Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kérnek egyes emberek...

Miért kérnek egyes emberek folyton kölcsön, milyen lelkiállapotuk lehet, hogy nem tudják beosztani azt, amijük van?

Figyelt kérdés
Van aki még meg sem adja az előzőt, de már kéri a következő kölcsönt. És a kölcsönadó meg futhat a pénze után, meg keresheti az embert, megy az átlátszó kifogás, hogy "majd megadom, de most nem tudom" stb..
2023. okt. 15. 14:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
Feltételezem nincs igazán mit beosztani. Ettől függetlenül én se értem, nem tudnék kölcsön kérni. Inkább felakasztanam magam.
2023. okt. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell kolcson adni.
2023. okt. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Én az ilyennek nem adok kölcsön, mert azzal nem segítek rajta. Aztán visszaadja a kölcsönöket, és megint nincsen semmije.

Én azt tapasztaltam, hogy igenis sok pénz folyik be az ilyen emberhez, de túlköltekezik. Fontos neki, hogy mindenből a legjobbat vegye, márkás ruhákat, hogy ne maradjon le a trendtől. Mániás.



Elmagyaráztam egy ilyen kolléganőmnem - miután kölcsönkért tőlem -hogy azzal, hogy kölcsönkér, azzal nem tesz jót magával, mert eladósítja magát, aztán mindig mínuszban lesz. Megsértődött, azt mondta, hogy nekem nincsen gyermekem és ő mindent meg fog neki adni. Majd megértem, ha lesz gyerekem.

De ha nincsen rá pénzem, akkor nem fogok felsőkategóriás ruhát venni a gyermekemnek, meg hetente fodrászhoz vinni. Meg új bulldog kölyköt venni, amikor már van egy.

Engem kínaiból, turiból öltöztettek. Az oktatásomra viszont próbáltak költeni.

Mára nagyon sok pénzem van. Több millióm.

Mégis turkálóból öltözöm. 15.000-nél többet nem adtam ki cipőre.


Mégsem adtam kölcsön a csajnak. Azzal nem segítek rajta. Meg kellene tanulnia beosztani, amilye van. Az ilyen embernek ha egy millió a fizetése havonta, akkor is kölcsön fog kérni, mert egy hét alatt elkölti.

2023. okt. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Jujj! *amije nem tudom, hogy hogyan írtam ezt el
2023. okt. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Én ismerek olyat is, aki (bár kicsit pszichopátiás a fazon) milliomos lett az ilyen kölcsönkéregetésből, ügyeskedésből.

Kölcsönkért, sose adta meg, aztán tovább állt.Mindig csak akkor, annyit adott meg, mikor már fenyegették, hogy megölik.

A kölcsönkért pénzekből mindig vállalkozott, ügyeskedett, aztán egyszer csak bejött neki, azóta milliomos.

Pedig ez is mindenkinek tartozik, oszt le se szarja.Éli a legjobb világát.

De mondom, ez az ember szerintem pszichopata.

2023. okt. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%
1) Nincs mit beosztani 2) Nem tanulta meg beosztani 3) Nem tanulta meg a rövid távú tervek, igények kielégítését összehangolni a hosszú távúakkal (és minél kevesebb a beosztanivaló, ez annál nehezebb is, lásd: "miért spóroljak havi 10 000 Forintot a cigin, ha abból 50 év alatt gyűlik össze egy lakás önrésze" logika)
2023. okt. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Minimálbérnél senki sem kereshet kevesebbet, azt pedig be lehet osztani.
2023. okt. 15. 19:30
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
7-es: te hol élsz? :D Egyrészt próbálj már meg minimálbérből fenntartani egy lakást, enni, gyereket nevelni, ruházkodni stb., és akkor még nem vettél egy könyvet vagy engedtél meg magadnak egy sört. Másrészt tudod te hány családban nincs _összesen_ annyi bevétel, mint a minimálbér? Segély, közmunka, feketén napszám és még sorolhatnám, azok sem rendszeresen. 6-os vagyok.
2023. okt. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
37%

Nem az a baj, hogy keveset keres és nem tudja beosztani.

Elveri a pézt.

Megkapja a fizetését, egész héten étteremben eszik, pedig főzhetne. Megveszi a 20.000-res ruhát, fodrászhoz megy.

Aztán kér előleget a főnöktől, majd azt is elveri. Aztán a kollégától kér. Az nem ad. Kér még 2 heti pénzt a főnöktől.

Aztán kövi hónap elején alig kap fizut, mert levonják, amit megkapott. Aztán megint kölcsön kér. És ennek sosincs vége.

Megvesz valami f@szságot, ami nem létszükséglet, csak neki kell mert menő, ezért kölcsön kér a főnökétől.


Az ilyennek nem kellene adni semmit. Tudja meg, hogy milyen az, amikor hónap végén ennie nincsen mit. Majd akkor megtanulná beosztani.

2023. okt. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

A párom lánya is ilyen. Több százezret kért kölcsön tőlem.

De én már tudtam, hogy a barátainak, főnökének feszt tartozik.

Amikor a tulajdonos, akinek a lakását bérelte otthagyott neki pénzt javításra, azt is elköltötte! Nem hívott szerelőt!

Mindig valamilyen állatot vesz, amit nem bír etetni. Vagy éppen óriási terráriumra kér kölcsön a főnökétől.

Lesülne a képemről a bőr, ha másra szorulnék.


34 éves vagyok és soha nem kértem kölcsön senkitől.


10 éve 2 nappal fizu előtt csak kenyérre volt pénzem. Pirítóst ettem 2 napig. De nem kértem senkitől.

2023. okt. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!