Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért képzelődöm mindig?

Miért képzelődöm mindig?

Figyelt kérdés
Bebeszélek magamnak dolgokat.Mindig ilyen voltam.Pl.valamit hallok és már kombinálok,elég 1 szó és már történetek kreálok.Ezek a történetek mindig negatívak,rámnézve.

nov. 3. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Mert hiányzom neked.
nov. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok.

Ha látok egy ismerőst mosolyogni, akkor kreálom a történetet, hogy rajtam nevetett ezért és ezért.

Ez szerintem a dús fantáziától és az önbizalom hánytól van. Viszont én megtanultam jóra használni, most már nem kombinálok feleslegesen. Helyette könyv írásra használom.

nov. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Talán sok negatív dolog történt veled korábban? Sok kisebb, vagy kevés, de nagy; előfordulhat, hogy az ember már nem is tudja elképzelni, hogy valami jól is elsülhet, ezért várja a katasztrófát és forgatókönyveket gyárt fejben az elképzelt helyzetről.

Találj valami rendszeresen végezhető pozitív tevékenységet, hobbit, ami sikerélményt, örömet okoz és ellensúlyozza a régi rossz tapasztalatok hatását, valamint amennyire lehet, kerüld a számodra negatív helyzeteket, de ne kényszeresen. Azt is kellene tudatosítanod magadban, hogy jöhet ugyan sz*r szituáció, de meg tudod oldani, felesleges előre szorongani miatta.

nov. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Foglald le magad, próbálj meg 2 lábbal a földön járni, nem képzelődni az eddigi megélt tapasztalataid alapján.

Nyugi, az emberek nagy része előítéles, szeretik túlgondolni a dolgokat. A 2. és 3. válaszadó jó dolgokat ír.

nov. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Úgy érzem nagyon hasznosak,van bennük igazság.
nov. 3. 19:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!