Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy pszichopata lehet kedves,...

Egy pszichopata lehet kedves, jólelkű?

Figyelt kérdés
Az köztudott hogy nem minden pszichopata gyilkos, vagy sose gyilkolna magától, illetve a szerep amit játszik az kedves, segítőkész embert takar. Lehet egy ilyen személy valójában is kedves és jólelkű? Nem akarna kihasználni embereket a pénz, hatalom reményében?

2023. júl. 18. 21:33
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
81%

Az a gond hogy csak eljátszák a jó embert, hisz valójában nincsenek érzéseik

Szóval nem hiszem hogy lehet jó lelkű

2023. júl. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ha nincsenek érzései az nem jelenti nálam azt, hogy alapból rossz lenne a személyisége. Az egy semlegesen állapot mondhatni, abból ez nem feltétlen következne. Rosszul tudom?
2023. júl. 18. 21:44
 3/31 anonim ***** válasza:
70%
Jellemző a behízelgő modor és viselkedés.
2023. júl. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
79%

Persze.

Attól még, hogy nincsenek érzései és csak megjátsza, hogy kedves másokkal, még nem jelenti azt, hogy csak érdekből teszi, számító, stb..

lehet simán csak kedveli, ha a dolgok folynak a maguk medrében, és rájön, hogy ehhez a legegyszerűbb mód, ha kedves másokkal. Ezért kedvesen viselkedik, ő meg örül annak, hogy nincs semmi fennakadás. "örül", nyilván a maga módján, talán jobb szó az, hogy elégedett, hogy minden a rendjén van.


Néha egyébként elgondolkodom azon, hogy én is pszichopata vagyok:D Egy csomó dolog abszolút nem okoz örömöt amiről azt mutatom másoknak, hogy örömöt okoz. Sokat kedveskedem másoknak mindössze azért, hogy neki legyen jobb, engem őszintén tök hidegen hagy, dehát ha neki etőtl jobb, miért ne adjam meg neki?

Aztán lehet csak simán kiégtem, franc se tudja:D

2023. júl. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
#4: Valami ilyesmire gondoltam igen, viszont ha ez igaz akkor én is az vagyok. Viszont nálam ez ennél bonyolultabb.
2023. júl. 18. 21:57
 6/31 anonim ***** válasza:
96%
Fejtsd ki:)
2023. júl. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha a saját érdekét nézi, valakivel valami célja van, vagy valakivel/valaki által célja van, akkor tud látszatkedves lenni.
2023. júl. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
0%

4

:DD :D: : DD :D :D :D :D: DD:D :D :D :D :D :D D :kettD:D:ős:DD:D:pontD:D::Dé

2023. júl. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

8

????? ? ? ? ??? ? ? ? ? ? ???? ? ? ? ? ???? ? ? ?

2023. júl. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Fura ez a kérés, de megpróbálom leírni magam. Vannak viszonyítási alapjaim, családomban még ma is él egy olyan ember nagy egészségben akiről még én is megállapítom hogy az. Tudámonyos cikkeket is olvasgattam ezzel kapcsolatban (ha valaki tud jó könyveket az leírhatná), de erről konkrétan semmit. Egyetemre járok már, így némi élettörténetet tudok adni ami megtörtént. Más emberekkel úgy akarom megkedveltetni magam, hogy a kedvükben járok, és mindig nagy odaadással segítek nekik bármiben. Emiatt igazából őszinte barátaim sose voltak, sose osztok meg magamról nagy dolgokat. Gyerekkorom óta rengeteget hazudok, nagyon ártatlan embernek adom ki magam, sulikban én voltam "az ártatlan" állandóan. Holott unalmamban a termekben hagyott cuccait másnak hol elrejtettem vagy kidobtam vagy összetörtem amikor nem figyelt senki. Délutáni órákban amikor mindenki ment haza, csak én vártam a buszomra. Ez általános iskolás esetek voltak. Volt amikor előkerült 1 ilyen tettem, de nem szúrtak ki végül. Hasonló eset volt amikor egy értékesebb követ loptam el sulis ásványkiállítás alkalmából, mert megtetszett az egyik. Meg is történt, de ahogy észrevették nagyon óvatosan rávezettem már egy olyan személyre a lopást, akit már kaptak el így gyerekként (nem volt tőle nagyon idegen az ilyen). Nagy felhajtással hazaküldték aznap, majd a suliba se jöhetett később. De abszolút nem érdekelt mi lett vele, csak örültem a kristályomnak hazafelé. Az akkori legjobb barátom amikor rájött a sok kamu szövegeimre amikkel könnyen dobálóztam anno, bosszút akart állni rajtam, de én bizonyítékok tudatában rendőrségi feljelentést tettem ellene, ahol az ártatlanságomra építve önvédelemből nyilatkoztam akkoriban. Így kicsit nagyobb kedvvel mentem abban a napokban suliba, hogy engem titulált minden tanár és osztálytárs áldozatként. Őt meg leépítettem hazug emberre, aki lelkileg akar bántani. Ezt nem részletezem, pedig lehetne hogy ne legyen zavaros. Nem érzek semmit az ölelés hatására, ha vesznek nekem valamit az emberek, vagy ha szexuális együttlétről van szó a sok közül kiemelve. Tulajdonképpen amit szerelemnek hiszek az valójában birtoklási vágy lehet részemről más felé. Nem tudtam sírni amikor meghalt egy állítólag számomra nagyon fontos szerepet betöltő személy, egyszerűen semmi nem volt bennem és most sem ennek hallatára. Nagyon sebezhetőnek érzem magam ha nem tudom kiismerni az adott személyt akihez kisebb/nagyobb közöm lesz valószínűleg. Emiatt túlzottan odafigyelek erre. Nagyon szeretem megtudni a mások titkait, kik ők valójában, mire gondolhatnak magukban. Nagyon odafigyelek minden lépésemre, mit mondok másnak, mikor mit hazudok (mostanság). Nagy az önkontroll bennem úgy hiszem, de ez nem mindig volt így. Gyerekkorom óta nézek gore videókat, de csak mert érdekel az emberi test belülről. Ezt mások indították el bennem, nem magamtól kezdtem érdeklődni hullák iránt pl. Nem bánok semmit úgy ha összegezni kéne bármit is ebből. Sőt asszem kifejezetten öültem is magamnak a cselekmények folyamatai közben, hogy ezekre is képes vagyok ha szükségesnek érzem. Nem a világ sztorija lett végül, de nagyobb felvágásokat is szívesen olvasnék.
2023. júl. 18. 23:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!