Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy pasinak érteni kell a...

Egy pasinak érteni kell a házat körülvevő műszaki dolgokhoz?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a ház körüli műszaki dolgok teljes mértékben a férfi hatáskörébe tartoznak, legalábbis a 40 feletti korosztályban, az én környezetemben biztosan. Ha az autóval, hűtővel, mosógéppel, ajtóval, klímával, tv-vel, laptoppal, kerítéssel, vagy bármi ház körüli kézzel fogható dolgot kell javítani, akkor az ismeretségi körömben az teljesen a férfi dolga. A nők az ilyen feladatoktól teljesen elzárkóznak, nem érdekli őket, nem is akarnak ilyesmikkel foglalkozni, számukra teljesen megszokott, hogy ezek a férj gondjai.


Jól látom? Mi a helyzet a fiatalabb generációval? Ha egy férfi nem ilyen beállítottságú, akkor nem is férfi?



2023. okt. 16. 23:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom, alap dolog persze jó ha megvannak de a legtöbb ilyen màr annyira bonyolult hogy nagyobb kárt csinalsz vele ha nekiesel.. mintha elvinnéd szervizbe.
2023. okt. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell mindenhez értenie.
2023. okt. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

"Ha egy férfi nem ilyen beállítottságú, akkor nem is férfi?"

. Ha nem férfi, akkor szerinted mi?

2023. okt. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

Én ugyan nem az idősebb korosztalyt képviselem egyelőre, de nekem például baromi imponáló, ha egy pasi "hozzá tud" szólni ezekhez a ház körüli dolgokhoz, talpraesett és ügyes.


Lehet, hogy azért, mert apum és az öcsém is ilyen. Nagyon jó érzés hozzájuk fordulni, ha leesik a karnis, vagy nem megy a klíma.


Ők sem mindenhatoak, de általában szinte mindent meg tudnak oldani.


Másik, hogy ha nem tudnak, akkor nagyon sok pénz menne el a "szakikra".


Mindent összevetve, nem kell érteni mindenhez nyilván. De azért az se jó, ha egy polcot sem tud felfúrni. (azt például nő létemre én is tudok speciel.)

2023. okt. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
44%
Én 30as férfiként egy villanykörtét se tudok becsavarni, én inkább szakembert hívok, ha valami meghibásodik, nem fogok belekontárkodni, mert még nagyobb kárt okozok, mint az eredeti volt. Plusz a lakásbiztosításom miatt is szakemberrel kell beköttetni a berendezéseket, mert ha nem hivatásos szaki csinálja, pl zárlat esetén szart se fizetnek.
2023. okt. 17. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem meg ez jön magától, nem kell ezt túlgörcsölni. Figyelni kell, kicsit érdeklődni, és megtapadnak az infók.

Én nem onnan közelítenék hogy mi a női elvárás és nem is azért tanultam ilyesmit mert bárki elvárta volna.

Hanem azért mert szánalmasnak tartanám ha _egyedül_ nem lennék képes megoldani ilyesmiket.

Az hogy innentől ez imponáló is lehet egy nőnek az maximum egy pozitív mellékhatás...

De nem viszem túlzásba, a villanszereléshez pl. értek de komolyabb szinten nem nyúlnék bele a rendszerbe soha, autóval kapcsolatos dolgokat sokat tanultam a saját káromon de akkor is ott van rá a szerviz, kisebb dolgokaz megépítek fából de csak ha tényleg nincs rá jobb és elérhetőbb megoldás, egyebként nem gányolok otthon.

Szerintem semmi baj nincs ezekkel, mindenki csinálja azt amiben jobb, és legyen előre megbeszélve minden.

2023. okt. 17. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Egyedül a laptopszereléshez értek a felsoroltak közül (informatikus vagyok), és a bicikliszereléshez, a többihez nem. A klímához nem is engedné a feleségem, hogy hozzányúljak, 3 éve szereltettük be, nem hiányzik, hogy valamit esetleg elrontsak benne. Bár túl sok elrontani való nincs benne.

De én is úgy vagyok, hogy ha tudom, hogy nem értek valamihez és meg van rá az esély, hogy még nagyobb kárt tegyek benne, akkor inkább nem nyúlok hozzá.

2023. okt. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is megszokott, mivel autoszerelő az èlettársam. Karbantartókènt dolgozik. Mindenfèle kerti, háztartási gèpet is szokott javítani munka mellett.


Èn max laptopot tudok javítani, hajszárítót, akvárium szűrőt.

Ajtót nem tudom mit kell javítani, règen a konyhaszekrènyünk egyik ajtója leszakadt, azt vissza tudtam szerelni.

Kerti dolgok nem èrdekelnek, meg tudnám csinálni a fűnyírást, rózsa metszèst, kisebb kirohadt gyümölcsfák kivágását , kerítès festèst stb de nem fogom. Nem èn akartam kertes házat. Max a locsolást vállalom. Nem is kèrte sose a barátom, hogy csináljam meg ezeket.

2023. okt. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
5,azért egy villanykörte becsavaras meg a műszaki eszközök üzembe helyezése két különálló dolog, ráadásul ég és föld...
2023. okt. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
43%
Igen,legyen talpraesett. Ne jivjon szerelot mindenhez. Barmennyi a havi jovedelme at illetonek,akkor us eletkeptelennek tekintem,ha nem o szerel meg szinte mindent.
2023. okt. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!