Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi velem a baj?

Mi velem a baj?

Figyelt kérdés

23éves vagyok, egy gyárba dolgozok.

Már kiskoromtól kezdve érzem, hogy valami nem okés velem..

A saját gondolataimba vagyok elmerülve.

Folyton kattog az agyam, de amikor beszélni kell valakivel “főleg idegennel” akkor befeszülök és nem tudok hozzá fűzni semmit, max mosolygok meg 1-2 szóval válaszolok.

Van valami hiperérzékenységem is, mert ha egy idegen viccelődik, akkor egyből magamra veszem és szarul esik.

Sose tudtam beilleszkedni sehova, folyton úgy érzem hogyha beszélnek is velem, akkor kényszerből és ez idegesít.

Néha már fogyatékosnak érzem magam, mert nem tudom mi a bajom..

Ha éppen alkoholizálok, akkor elengedem magam és kimondok mindent, nem foglalkozok semmivel, de józanon meg ha valami hülyeséget csinálok akkor órák múlva is azon gondolkozok…

Valaki van/volt hasonló helyzetbe?



nov. 5. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Vannak erre szakemberek
nov. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok.Többet kell kommunikálnod emberekkel és kifelé élni.Megfigyelni mások, hogy csinálják. Túl sokat vagy magaddal elfoglalva. Gyakorlás és kontroll. Önfejlesztő videók segíthetnek.Bár nekem csak erőlködéssel megy. Legalábbis így élem meg. Akik ismernek azok tudják milyen vagyok és így fogadnak el. Bár velük sokkal jobban is megy a kommunikáció, poénkodás, de tőlük is hamar lefáradok.
nov. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Senior Séf ***** válasza:
63%
Az a baj veled, hogy a számítógép mellett cseperedtél, és nem tanultad meg a normális emberi kommunikációt. Ez feszélyez, ezért nem tudsz feloldódni.
nov. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ami a szövegből egyértelműen kiderül:

-nagyon alacsony önbecsülés, önértékelés

-valamennyire szociális fóbia - ami persze eredhet a gyenge szociális készségekből is

-szorongás


Érdemes pszichológushoz menni, simán tud segíteni, ha akarod. Persze pénzbe kerül és akár 2-3 évbe is.

nov. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szorongás, szociális fóbia. Sajnos, ismerem.
nov. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
asperger
nov. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!