Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van a pszichológusokkal?

Figyelt kérdés
Eléggé mély gödörbe kerültem az utóbbi fél évben és nem nagyon tudok kikászkálódni belőle. Nem szeretném magam internet alapján semmivel diagnosztizálni, de depresszióra utaló tüneteket figyeltem meg. Még nem voltam pszichológusnál, de lehet, hogy el kéne mennem... Viszont hallottam sok jót/rosszat róluk, kíváncsi lennék, tudtok-e tanácsot adni, hogy mi alapján válasszon az ember, vagy nektek milyen tapasztalataitok vannak. Igaz, hogy a legtöbben az anyagiakra mennek, de nem hallgatják meg az embert, csak teszteket iratnak, vagy ezek ilyen rémtörténetek?

2023. szept. 14. 15:46
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
66%

"Külső nézőpontot nem csak pszichológustól lehet kapni, és egy pszichológus sem lát téged minden helyzetben, sőt, az lekorlátozódik mondjuk arra a heti egy órára a rendelőben."


Falat építeni sem csak a kőműves tud, ráadásul elkér érte egy vagyont, és csak akkor csinálja, amikor nálad van.

2023. szept. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
17%
Te pszichológus vagy egyébként? Nem kell már tovább promózni ezt a szakmát, így is egy vagyont fogsz tudni keresni vele. Egzakt (falépítés) és nem egzakt (emberek érzései, gondolatai) összehasonlítani nem lehet, elég sz#r példát hoztál. Mintha a természettudományos törvényeket hasonlítanád a társadalomtudományoshoz.
2023. szept. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
76%

"Te pszichológus vagy egyébként?"


Nem. Szoftverfejlesztő vagyok.


"Egzakt (falépítés) és nem egzakt (emberek érzései, gondolatai) összehasonlítani nem lehet"


Dehogynem, de nem is ez a lényeg.


Azt állítottad, hogy a pszichológus olyat csinál, amit az egy nem pszichológus átlagember is meg tud csinálni. Én erre mondtam azt, hogy ez pontosan így van, mert szó szerint minden szakmára teljesül ez az állítás.


Pl a háziorvos mit csinál? Beszélget veled 15 percet, 3 mérés és 5 kérdés alapján felállít egy diagnózist, és vagy felír egy gyógyszert, vagy továbbküld egy irányba. Ezt bárki más is meg tudja csinálni. Annyi a különbség, hogy neki van egy csomó extra ismerete hozzád képest, és ezért jobban csinálja.


De ez túl egzakt? Tanár? Bárki el tudja olvasni a matek könyvet, akkor minek képzünk tanárokat? Tök pénzkidobás...

2023. szept. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
18%
Rossz. Nagyon nagyon rossz. Egyik az pszichopata tüneteket mutatott, tipikus kulcs szavai voltak, amik pszichopatára jellemzőek. Pofámba hazudott, folyékonyan hazudott, nem tudom, volt e olyan, ami igaz volt. Nő volt. Öreg is. Hú borzalmas volt
2023. szept. 17. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

"tipikus kulcs szavai voltak, amik pszichopatára jellemzőek"


Például?

2023. szept. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
31%

"Azt állítottad, hogy a pszichológus olyat csinál, amit az egy nem pszichológus átlagember is meg tud csinálni"

Itt hibádzik az egész mondanivalód. Én ilyet nem állítottam sehol, ezt te olvastad bele.

2023. szept. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Csakhogy tisztázzuk: annyit állítottam, hogy a pszichológus is ember, ő is téved (pláne, hogy emberekkel foglalkozik, az emberi viselkedésben ugyanis nincsenek kőbe vésett szabályok), és a népszerűnek számító véleménnyel ellentétben a pszichológus nem egy mindent látó és mindent tudó emberfeletti lény. Ez minden, amit állítottam.
2023. szept. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

"a népszerűnek számító véleménnyel ellentétben a pszichológus nem egy mindent látó és mindent tudó emberfeletti lény."


Hát akkor végső soron egyetértünk, csak az előző hozzászólásból nekem marhára nem ez jött át.

2023. szept. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
És esetleg abban tudnátok tanácsot adni, hogy mi alapján válasszon az ember szakembert? Vagy ha úgy gondolom, a depresszió állhat a dolgaim hátterében, rögtön pszichiáterhez forduljak? Vagy ha gyógyszerre lenne szükség, a pszichológus majd úgyis tovább irányít?
2023. szept. 17. 21:44
 20/32 anonim ***** válasza:
Aki kérdezte, " például? " válaszom: válaszolok majd, ha a pökhendi arrogancia helyett normálisan érdeklődsz.
2023. szept. 20. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!