Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A sértődékenység döntés...

A sértődékenység döntés kérdése, vagy veleszületett tulajdonság?

Figyelt kérdés
Valaki olyan drámát, duzzogást, lelki törést, szenvedést csap egy apró beszólásból, hogy hihetetlen, bele akar halni, panaszkodik, évekig emlegeti, minden baja van. Más ugyanazon jót röhög, annyit mobd hogy "na menj a fenébe" és már nem is gondol rá többet, nem rágódik rajta. Azt valaki előre eldönti, hogy ő sértődős mártír lesz, vagy már úgy születik?
2017. jan. 5. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyik barátom nagyon a szívére tud venni dolgokat, amit más talán nem venne sértésnek.

Ez azért van nála, mert gyerekkorában nagyon sokat szekálták, aztán állítólag gimnáziumban is.

Szóval én megértem.


Másik dolog, sokszor aki mondja a poénosnak szánt beszólást nem gondol bele, hogy neki feleennyi szraul esne. Ilyen ismerősöm is volt...semmi önreflexió.

2017. jan. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Személyiségjegy, tehát vele született, ha úgy tetszik. De lehet dolgozni rajta :)
2017. jan. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy ilyen "barátnőm", gátlástalanul mondott bárkinek bármit mondván ő csak őszinte, és ha te ezen megsértődsz akkor te vagy a hülye, hogy nem tudod elfogadni, de ha véletlen mondtott neki valaki valamit, ami mégcsak bántó sem volt, csak mondjuk egy vélemény egy dologról, vérig volt sértve és napokig nem beszélt az illetővel.... Hihetetlen bántó és irritáló az ilyen. Hogy válaszoljak is :) szerintem veleszületett, de lehet tudatosan figyelni rá.
2017. jan. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3. Ebben is sokféle verzió létezik. A férjem pl sértődékeny és nagyon tapintatos. Én kevésbé vagyok tapintatos, ellenben egyáltalán nem vagyok sértődékeny se. A mi esetünkben pl egyszerűen máshol van az ingerküszöbünk. Én ugyanannyit engedek meg magamnak másokkal szemben, mint másoknak velem szemben, de ez a határ sokkal kijjebb van nálam, mint a páromnál. Viszont nem veszek mindent személyes sértésnek, személyem elleni támadásnak, mint ő. A sértődékenység egyfajta egoizmus, szerintem. Épp ettől olyan irritáló.
2017. jan. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Igen, és próbáltam ezt is érzékeltetni a kommentemben, hogy ha pofátlanul megbántunk embereket, de nem bírjuk a legkisebb kritikát sem akkor az nagyon kellemetlen tulajdonság. Ha valakinek olyan a stílusa, hogy mindenkinek a szemébe mondja amit gondol, akkor utánna ne sértődjön meg ha ezt ő is megkapja. Ahogy viselkedsz másokkal úgy viselkednek veled, de ezt akkor el kell fogadni, ez igy korrekt.
2017. jan. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!