Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a pszichopata nem szeret/sz...

Ha a pszichopata nem szeret/szorong/tanul akkor hogy tud sikeres lenni?

Figyelt kérdés

Főként a tanulásra vagyok kíváncsi. Ha az ember nem tanul a saját hibáiból akkor képtelen a sikerre. Mégis elvileg sok sikeres pszichopata van (pl ügyvéd, bankár, bérgyilkos, akármi)


Ez nem ellentmondás?



2023. okt. 20. 13:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy már a kérdésed kifejtésében is megcáfolod a saját téveszmédet, kérdező:

"Ha az ember nem tanul a saját hibáiból akkor képtelen a sikerre. Mégis elvileg sok sikeres pszichopata van"

Ergo az első állítás értelemszerűen nem igaz.

2023. okt. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Pont erre az ellentmondásra keresem a választ, ezért van kint a kérdés.


Senki nem mondta, hogy egy más ismeretet ne tudnának elsajátítani pl egy szakmát megtanulni.


Viszont a saját hibáikat ismétlik újra és újra emiatt lesznek ismételt bűnelkövetők és kerülnek ki a börtönből aztán újra be stb. Ez viszont cáfolja, hogy tanulnának a saját magánéleti hibáikból.

2023. okt. 20. 15:01
 13/23 anonim ***** válasza:
75%

Megint arra írsz pldát, hogy csupán arról van szó, nem tanulnak a hibákból, esetleg másban keresik a hibát.


De nyugodtan pontozz le, állítsd be úgy, mintha én gugliztam volna eleget...

2023. okt. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
75%

"Ha az ember nem tanul a saját hibáiból akkor képtelen a sikerre."

. Bizonyítsd be, hogy ez igaz.

2023. okt. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

De hát pont ez a lényeg!!!!


Ha valaki nem tanul a saját hiábiból az elköveti őket újra és újra. Ez pedig komolyanan hátráltatja abban, hogy sikeres legyen. Emiatt nem értem, hogy tudnak sikeresek lenni.


Nekem volt pszichopata ismerősöm és ő sosem látta be ha valamit rosszul csinált. Nem is lett végül belőle senki. Nem azért, mert agyilag zokni, hanem mert képtelen változtatni a viselkedés-mintáin így minden nap ugyanabba a kátyúba hajt bele a kocsival és töri ki a kerekét.

2023. okt. 20. 15:05
 16/23 A kérdező kommentje:

Példa 1: Hitelkártya

A bank óriási büntetőkamatot fizettet azokkal, akik a hitelkártya keretüket túllépve hó végéig nem töltik vissza az egyenleget. Ezt ő minden hónapban eljátssza és utána puffog, hogy most ugyan mi történik.


Soroljam még a példákat, amikor valaki képtelen belátni és tovább lépni a tegnapi önmagán?

2023. okt. 20. 15:07
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"A bank óriási büntetőkamatot fizettet azokkal, akik a hitelkártya keretüket túllépve hó végéig nem töltik vissza az egyenleget. Ezt ő minden hónapban eljátssza és utána puffog, hogy most ugyan mi történik."

Miért játszaná el minden hónapban?

2023. okt. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Psycho ***** válasza:
100%

Az antiszociális személyiségzavarban szenvedő a többi emberre eszközként/tárgyként tekint. A saját szabály- és keretrendszere alapján éli az életét. Ha betart valamilyen általános szociális normát, akkor az nem azért van, mert az erkölcsi/morális értékrendje azt diktálja, hanem, mert az adott norma betartása az ő érdekeit támogatja.


Drasztikusan fogalmazva: azért nem öl, hogy nehogy megbüntessék.

Ha megszűnik a felügyelet/kontroll (nincs szemtanú, nincs nyom, nincs bizonyíték), akkor nincs következmény, ergo meg lehet tenni - véli ő. Ha meg akarja, meg fogja. Ha nem akarja, mert minek, akkor nem fogja.


Viszont ha el akar érni valami célt, és ebben akadályba ütközik, és megvan hozzá az esze, akkor fejlődni fog, hogy leküzdje az akadályt. Nem azt mondanám, hogy képtelen a tanulásra/belátásra, hanem úgy, hogy ha komoly érdeke fűződik hozzá, akkor képes fejlődni. Más szavakkal: ő más motiváció mentén tanul a hibából, HA tanul.


Az egyik védjegyük, hogy képesek elcsábítani, meggyőzni, lenyűgözni másokat. Ez tanult viselkedésforma. Idővel megtanulja, mire van szükséged, ő pedig eljátsza azt a szerepet, hogy ebből kovácsoljon előnyt magának. Na, ezért lesz sikeres. Itt viszont benne van a motiváció. El akar érni valamit, és nem válogat az eszközökben. Ha az egyik eszköz nem jó, akkor kipróbál valami mást.

2023. okt. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm a kifejtést, egyetértek.


Egyébként ez a gyilkosságos példa érdekes, mert engem is az tartott mindig vissza, hogy nehogy elkapjanak utána. Nem az, hogy bármi belső lelkiismeretem vagy ilyesmim lenne. Nem érdekel mások élete és semmibe néztem mindig. Ebben hasonlítok a pszcihopatákra, azt hiszem.

2023. okt. 20. 15:33
 20/23 anonim ***** válasza:
25%

Nem olvastam végig, de nem így ilyen sarkítva van az egész.


Egyrészt összemossák a pszichopata és a szociopata tulajdonságokat, mégha van is átfedés, és bno kód alapján is egy a nárcisztikus személyiségzavarral, attól még ezek különböznek


És a mikéntjük és fokuk is és sok más.


A szociopata nem igazán tud szeretni, a pszichopata igen, bár azok közt is gyakran némelyek felszínesen, vagy megjátszva, nem teljesen empatikusan, belülről. De vannak kivételek pszichopatáknál, akik tudnak szeretni is. Csak aztán valami lesz...


A szociopata nem szorong. A pszichopata szoronghat, de hamar felülírja ezt azzal, hogy menekül (vagy támad, de nem túl sokat vacilál és töpreng általában), vagy bemagyaráz magának pillanat alatt valamit, ami feloldja a szorongását.


A nem tanul dolog meg úgy érthető, hogy saját maga hibáit nem ismeri el, és ezáltal a saját hibáiból is nehezen tanul. Kivéve, ha jól el tudja határolni a személyiségétől ezt.

2023. okt. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!