a bűnözés az oka. Hiába hirdetnék 30 milláért, ha semmi vonzó nincs Borsodban, a kutya nem fog odamenni, és ennek a cigányok csak az egyik oka.


Ha nagyon erre vagy rápörögve, akkor legfeljebb az rasszizmus, ha valaki cigányoknak nem ad ki lakást, azért mert cigányok. Vagy pl. tudok olyan településről, ahol nyílt titok és mindenki tudja, hogy cigányoknak nem adnak el házat. USA-ban ilyenért komolyan elővennék az embert.

2023. szept. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a rasszizmus az, hogy szerinted Borsodban a cigányok miatt annyira olcsó a lakás.
2023. szept. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#4, Az nem egyedi település.

Én sem adtam oda a házam akármilyen jöttmentnek. Abba az utcaba maradtak a szüleim, sok ismerős, ha duplán fizettek volna se adtam volna kisebbseginek. Pedig volt érdeklődő.

2023. szept. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem, ezek a tények.

Fogadok sosem éltél cigányok közelében. Elmondom milyenek; este 6 után élednek, hordákba verődve jarkálnak. Egész este hangosan ordibálnak, összevesznek, rendőrt hívnak egymásra. Közbe ugat a 10 kutya, sír a kis Lájonel is.

Nappal alszanak, ha esetleg te zajongsz reggel 9kor akkor átkozódnak. Dikkkk nem lehet hajnal 9kor aludni..

Nagy nehezen felkelnek délután 2 körül, elkezdik a vezetékekből kiszedni a rezet. Csapkodnak, ütik kalapáccsal meg minden ami belefér. Természetesen a szomszéd kerítésének dobálják.

Nem fizetnek szemétdíjat; a szonszédokhoz dobálják be a szemetet, a patakba, elhagyatott házakba, posta parkolóba stb. Szeretnek átugrálni a szonszédokhoz. Szeretnek a szomszéd kerítésére pakolni, ruhát teregetni rá, stb. Sokszor bedrogoznak, akkor mindenkibe belekötnek, még jobban verekednek egymással is, kitörik a sajat házukban is az ablaküveget.


Egy ilyen család is leviszi az ingatlan árakat. Ha az egész faluban ezek laknak, akkor örül a tulaj hogy pár forintért eladhatja a házát.

Ezek beszoktak költözni a lakatlan házakba. Ami mozdítható azt eladják, eltüzelik. A tulajnak sietnie kell az eladással,amíg van egyáltalán mit eladnia.

2023. szept. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Borsod gyönyörű természeti adottságokkal rendelkezik, mégse látod, hogy tolonganának oda az emberek.

És ex-borsodiként írom (bár... a lányt kiveheted a faluból, de a falut nem veszed ki a lányból), nem is a cigányok a fő okai, hanem hogy nem haladsz egyről a kettőre, olyan szinten kilátástalan az életed, hogy hiába vagy te értelmes, ügyes, okos, szép, akármi, el kell onnan menjél ahhoz, hogy normális munkád legyen, de már ahhoz is, hogy normális oktatásban részesülj.

Ezért kerül egymillába. Majd nyugdíjaskoromban (LOL) lesz saját lakásom Tornanádaskán <3

2023. szept. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Szerintem a rasszizmus az, hogy szerinted Borsodban a cigányok miatt annyira olcsó a lakás."


Akkor mi miatt? Gyönyörű helyeken vannak azok a falvak és ott sok gyár van ahol lehet dolgozni.

2023. szept. 15. 12:48
 10/11 anonim ***** válasza:

"Akkor mi miatt? Gyönyörű helyeken vannak azok a falvak és ott sok gyár van ahol lehet dolgozni."


Hát én nem ott élek, de az ott lakók általában nem arról mesélnek, hogy olyan sok munkahely lenne - lásd a #8-as borsodi lányt.


A lepukkant roma lakosság nyilván nem teszi hívogatóvá a környéket, de szerintem ez már eleve tünet. A pusztuló környékeken általában két típus marad meg: a lokálpatrióta, és az, akinek nincs hová elmennie.


Az északkeleti része Magyarországnak nagyon menő hely volt a rendszerváltásig, ameddig volt ott nehézipar. Én Csongrád megyei vagyok, egy csomó olyan nyugdíjas ismerősöm van, aki felköltözött Hevesbe, Borsodba, mert ott volt munka. Csakhogy azóta, hogy ez leépült, nem tud az ország mit kezdeni azzal a régióval, eljön onnan mindenki.


A sok putris roma nem pozitívuma a környéknek, de ha az egy jól menő környék lenne cégekkel, iparral, akkor mennének oda az emberek, mindegy, mennyi a cigány, meg hány órakor kel fel.

2023. szept. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!