Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek komolyabban veszik...

Az emberek komolyabban veszik mások párkapcsolatát, ha házasok, mintha csak együtt élnének?

Figyelt kérdés
2023. okt. 9. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Úgy érted, hogy ha házasságban élő személy tetszik meg nekik, kevésbé akarják elszeretni a pár egyik tagját?

Igen, szerintem létezik ez a jelenség. Van ennek visszatartó ereje, bár persze ez is egyénenként változik. Talán amikor már van az élettársaknak gyerekük, akkor már nincs jelentősége, hogy van-e papír vagy sem, mert a gyerek az úgyis házasságszerűen összeköti őket.

2023. okt. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem pont erre gondoltam, hanem hogy egy házasságot komolyabban vesznek, jobban úgy állnak hozzá, hogy az egy stabil, halálig tartó kapcsolat, nem feltételezik, hogy mióta nem találkoztak, esetleg ők szétmentek azóta. Meg jobban tiszteletben tartják, hogy most együtt akarnak lenni és nem sértődnek meg ha épp nem velük van foglalkozva. Ilyenekre gondolok, de amit te írtál 1es az is jó.
2023. okt. 9. 11:07
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Én komolyabban veszem.
2023. okt. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Engem nem érdekel. Nem hiszek benne, hogy egy papíron múlik. Oké, régebben visszatartó erő volt, hogy macera elválni, így többen maradtak rossz kapcsolatban ha házasok voltak. De összeházasodni is macera.
2023. okt. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem. Egy kapcsolat komolyságát nem a házasság határozza meg a külső szemlélő számára. Sok borzalmas házasság és kapcsolat is van, ahol semmi igazi komoly kötődés nincs. Nem társak, hanem kb. lakótársak. Hány olyan házasság van, ahol kalandoznak a felek! Ők saját maguk nem veszik komolyan a házasságot.

Szóval nem ezen múlik.

2023. okt. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem. Rengeteg ismerősöm 5 éven belül elvált, míg vannak olyanok akik házasság nélkül szeretik egymást évtizedek óta.

Én pedig senki nem vagyok, hogy bárkinek a kapcsolat erősségét megkérdőjelezzem.

2023. okt. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vannak emberek, akik komolyabban veszik a házasságot, mint az élettársakat, de nem mindenki.
2023. okt. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

22 éves vagyok, együtt élek a szintén 22 éves párommal. Egyetemisták vagyunk, dolgozunk stb. Szerintem ha mi összeházasodnánk most az egy komolytalan lépés lenne és kevésbé vennének minket komolyan. Idősebb korunkban viszont ez megfordul, akkor már nem egy gyerekes hirtelen felindulásnak fognák fel a házasodást.


Szóval szerintem 18-24 éves korban szerintem az együtt élők komolyabban vehetőek mint akik gyorsan házasodni akarnának. Ellenben 25 felett ez megfordul, főleg ha már élt együtt a pár, mert ugye az sem túl komoly, hogy találkoznak és jövő héten lagzi.


Belelátni teljesen senki nem tud. És tiszteletben kell tartani mindenki kapcsolatát

2023. okt. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Van aki igen van aki nem. Én személy szerint úgy vagyok ezzel, hogy csomó ismerősöm elvált. És csomó ismerősöm évek, évtizedek óta él a párjával házasság nélkül is.
2023. okt. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!