Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit rontok el, hogy bunkó vagyok?

Mit rontok el, hogy bunkó vagyok?

Figyelt kérdés

Röviden: 30 éves férfi vagyok, egyetemet végeztem, de baleset miatti komplikációk miatt kicsit dili lettem, szétszórt, alkalmatlan a rendes munkára, ezért takarítóként dolgozok egy irodaházban, ahol ha nem lett volna baj, akár irodában is dolgozhatnék. Mindig kellően hangosan (nem kiabálva), tisztelettel, a napszaknak megfelelően köszönök az ott dolgozó irodistáknak. Sajnos valami miatt, nem tudom mit rontok el, de nem köszönnek vissza nekem, soha! Még zárt helyen se, pl lift. Sőt volt egy nő aki panaszt tett amiért szerinte zaklattam a köszönésemmel. Amúgy rá se nézek kb senkire, főleg nőkre nem, eszembe se lenne megbámulni őket vagy zaklatni!

Egykorú rokonom szerint nekem nem lenne jogom előre köszönni, mert ők a magasabb rangúak és ha kommunikálni szeretnének velem, azt jeleznék. És én bunkó vagyok amiért hozzájuk szólok.

Hogyan kellene viselkednem? Ma úgy csináltam, hogy nem köszöntem senkinek, mintha levegő lennék. Ez lenne az elvárt szerintetek? Így csináljam, hogy ne kerüljek bajba? Nem akarom elveszteni az állásomat, akkor kb éhen halnék!


2023. okt. 12. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Sztem köszönhetsz. Udvarias gesztus előre köszönni. Ebből nem lehet probléma elvileg. Meg.milyen magasabb rang van ne haragudj egy irodába? Valami más gond lesz itt....
2023. okt. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nem vagy bunkó, ezt felejtsd el. Normális emberek között nem számít ki köszön előre. Nálunk is van takarító nő, nem várja meg, hogy én szóljak hozzá először, simán köszön és senki nem veszi rossz néven. Nem lehet hogy a hangsúlyt értik félre? Nyilván hallanom kéne, hogy rám köszönj, de csak erre tudok tippelni, vagy arra, hogy sült bolondok..
2023. okt. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne érdekeljen, ki köszön neked és ki nem, ne ezen rugózz.
2023. okt. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Ha csak nem az agyékodat simogatva csorgónyálal, közben lihegő hangon "Hello-hello" -zól, akkor nem hinném hogy probléma lenne a köszönés. Még ha mondjuk egy takarító kissé hülyébben viselkedne, túl közvetlen lenne, túl hangos lenne, szerintem még akkor se problémáznának, hanem elnézőek lennének, és inkább nevetnéknek a szokatlan viselkedésen.
2023. okt. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tiszteletlen! Nem csorog a nyálam meg semmi ilyesmi. Mozgásomon látni, hogy bajom van, illetve ha valaki beszélgetne velem, akkor láthatná, hogy fáziskésésben vagyok. Köszönésem teljesen átlagos.
2023. okt. 13. 09:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Elég érdekes szitu...Ez a rangidős dolog azért nem teljesen így van.Ugyanannál a cégnél dolgoztok.Gondolom találkoztok minden nap.Az aztán marha kimerítő kommunikáció lehet egy irodistának,hogy kinyögjön egy "jó napot"-ot.Mint kétkezi melós, köszöntem már előre polgármesternek,ismert színésznek,politikusnak,mert épp a cégnél voltak,és megtiszteltem őket ennyivel.Mind vissza tudott köszönni.
2023. okt. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!