Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Akit kiközösítettek és vertek...

Akit kiközösítettek és vertek a suliba, azoknak már nincs esélye normális életre? Családra, párkapcsolatra, a génjeinek továbbörökítésére? Ez a természetes szelekciónak a része lenne?

Figyelt kérdés

Rájöttem, hogy képes vagyok tudományosan szemlélni, hogy vesztes vagyok. Nincsenek előnyös tulajdonságaim, amiket tovább kellene örökíteni. A természet humánus, hogy egy ilyen korban csak ennyivel megúszom.

És nincs egy ragadozó, ami elkapjon. Meg kiderült, hogy steril vagyok. Így a létem felesleges.


2015. júl. 31. 07:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A gyerekek nagyon gonoszok tudnak lenni, bizonyos korban minden másságot kicikiznek, kiközösítéssel oldanak meg...

nem egyet ismerek, aki a kiközösítés ellenére sikeres életet élt.

Az a kérdés, hogy valaki mire teszi fel az életét, ha ahhoz alakítja az énképét, hogy őt bántották, ő nem szerethető, biztosan nem kell senkinek, akkor félő, hogy ezt a sémát fogja "normálisnak" találni és nem illik bele az elképzelésébe, hogy lehetne másképp is...

Ekkor pedig nagyon rossz a helyzet.

Honnan tudod, hogy steril vagy?

2015. júl. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Orvosi vizsgálat alapján. Kiderült, hogy egy genetikai hiba miatt életképtelenek a spermáim. Ha isten létezik, akkor engem valamiért csak kapcának tart.
2015. júl. 31. 07:33
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés, hogy a lét és fajfenntartás miatt élünk, ez az állatvilág sajátja lenne, de még ők is túllépik ezt a szintet, "kimondják magukat"

ahogy a fülemüle énekét zengi..

[link]

Minden embernek önmagában nyugvó célja van - mondja Immanuel Kant - ezért nem használhatja eszközül egyik ember a másikát.

Nem is kell tudományosan szemlélni létüket, hisz az leszűkíti a fizikai tartományra. De az ember szellem-lélek -test. A szellemi-lelki tartomány - lévén a végtelennel szolidáris- csak metafizikai szemlélettel közelíthető meg.

2015. júl. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Hát neked tényleg nincs, ha ebből ezt vontad le.

Akik kiközösítettek, vertek, azok most jó életet élnek. Helyén van ez így?

Hány ember van akinek nem kéne szaporodnia mert egy szemét (pl akik így bántak veled), aztán mégis megteszik.

Legyen az életed célja, hogy harcolsz az ilyen emberek ellen, így biztosítva a jó embereknek egy szebb jövőt.

2015. júl. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Sok embert az ilyen iskolai vegzálás csak megerősít ,dacossá tesz és elindít benne egy" én majd megmutatom" érzést. Pl elkezd sportolni hogy megverje azt majd aki legközelebb alázni próbálja. Már ezzel elér egy olyan dolgot amivel növeli az önbizalmát és utána jön a többi dolog,pl sokszor a strébert bántják de ő meg jól tanul, jó munkája lesz, lesz pénze ,lesz jó nője stb.
2015. júl. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem az ember feladata nem az, hogy fenntartsa önmagát. Sokkal több ennél! Lehet, hogy éppen azért vagy meddő, mert neked más feladatot szánt az élet. Biztos, hogy előbb-utóbb megtalálod azt, amiért érdemes élned (és akkor pláne vegetálásnak fog tűnni az a léted, amikor még ennek nem voltál tudatában).


A kiközösítés, verés és egyebek életre szóló lelki sebeket okozhatnak, de az idő itt is segít. Semmiképpen nem lehetetlenítik el a párkapcsolatot vagy a meghitt családi életet. Viszont az ilyen embernek sokat kell dolgoznia magán, adott esetben segítségre is szüksége van ehhez.

2015. júl. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Csak olyan rossz látni hogy ezek boldogok. Milliós vállalkozásuk van, vagy melóhelyük. Életük, családjuk. Igazságtalan az élet.

Nincs bűntudatuk most sem. Jövő héten lesz osztálytalálkozó. Azon filózom, hogy bemegyek és a szemükbe mondok mindent.

2015. júl. 31. 12:37
 8/16 anonim ***** válasza:
Akkor csak még szánalmasabbnak fogsz tűnni a szemükben.
2015. júl. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nézd, a gátlástalan, könyöklő emberek előbbre jutnak. Mindenki maga döntheti el, hogy akar-e ilyen életet élni.


Amúgy én is voltam vegzált, és sajnos én is vegzáltam egy-két személyt. Akit leginkább bántottam, attól elnézést kértem sok év után, utólag.

2015. júl. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Akkor rajtam tanulták meg hogyan gázoljanak át másokon. Érted, az egyik az esküvőjét tartotta, míg én a kórházban feküdtem szándékos gyógyszertúladagolással, mert örökre megakartam szabadulni a rémálmoktól.
2015. júl. 31. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!