Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális hogy nem vágyok...

Normális hogy nem vágyok családra?

Figyelt kérdés

32F vagyok, sok barátom, rokonom már megházasodott, gyerekeik születtek. Én valahogy nem tudom elképzelni magamat családos emberként. Párkapcsolatra se vágyok nagyon igazán, de van egy most kialakulóban.


Igénylem az emberek társaságát, de igénylem azt is, hogy hazaérjek és csak pihenjek- lazítsak.


Úgy érzem, hogy furának gondolnak az emberek emiatt. Ilyenkor jön a szöveg, hogy ki fog gondozni ha megöregszem stb. Csak emiatt önzőség gyereket vállalni szerintem, gyereknevelés egy all-in folyamat, amire én sose leszek képes valószínűleg.



2023. nov. 5. 15:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
41%
8 as, egyelőre nem rakom a pöcsöm sehova, mert nő vagyok!
2023. nov. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
66%
Nekem furcsa, de a te életed és úgy éled ahogy szeretnéd. Az alakuló kapcsolatoddal mindenképp legyél őszinte és valamikor beszélj vele erről hogy tőled ne várja el ezeket. Én például nem tudom elképzelni hogy ne legyen gyerekem egyszer. Igaz, még csak 23 éves vagyok, de egészen kiskorom óta szeretnék gyerekeket. Még korai lenne nekem ennyi idősen, de pár év múlva szívem szerint elkezdenék dolgozni már a projekten. Nekem az ideális 4-5 gyerek lenne. Az egyedüli amit sose akarok a házasság. Szerencsére barátnőm ezzel rendben van. Mondtam neki hogy esküvő lehet, nászút lehet, gyűrű lehet stb, de semmi féle szerződést nem írok alá. Én az egész gyerek nevelést úgy fogom fel hogy ők viszik tovább az örökségedet. A legjobb és legszebb módja annak hogy valami maradandót alkoss az a gyerekvállalás. Úgyhogy én elhatároztam hogy a világ legjobb apukája leszek, számomra nem létezik tökéletesebb jövőkép mint 65 évesen ülni a kandalló mellett az élettársammal karácsonykor teát iszogatva, körülöttünk az unokáink rohangálnak. De nyilván azokat is megértem akik esetleg tudják magukról hogy nem képesek megteremteni a megfelelő anyagi körülményeket, vagy nem tudnák úgy szeretni a gyereküket ahogy azt kéne (sajnos sok ilyen van). Becsülöm is azokat akik képesek felmérni a saját helyzetüket és nem szülik tele a világot felelőtlenül hogy aztán a szerencsétlen gyerekek nevelőotthonokban vagy az utcán nőjenek fel.
2023. nov. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
12%

11

Inkább egy véglény.

2023. nov. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi gond, bár a primitív emberek szerint csak az az életút létezik, hogy családot alapítasz, de ez nem kötelező. Ha neked enélkül teljes az életed, akkor éld így. Aki nem fogadja el, azt építsd le, amennyire lehet
2023. nov. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, én sem vagyok rá nőként. Nekem az a furcsa, hogy valaki erre vágyik, mert a boldog családról alkotott illúzió 95%-ban nem létező dolog. Nagyon kevés olyan idilli család van, amilyennek elképzeli sok ember a gyereknevelést, aztán majd később arcon csapja őket a valóság, hogy semmi sem úgy van, ahogy azt elképzelte.

Elég megnézni, mennyi válás van a gyerek után, még az idilli házasságok nagy része is tönkremegy. Az idősek panaszkodnak, hogy távol vannak az unokáik és a gyerekeik, ritkán találkoznak stb.

Az emberek feladják a szabad, boldog életüket, hogy kergessék egy olyan illúziót, amit maximum filmekben léteznek.

2023. nov. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és aztán rá akarják erőltetni mindenkire ezt, hogyha már nekik rossz, másnak se legyen jó. Elég megnézni hogy rátámadnak arra, aki pl utazgatni akar inkább a pénzéből és nem otthon ülni a gyerekkel. Legbelül megeszi őket az irigység, ezért muszáj támadni és erőltetni, hogy a másiknak is gyerek kell, mert egyedül az a boldogság blabla.
2023. nov. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!