Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én nem értettem sose ezt...

Csak én nem értettem sose ezt a "fáradtságtól nem bírok aludni" dumát ?

Figyelt kérdés
Általában közép meg idős korúaktól hallottam eddig. Akkora baromság, ha fáradt valaki alszik és kész.
nov. 3. 14:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Nekem akkor van ilyen ha szellemileg vagyok fáradt, pl rengeteg a meló, vagy a magánéletben van valami nagy stresszhelyzet es akkor még lefekvéskor is ezen kattogok, nem bírok megnyugodni és elaludni.
nov. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Nálam van a fáradtságnak egy felpörgős szakasza, amikor még nem engedtem el a stresszt-munkát. Ha az elengedés megtörtént, tudok aludni
nov. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha valaki fizikailag fárad el de szellemileg nem, vagy fordítva akkor sem fog tudni aludni mert félig meddig pörög még, mondjuk szellemileg még toppon van és nem tud az agy kikapcsolni. Ha szellemileg van kimerülve az ember de fizikailag, testileg nem, akkor az agy szintén nem tud úgy kikapcsolni hogy az ember eltudjon aludni normálisan.
nov. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Nekem volt olyan, hogy sok volt a meló, nagyon elfáradtam, de este már annyira átlendültem a holtponton, hogy alig bírtam elaludni, pedig az egész testem iszonyatosan fáradt volt.
nov. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Inkább mondanám mentális kimerültségnek. Majd ha végzel a sulival és a saját lábadon kell állnod, valószínűleg te is megtapasztalod
nov. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
A fáradt és az álmos nem ugyanazt jelenti, még ha sokszor egybe is vág a kettő.
nov. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Én korán szoktam lefeküdni aludni, de vicces, mert munkahelyen meg fáradt vagyok rendszerint. Nem cserélődik bent a levegő, kevés dolgozó tevékenykedik, sok a feladat úgy, hogy ezt soha, semmivel nem honorálták eddig, nem is fogják, így kénytelen az ember máshová fordulni a jövőben.
nov. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Túlhajszoltam magam és magas a pulzusom.
nov. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezt kb. úgy kell érteni, hogy egész nap pl. túrázol, elfáradsz 20 km-es volt, nagy szintemelkedéssel, hóban. Jöttök visszafelé, hazafelé úton majd leragad a szemed. Átfut az agyadon "na ma nem kell otthon altatni".

Hazamész, lefekszel és csak forgolódsz. Tele vagy élménnyel a fárasztó nap után és hogy egy régi klasszikus TNT számot idézzek "nem jön álom a szemedre":D

nov. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Senior Séf ***** válasza:

"ha fáradt valaki alszik és kész"


Meg ahogy azt Móricka elképzelte, kedves kérdező. Amikor túlhajtod magad, a mellékvese (mint minden más stresszforrásra) kortizolt termel. A kortizol pedig antagonistája a melatoninnak, azaz amíg a máj le nem bontja, utóbbit nem engedi érvényesülni. Ilyenkor beindul a vezérhangya, és csak kattog az agyad ezerrel. Te sem leszel örökké fiatal,te is megtapasztalod még ezt.

nov. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!