Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetértetek velem abban,...

Egyetértetek velem abban, hogy az emberek csak olyan dolgot csinálnak, vesznek részt vagy maradnak benne, ami nekik jó? Hasznos. Érdekük fűződik hozzá.

Figyelt kérdés
Ha ezt elmondom bárhol, rossz vélemény lesz rólam, érdekembernek tartanak. Én ezt vállalom is, és ugyanilyennek látom a többi embert. Ti olyan dolgokat csináltok, ami másoknak jó, de nektek kifejezetten érdektelen, semleges vagy rossz? Én ezt nem hiszem. Ti hogy vagytok ezzel?
2023. szept. 24. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem.
2023. szept. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Példa kellene.
2023. szept. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Ilyen alapon akkor senkinek nem kellene dohányoznia. Hisz se nem hasznos, se nem jó, és még érdek miatt se értelmes.
2023. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Van benne igazság, mindjárt ki is fejtem miért.

Nagyon sok ember csinál nagyon sok dolgot amihez nincs kedve, ilyen pl sokaknak a munka. Hosszútávom mégis jó nekik mert nem halnak éhen. Gondolom sokan erre azt mondanák hogy nem jó ez, mert nem szeretik csinálni de szerintem mégis jobb mint a semmi mert így legalább élnek és lehet jobb is.

Emellett sokan csinálnak olyan dolgot ami rövidtávon rossz, hosszútávon meg kifizetődik. Pl mi tartunk állatot, ha vágunk akkor általában viszünk a szomszédoknak is belőle, ami nem jó, mert veszteség. Hosszútávon viszont a szomszédtól is kapunk vissza valamit, legyen ez pl gyerekeknek játék, felvigyázás, ház körüli segítség stb.

2023. szept. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#3 a dohányzás jó érzéssel tölti el őket, ezért úgy ítélik meg hogy ez jó.
2023. szept. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Pl a Concorde effektus tipikus ellenpéldája a feltevésednek. Vagy a Stockholm szindróma.
2023. szept. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan dolgokat csinálok, amik jók nekem. Ha a szomszédnak bármit adok az nekem jó, mert szeretem, ha a környezetemben elégedett emberek vannak. Ha ehhez hozzájárulhatok, akkor az nekem jó.
2023. szept. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Miközben te ezen gondolkozol, egy rakás ember jár önkénteskedni, vért adni, vállal közösségi munkát, gondoskodik az idős/beteg hozzátartozóiról, stb stb...
2023. szept. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hollófernyiges ***** válasza:
74%
Ott van ellenpéldának a wikipédia. Önkéntesek csinálják a szabadidejükben, nekik nincs belőlük semmi hasznuk.
2023. szept. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy hasonló téma volt régen a Jóbarátok című sorozat egyik részében.

Arról vitatkoztak, hogy létezik-e önzetlen jócselekedet. "Phoebe" szerint, bármit teszel, abból valami hasznod származik. Pl. pénzt adsz a szegényeknek névtelenül, akkor jót tettél a lelkednek, örömöt szereztél vele saját magadnak.

+Én is végeztem önkéntes munkát. Ez elvileg önzetlen, gyakorlatilag viszont hasznom is lett belőle. Jól néz ki az önéletrajzban, új ismertség és beszédtéma ismerkedésnél.

2023. szept. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!