Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent az a szimbólum,...

Mit jelent az a szimbólum, amit többen szoktak mutatni: a mutatóujj és a középső ujj V alakot formál, a többi ujj a tenyérbe hajtva és a kézhát a másik ember felé néz?

Figyelt kérdés

2023. szept. 28. 11:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Béke (peace) jele.
2023. szept. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Tenyérrel a másik felé a béke jele, kézháttal a másik felé "Up yours!", azaz kb a "Tiedbe is, haver!" , vagy "Lófax a seggedbe!" jelentése van.
2023. szept. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha magad felé fordítva a kezed mutatod a középső és mutató ujjaddal a "V"-t, az Angliában, illetve Nagy-Britanniában valami elképesztő szemtelenség és pofátlanság.

Az egész onnan ered, hogy amikor az angol-francia háborúban a franciák megtámadtak egy angolok által lakott várat, megfenyegették a vár védőit, hogy amint beveszik a várat, az összes azt védő angol íjásznak levágják az íjfeszítő ujját - a mutató és a középső ujjukat. A várat aztán az angolok sikeresen megvédték, és a visszavonuló franciáknak gyúnyosan mutogatták megmaradt íjfeszítő ujjaikat.

Állítólag ebből alakult ki később az egész Európára (mármint a kontinensre) jellemző "középső ujj" mutogatás is, de ezt elég nehéz bizonyítani.

2023. szept. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#1. Nem arra gondolok. Tudom, hogy Te melyikre gondolsz. Az a Victory, győzelem jele.

De abban a tenyér fordul a többi ember felé.

Tehát én ennek a fordított verziójára vagyok kíváncsi. Mindjárt keresek fotót.

2023. szept. 28. 11:35
 5/14 A kérdező kommentje:
Bocs, amikor írtam, még csak egy hozzászólás volt.
2023. szept. 28. 11:36
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen kérdező, 1-es vagyok, bocsi. A fordított az káromkodást jelent valóban. Kivéve a Japánoknál. Ott az is a "békét" jelenti.
2023. szept. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ez az egyik (a victory vagy peace):


[link]

2023. szept. 28. 11:40
 8/14 anonim ***** válasza:
Kettőt kérek!
2023. szept. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#6. Bocs, megint írtam közben.


De még várom az értelmezéseket.

Érdekeseket írtatok.

2023. szept. 28. 11:41
 10/14 A kérdező kommentje:

#8. Tényleg jelenti azt is! :)


De én erről még... hogy is mondjam... szóval nincs ezeknél még vulgárisabb jelentése is?


Hasonlóan durva, mint a középső ujj mutatása.

2023. szept. 28. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!