Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik telefonra, tévére vesznek...

Akik telefonra, tévére vesznek fel hitelt, miért nem spórolnak, kevesebbet költenek, vagy részletre vesznek szolgáltatótól, hanem inkább eladósítják magukat?

Figyelt kérdés
2023. nov. 4. 14:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Spórolnak õk, csak nem elõtte, hanem utána. 😅
2023. nov. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
1: Ez tetszik! :D
2023. nov. 4. 14:19
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Nekem volt olyan kolléganőm (felsőfokú végzettségű), aki kifejtette, hogy mindenki hülye, aki nem 0%-os hitelre vesz drágább elektronikai cuccot, hisz akkor legalább "nem a sajátodat költöd"... mármint az a hülye, aki fogja, bemegy, kifizeti és elhozza. Azóta sem értem... (és akkor még nem volt ilyen infláció sem, szóval kb. ugyanannyit ért a pénz egy év múlva is.)

Akkor mit várjunk az alacsonyabb értelmi képességűektől? Sosem értik meg, hogy rosszabbul járnak, mintha előtte spóroltak volna...

Ráadásul ezekkel a hülye hitelajánlatokkal meg is bolondítják az egyszerűbb embereket, a nagyobb elektronikai üzletekben néha veszekedni kell, hogy nem kell részletfizetés, ki akarom perkálni most, hagyjanak békén. Miért csodálkozunk, ha simán rábeszélik a hitelt az emberekre, mikor van olyan népréteg, akik szerint a bankautomata rasszista, mert csak a fehéreknek ad ki pénzt... hogy lenne itt normális fogyasztói kultúra?

2023. nov. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Ha 0%-os THM-mel veszi fel, nem mindegy, hogy félre tesz előbb vagy havonta kifizeti utólag?


Az a gond, hogy először félre kell tenned, nem költheted el a pénzed. Aztán jön, ami még rosszabb, egy nagyobb összeget ki kell fizetni. Pusztán pszichológiai szempontból még ráfizetéssel is sokkal könnyebb feldolgozni kisebb kiadásokat, mint egy nagyobbat. Ezen alapszik a megvezetés.

2023. nov. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%

4!

Alapesetben mindegy, ezért sem értem, miért lenne az egyik hülye, ha a másik nem...

Viszont én ismerem magamat, ha részletre venném, biztos, hogy elfelejteném a részletfizetést, és egyből rosszabbul járnék, tehát nekem az a tiszta, ha fizetem :)

2023. nov. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Azért egy telefon havi részletétől nem fogsz eladósodni.
2023. nov. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

😂😂

"elfelejteném a részletfizetés"

Számlákat is elfelejted befizetni?

2023. nov. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%

Valóban hülye, aki nem használja ki a 0% THM áruhitelt és kifizeti egyben.


Hogy miért?


Mert a pénznek IDŐÉRTÉKE van. Egy mai pénzforgalomnak magasabb az értéke, mint egy holnapi pénzforgalomnak. Ezt az értékromlást hivatott a kamatozás kiegyenlíteni, vagyis a mai x kifizetés egyenértékű lesz a holnapi x+kamat kifizetéssel. De ha a kamat (THM) nulla, akkor egyértelmű hogy a holnapi fizetést kell választani!


Hogy néz ki a pénz időértéke a gyakorlatban?


Ha áruhitelre veszem meg a telefont, akkor ahelyett, hogy ma 300000 forintot kifizetek a telefonra, kamatoztatom: egy hónapig 30000-t+két hónapig 30000-t+három hónapig 30000-t+…+10 hónapig az utolsó 30000 törlesztőrészletet. Ha 10% kamattal tudok államkötvényeket/DKJ-t venni megfelelő lejáratokra, akkor ~300000/2 x 10% x 10/12 = 12500 forint kamatot keresek, azaz ennyivel olcsóbb számomra ha késleltetem a fizetést.


Addig éri ez meg, amíg a befektetés hozama, kamatai > THM. Persze aki csak annyira képes pénzügyileg, hogy a párnacihában meg a bankszámlán parkoltassa a pénzét, annak tényleg mindegy hogy kifizeti egyben a telefonját vagy kihasználja a 0% THM áruhitelt.

2023. nov. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

„ Persze aki csak annyira képes pénzügyileg, hogy a párnacihában meg a bankszámlán parkoltassa a pénzét, annak tényleg mindegy hogy kifizeti egyben a telefonját vagy kihasználja a 0% THM áruhitelt.“


Légy erõs, az ország nagy részének nincs mit a párnacihába bevarrni.

2023. nov. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Tudom, és ez nem is baj. Itt most azokról volt szó, akiknél rendelkezésre áll a vételár és választhatnak hogy kifizetik egyben vagy 0%THM áruhitelre.


Azt érdemes még tudni ezekről a részletre vehető cuccokról, hogy valójában nincs ingyen a hitel, viszont be van eleve építve a vételárba. Ha hitel nélkül veszi meg valaki ezeket, így akkor is kifizeti a hitel árát amit fel sem vett.:)

2023. nov. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!