Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg kényesség lenne, hogy...

Tényleg kényesség lenne, hogy nem vállalok el akármit?

Figyelt kérdés
Munkát keresek és ez ezért nem jó, az azért ez meg emezért. Barát megemlítette, hogy szerinte kényes vagyok mert válogatok és már rég lenne melóm. Én meg szerintem csak nem vállalok el olyat, ami nekem nem éri meg.
2023. okt. 16. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Ne is vállalj olyat. Már nem a kommunizmusban élünk.
2023. okt. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha màr évek óta keresel, akkor lehet, hogy leadhatnál az igényeidből, ha most kezdted, akkor érthető.

Bár azt mondta a barátod, hogy már rég lehetne melód, szóval gondolom már egy ideje nézelődsz.

2023. okt. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megteheted vàlogass. Ha majd nem teheted meg akkor úgyis muszáj lesz elvállalni ami èpp lenne.
2023. okt. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Feltehetőleg meg tudod oldani az életedet, ha neked nem probléma. Így, ha megteheted, nyugodtan válogass.

Ja, és nem barát, aki beleszól, véleményt alkot. Ezt most kezdd el megtanulni. De persze a konkrét párbeszéd ismerete nélkül nem tudni. Ha panaszkodsz, és erre volt ez a reakció, akkor érthető.

2023. okt. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Addig válogatsz úgyis csak, ameddig megteheted. A kérdésből ítélve régebb óta nincs munkád, és mégis megélsz, tehát nincs ebből gond egyelőre. Amikor majd kenyérre fog kelleni a pénz, akkor majd elvállalsz bármit amiért fizetnek. Amíg megteheted, válogass csak.

Egyébként igen, ismeretlenül is biztos vagyok benne, hogy kényes vagy. Aki ma Magyarországon valóban dolgozni akar, annak van munkája. Lehet hogy első körben nem az álmai netovábbja, de beáll valahová az ember, és amikor már van alatta egy szék, és az alap megélhetés biztosított, utána már nyugodtabban lehet nézelődni, aztán amikor olyan a helyzet, akkor egy minőségi cserét csinálni. Normális emberek így csinálják. Ezzel szemben vagy te, akinek saját bevallása szerint is "ez ezért nem jó, az azért ez meg emezért". Tudod az a helyzet, hogy senki nem azért jár dolgozni, mert élvezi, vagy nincs jobb elfoglaltsága, hanem azért mert meg kell élni valamiből. De finnyáskodj amíg megteheted, nincs ebből gond.

2023. okt. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Senior szakértői pozicióban dolgozom, nekem félre van téve 6 hónapi bőséges megélhetésre elegendő pénz, éppen azért, hogy ne kelljen az első aljamunkát elvállalnom, hogyha úgy alakul a dolog, hogy munkát keresek.


Legutóbb 11 hétig kerestem munkát, sok CV-t küldtem ki és 3 interjúra is elmentem, hogy kiválasszam a nekem megfelelőt, ami munkakörnyezetileg is és anyailag is megfelelő.


Nem kell sietni, vannak olyan poziciók, amiket nem találsz meg minden sarkon, de érdemes kivárni őket.

2023. okt. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem főiskola után nem volt munkám. Azt mondta az egyik rokon, hogy nem kell válogatni, menjek el kukásnak, mert mindent el kell vállalni. Meg nem igaz, hogy nem lehet munkát találni. Mi keleten élünk, ők Pest megyében.

Oké. Mondta úgy, hogy a fia náluk dolgozik a családi vállalkozásban és életükben nem kerestek munkát.

Hú mennyit sírtam meg szorongtam abban az időszakban.

Ha meg tudod oldani még munka nélkül, keresgélj nyugodtan olyat ami megfelel neked. Amúgy meg senkinek semmi köze hozzá, hogy mit csinálsz. Egyetértek az előttem szólókkal.

29N

2023. okt. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De ez az, hogy honnan tudod, hogy nem panaszkodás? A barát pont ezt vágta hozzám. 1 hónapja keresek full time-ban. Kiküldtem 50 CV-t. Semmi.
2023. okt. 16. 16:55
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Na ezt a "dolgozz mindenek felett" mentalitást kéne már végérvényesen kiirtani a köztudatból. Elhiszem, hogy fájó látni 40 év csepeli vasgyár után, hogy már hál Istennek máshogy is meg lehet élni, de azért ne zavarjunk már el mindenkit, csak mert egykor szenvedtünk.

A munka az életünk jelentős részét kitölti. Tehát ha nem szeretjük már rég megette a fene. Remélem a lázadóbb, fiatalabb generációk végleg véget vetnek ennek. Már látszódnak is jó jelek. Lásd alternatív, önfenntartó közösségek.

2023. okt. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De milyen munkát keresel es mik alapjan mondasz nemet?
2023. okt. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!