Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Őszinte véleményt kérek arról...

Őszinte véleményt kérek arról az emberről, aki így viselkedik egy kórházban levő rokonával?

Figyelt kérdés

Illető felesége a kórházba került. Súlyos műtéten van túl, és mivel fertőzést kapott, elkülönített szobában van, ahová belépni csak védőöltözetben szabad.

A férj viselkedése:

- A látogatási idő alatt végig a felesége telefonjával játszik.

- Első dolga, hogy letépi magáról a védőöltözetet.

- Betegen jön be látogatni, és ennek tudatában szabadult meg a védőöltözettől.

- Inzultálja a többi látogatót, aki védőöltözetet hord, ahogy azt a kórház szabályzata előírja.

- Később egyiküket, aki jelezte neki, hogy a felesége érdekében vegye vissza az öltözetet, a kórházon kívül a Btk. megfelelő paragrafusait kimerítő módon becsmérli, és életveszélyesen megfenyegeti.

Bónusz: többször ordibált a kórházban a feleségével, és amikor a feleség műtét előtt kérlelte, hogy a műtét napján hívja fel, a válasza annyi volt, hogy "nem hívlak fel, majd félután jövök".


2023. szept. 22. 10:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk az orvosa és az ápolók simán ráhívhatnák a biztonságiakat, hogy balhézik.
2023. szept. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nekem annyi volt a "bűnöm", hogy miután harmadjára is kérleltük anyámmal, hogy a felesége érdekében tartsa be a szabályokat, és erre tudatlan hülyének nevezett, visszaszóltam, hogy ne legyél már hülye, ne veszélyeztesd a feleségedet. Igen, ekkor egyszer visszaszóltam, mert 1. kicsit sok volt már előtte a lehülyézésem, 2. nem szerettem volna, ha a nőnek bármi baja lesz azért, mert ő betegen teleköhögi a kórtermet. Ezek után a buszmegállóban elkezdett fenyegetőzni, baromnak, hülyének, idiótának, elmebetegnek titulálni, és hogy én mit képzelek magamról, hogy beszélek vele én visszaszóltam neki, hogy fogja vissza magát, mert egyelőre neki sincs joga velem így beszélni, és egyelőre inkább foglalkozna a feleségével. Na, ezek után fenyegetett meg életveszélyesen.

Ezt csak a teljes kép kedvéért írtam le. De bocsánat, azért én sem vagyok egy csicska, hogy fél órányi tömény szidalmazás után még én kérjek bocsánatot.

2023. szept. 22. 10:50
 13/18 A kérdező kommentje:
#11: Nem ez volt az első eset. Előtte már műtötték egyszer, és mivel a műtét másnapján nem volt étvágya, elkezdett ordibálni vele, hogy már pedig most enni fogsz, és a jelenlétében pszichiátriai esetnek nevezte a nőt. Tény, hogy jó lenne egy pszichológus... de nem hiszem, hogy ezt így a fejéhez kéne vágni.
2023. szept. 22. 10:52
 14/18 anonim ***** válasza:
51%
Hidd el, ennyi, amiket mondasz\mondtal volna neki, nem hatja meg. Amikor kint az utcán is folytatta a fenyegetést, ott kellett volna rendőrt hívni. Most már mindegy, lépj túl rajta.
2023. szept. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Tudom. Csak utólag már könnyen okos az ember. Én igazából túlléptem rajta, csak kíváncsi voltam mások véleményére.

Az "izgalmas" az lesz, hogy ma is elkerülhetetlen, hogy találkozzunk. De ma elhatároztam, hogy ha ugyanezt csinálja, akkor vagy a biztonságiakat hívom rá, vagy ha kórházon kívül, akkor a rendőrséget. Csak leginkább szegény feleségét sajnálom. Eleve az, hogy a házasságuk félelem és kényszer hatására jött létre, és akkor még pont, amikor a legnagyobb szüksége lenne a támogatásra, a férje akkor b...ik rá, meg bunkózik vele. Soha ne kerüljünk ilyen helyzetbe, de ha a barátnőm súlyos beteg lenne, alapvetőnek gondolnám, hogy ahol tudok, segítek neki.

2023. szept. 22. 11:14
 16/18 anonim ***** válasza:
62%

Abban a pillanatban, ahogy leveszi magáról a védőruhát, és felszólításodra sem lesz hajlandó visszavenni, azonnal szólni az ápolónak, aki majd szükség eseten szól a biztonságiaknak, akik majd szükség eseten szólnak a rendőrnek.

És igen, ha kint beszólogat nektek ismételten, akkor 112.

Ezt nem csinálhatja következmények nélkül. Majd írd meg, mi volt bent. Reméljük normális lesz ma az öreg...

2023. szept. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Rendben, ígérem, megírom. Azért remélem, ma már kevésbé lesz feszült a hangulat. Nem mint ha én megijednék, mert ugyan lehet, hogy kisgyerekként eléggé érzékeny és nyámnyila voltam, de felnőttként úgy gondolom, nagyjából ki tudok állni magamért.
2023. szept. 22. 11:24
 18/18 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell kiállni magadért, nem elvárás. De ha teged hátrány, vagy sérelem ér, azt igenis jelezheted, akinek ebben intézkedési jogosultsága van.
2023. szept. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!