Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet az ilyen beszólások...

Hogy lehet az ilyen beszólásokra kultúráltan reagálni, hogy ne sértsek meg senkit?

Figyelt kérdés
Sok ismerősömnek meg volt osztálytársamnak már van gyereke és ha fáradt vagyok, szinte mindig megkapom tőlük, hogy "mi a franctól vagy te fáradt, nincs is gyereked" "mi lesz, ha majd gyereked lesz" "jaj, de hát neked könnyű,mert nincs gyereked" Általában igyekszem figyelmen kívül hagyni, de egyre többen mondják és már nagyon bántó. Nem akarok bunkó lenni velük, de szívesen megválaszolnék kulturáltan nekik, hogy attól,hogy nekem nincs gyerekem még lehetek fáradt én is. Főleg, hogy egyetemre is járok a munkám mellett és vizsgaidőszakban nagyon fárasztó, mert volt olyan, amikor 15 tantárgyam volt. De kb a sulira is megkaptam, hogy "ja, hát könnyű neked tanulgatni,mert nincs gyereked,nekem bezzeg egy perc szabad időm sincs". Volt, aki megszólta azt is, hogy tanulok még meg dolgozom, mert úgy gondolom nem lenne fair úgy szülni,hogy semmi keresetem nem volt soha és a férjem tartson majd el engem is meg a gyereket is, hanem én is hozzájárulnék a költségekhez. Nem vagyok egy nyafogós fajta, de néha kicsúszik a számon, hogy nagyon elfáradtam és erre nagyon gyorsan ráharapnak.Hogy lehet az ilyenekre reagálni úgy, hogy ne legyen sértő?

2022. dec. 20. 07:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. A vakoknak hogy magyarázod el a színeket?
2022. dec. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"...nincs is gyereked"

- Pont ezért, mert nem fér bele.

2022. dec. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem jobban járnál, ha megszakítanád velük a kapcsolatot... Az ilyen "világ fájdalma rajta van" emberek csak lehúznak, az empátiát hírből sem ismerik. Téged sem irigyellek, de a gyerekeiket plánd nem...

Na de hogy a kérdésre is válaszoljak, megpróbálhatod elmagyarázni nekik, hogy folyamatosan tanulsz, és a mentális kimerültség ugyanolyan rossz tud lenni mint a fizikai. Meg hogy egy gyerektelen embernek ugyanolyan megterhelők ezek a tevékenységek, mint egy szülőnek. Az már més kérdés, hogy felfognal-e belőle bármit is...

2022. dec. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
attól,hogy nekem nincs gyerekem még lehetek fáradt én is.
2022. dec. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
"Mindent csak sorjában!"
2022. dec. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
#2 ez ilyen magyarázkodás ami úgy hanzik, mintha ha lenne ideje kéne hogy legyen.
2022. dec. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az van, hogy elég nagy élettapasztalat kell, vagy még az sem elég, hogy valaki eltudja képzelni, hogy milyen lehet at az élet amiről nulla tapasztalata van. A legtöbb ember, ha talál valamit akkor azt hiszi mindenkinek úgy kéne élni és el sem tudja képzelni, hogy több féle jó élet is létezik. És ha mondom, hogy én nem akarok úgy élni, akkor meg is sértődnek, mert azt hiszik az ő életüket kritizálom ezzel és ha én nem azt akarom, akkor biztos nem az a jó, mert ugye azt hiszik csak egy jó lehet.


Szerintem az a legegyszerűbb ha másra váltod a témát. Vagy hosszabb eszélgetések. De akkor is nehéz átérezni milyen jellegű teher az egyetem. És azt se hogy ezzel együtt mennyire klassz dolog.

2022. dec. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Én erre azt szoktam reagálni, ha munkanélküli az anyuka hogy "TE mi a francba fáradsz ki? Otthon vagy egész nap, nem dolgozol. Akkor alszol, pihensz amikor akarsz"

Ne tudd meg mennyire fel lehet ezzel őket baxxni. Öröm nézni ahogy bevörösödnek és előadják a mártír anya szöveget.

Na arra pedig :

"és? Más anya munka mellett is megcsinálja ezeket. Nem értem mit pattogsz 🤔"

Ez után jönnek a Mauunika showba illő jelenetek

2022. dec. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%

A gyerekkel rendelkezőknek ne mondd, hogy fáradt vagy.

Másnak sem túl érdekes, ha panaszkodsz, egyébként.

2022. dec. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Ez be fog találni:

"Igen,ebben van valami.Látod,ha nem lenne gyereked,akkor sokkal szabadabb,és kipihentebb lehetnél"

Lehet megsértődnek,de mit érdekel,ha egyszer idegesít a pofázásuk?

2022. dec. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!