Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van a pszichológusokkal?

Figyelt kérdés
Eléggé mély gödörbe kerültem az utóbbi fél évben és nem nagyon tudok kikászkálódni belőle. Nem szeretném magam internet alapján semmivel diagnosztizálni, de depresszióra utaló tüneteket figyeltem meg. Még nem voltam pszichológusnál, de lehet, hogy el kéne mennem... Viszont hallottam sok jót/rosszat róluk, kíváncsi lennék, tudtok-e tanácsot adni, hogy mi alapján válasszon az ember, vagy nektek milyen tapasztalataitok vannak. Igaz, hogy a legtöbben az anyagiakra mennek, de nem hallgatják meg az embert, csak teszteket iratnak, vagy ezek ilyen rémtörténetek?

2023. szept. 14. 15:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%

"Igaz, hogy a legtöbben az anyagiakra mennek, de nem hallgatják meg az embert, csak teszteket iratnak, vagy ezek ilyen rémtörténetek?"


Ezek rémtörténetek.

2023. szept. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
22%
Átverés,semmire sem jók.
2023. szept. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
31%

Hát mélyen elkeserítőek a hozzá nem értésükkel.

Nagyon ritka ha vki bármit is tud tenni.

2023. szept. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
27%
Igaz, hogy nekem is kell dolgoznom, hogy változást eszközöljek magamon, de nincs jó véleményem nekem sem a pszichomukikról.
2023. szept. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
33%

Elsőnek igaza van. Meghallgat, esetleg kérdez valamit, megszabadít pár tízezer forinttól, a többit meg oldd meg magad. Nálam a legalja egy munkaügyi pszichológus volt, akihez 3-szor próbáltam bejelentkezni, de valamivel mindig lemondta, kijátszotta, hogy ne kelljen fogadni. Nyilván a fix bért úgy is megkapta, ha csak fészbukozni járt be, minek bajlódjon ügyfelekkel.

Igazi kamu meló.

2023. szept. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Hát nem nyugtattatok meg... Köszi azért az észrevételeket.
2023. szept. 14. 23:53
 7/32 anonim ***** válasza:
81%

Akkor adok én egy másik nézőpontot. Ugyan konkrét pszichoterápiában személyesen még nem vettem részt, de voltam már nem egy pszichológusnál ilyen-olyan sessionön, meg nem egy ismerősömön néztem végig változást.


Az egyik kedvencem, amikor egy munkahelyi szakpszichológus faszi járt ki hozzánk, és többek között foglalkozott egy depressziós, kicsit szerintem autista kolléganővel, akivel kapcsolatban már arról beszélgettünk, hogy már rég kirúgtuk volna, ha nem éreznénk felelősséget érte - mit csinálna magával pl. 3x1 órát töltött el a fickóval, az első után még akkor is bőgött, amikor kijött az irodából, a második után úgy nézett ki, mint aki felásta a kertet, a harmadik után mosolygott. Nem lett belőle egy full normális ember, de a kezelhetetlensége teljesen megszűnt, mosolyogva köszön a folyosón. 3x1 óra!


Egy nő ismerősöm élete legnagyobb mélypontján ment el pszichológushoz. Teljes önutálat, depresszió, magány, kilátástalanság. Elég hosszú ideig járt hozzá, de szép fokozatosan egyre magabiztosabb lett, lettek barátai, lett egy komoly pasija. Azóta rá sem lehet ismerni.


Az unokatestvérem csúszott be egy nagyon mélydepresszióba, azt sem tudtuk, mit csináljunk vele. Talált magának egy pszichológus/pszichiáter faszit, és úgy fél-egy év múlva ki volt cserélve. Tele van tervekkel, van melója, csaja, stabil a kedve.


Egy haverom pánikrohamokkal ment el pszichológushoz, két alkalom után bevontáka feleségét is a beszélgetésbe. Még nyomnia kellene tovább, de az otthoni ügyeik, a házassági problémáim két közös alkalommal rendeződtek, otthon harmónia van.


Szerintem két okból gondolják azt, hogy a pszichológusok szart sem érnek.


Az egyik az, hogy arra számítanak, mintha a háziorvoshoz mennének: 15 perc beszélgetés, gyógyszer kiír, két hét múlva kontroll. Erre kapnak egy-másfél óra beszélgetést, ahol a gyerekkorról, ilyesmiről kérdezgetnek, és néznek, hogy ez mi a f.sz. Azt érdemes letisztázni, hogy a pszichoterápia, a coaching általában olyan 10 összeüléssel működik jól.


Másrészt meg a pszichológus is egy szakma, és ahogy kőművesből, autószerelőből, úgy pszichológusból is van jó meg rossz, és általában a jók drágábbak. Ráadásul a pszichológus egy drága szakma, magas órabérrel, így a jó szakemberek elég zsebbenyúlósak.

2023. szept. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
42%
Ha nincs önismereted, akkor segíthet. Ha van, akkor felesleges, mert a problémáidat nem fogja ő megoldani.
2023. szept. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
76%

"Ha nincs önismereted, akkor segíthet. Ha van, akkor felesleges, mert a problémáidat nem fogja ő megoldani."


Igazából még a pszichológusok is járnak pszichológushoz, mert a külső nézőpontot nehezebb belülről pótolni.

2023. szept. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
60%
Külső nézőpontot nem csak pszichológustól lehet kapni, és egy pszichológus sem lát téged minden helyzetben, sőt, az lekorlátozódik mondjuk arra a heti egy órára a rendelőben.
2023. szept. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!