Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha szerény vagyok, illetve...

Ha szerény vagyok, illetve visszahúzódó, miért nem vagyok valakinek szimpatikus?

Figyelt kérdés

2023. szept. 29. 05:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Valakinek vagy egyvalakinek? Általános probléma? Ha az, akkor az szokott lenni, hogy az ilyen embereket unalmasnak tartják és nem szeretnek veled lenni.


Fő szabály, hogy nem kell megfelelésre törekedni. Csináld, amit szeretsz és ez egy idő múlva vonzóvá tesz.

2023. szept. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Én egyszer megkaptam valakitől, hogy azért nem kedveli a visszahúzódó embereket mert hogy ez csak egy "álca". Nem nagyon fogta fel hogy mondjuk én azért vagyok ilyen, mert a múltban rengetegen használtak ki, "szúrtak" hátba, ezért kétszer is meggondolom kivel haverkodom vagy kinek mit mondok.
2023. szept. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Sokan nem értik ezt, és azt gondolják, beképzelt vagy.
2023. szept. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
A pszichológia azt mondja, hogy általában az idegesíti az embert a másikban, ami benne nincs meg. Pl. egy nagyszájú, önmagát istenítő egyén, aki a hangoskodással meg feltűnési viszketegséggel kompenzálja a saját nem létező önbizalmát, az biztos, hogy nem fog egy introvertált, szerényebb embert kedvelni, mert ő sosem bírna szerény és csendes lenni. És mért is olyan csábító a másikat elítélni? Azért mert minél inkább rá tudja bizonyítani a másikra hogy ő a gagyi, ők azvegójukkal annál menőbbnek bizonyulnak ugyebár.
2023. szept. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy 100 embernek nem leszel emiatt szimpi, mert ők épp hangoskodóak, nyersek, durvák, extrovertáltak, de mondjuk 1000-nek meg pont ezért leszel szimpi. Nyugi:).
2023. szept. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Mert képtelenség egy ilyennel kommunikálni, egy átlag ember retteg a kínos helyzetektől, és döntő többségében ez a vége a csendes, visszahúzódó emberrel. Komoly kihívás, még egy pszichológusnak is.
2023. szept. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%

mert csak. neked sem szimpatikus minden kicseszett létforma ami szembejön veled az utcán, róluk is minden este elemző-érvelő esszét írsz a naplódba?

van ennek a kérdésnek értelme, azon kívül, hogy szidjuk együtt a csúnya, gonosz, ronda, nagyszájú alakot, akinek nem volt szimpatikus a te nagyoncukifélőskisgyerekvagyok-fejed?

2023. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sok dolog miatt lehet valaki nem szimpatikus. Egyszerűen rá nézel és nem az. Lehetsz te akármennyire cuki, atóól még nem muszáj mindenkinek kedvelnie.


Neked sosem volt olyan, hogy valakire ránéztél és egyszerűen azt érezted, hogy nem valósznű, hogy valaha nagyon jóban lesztek? Miért kéne pont téged kedvelni mindenkinek?


Amúgy attól, hogy felsorotál magadról 2 "cuki" tulajdonságot, ennél azért többől állsz, mint ember. Simán lehetsz nyávogós pl. Most ezzel nem azt akarom mondani, hogy biztos az vagy, de rendeteg dolog lehet még benned, ami nem tetszhet valakinek.

2023. szept. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A visszahúzódó attitűddel együtt jár, hogy keveset mutatsz magadból, rejtélyes leszel, ami tereped ad a feltételezésra, gyanakvásra. Néhány tipikus példa.


Túlságosan passzív vagy, még visszajelzéseket sem nagyon adsz, ami nagyon frusztráló a parnternek. Kellemetlen, feszengős lesz a beszélgetés ilyekor.


Van, aki azért tart a csendes emberektől, mert azt hiszi róluk, hogy rosszat gondolnak, mivel ha szépet gondolna, akkor biztosan kimondaná.


Ha túlzásba viszed a szerénykedést és alárendelődést, halálosan unalmasnak fogsz tűnni. Olyan leszel, mint egy néző a sötét lelátón, aki mindig pontosan akkor tapsol, amikor a monitorra kiírják, hogy taps.


A túlzottan alárendelődő viselkedésnek van még egy nagyon érdekes aspektusa: ha bármi jó, amit mondok neked, akkor az azt sugallja, hogy totál leszarod, mi van, érdektelennek tűnsz.

2023. szept. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23%
Nekem az vagy.
2023. szept. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!